Γενικά Το Cockatoo Galah μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Victoria
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ειναι πολυ γλυκο πουλακι και χαρηκα πολυ με την αποφαση σου να το παρεις,(στο λεω και δημοσια)

Απο φωνη δεν μας εχει δειξει ακομα τις ικανοτητες του...Αναμενουμε!
Ειναι παντα προθυμο να ανεβει σε καποιον και να τον επεξεργαστει!
Εννοειται οτι την τραβανε οτιδηποτε ασημικο κι αν φορας!
Ειναι πολυ χαδιαρικο, παρα πολυ χαδιαρικο κι οπως ειχα διαβασει απο το φορουμ οντως εχουν πολυ χνουδι! Οταν τιναζεται γινεται χαμος! Σαν να χιονιζει
Λιγο με τα φρουτα και τα λαχανικα δυσκολευεται να φαει αλλα ειναι αρχη ακομα και σιγουρα θα την καταφερουμε!


Υ. Γ.:Στο ποστ #29 (https://community.petbirds.gr/threads/Το-cockatoo-galah-μου.16266/) παρατηρησατε το Πακοτινι μου;
 
μετα απο την σημερινη μου γνωριμια με την τινκιθελω να πω οτι ειναι μια τρελα απο κοντα ενας ερωτας μεγαλος μια κουκλαρα μια θεα! Δεν εχω λογια τρομερα χαδιαρικο πλασμα αφου με ειδε πρωτη φορα κ μου στεινοταν με το κεφαλακι του να το χαιδεψω κ η μαματου ολα τα λεφτα μπαβο σε ολη την οικογενεια για αλλη μια φορα!
 
Βικτωρια η Τινκη σου ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ! Πραγματικη κουκλα!Φυσικα και την εχω δει και εγω στο πετ σοπ που την πηρες, καθως οπως και τα υπολοιπα πετ σοπ του Περιστεριου, εχω γυρισει και αυτο! Ειναι τελεια, πανεμορφη! Σου εχω και παραγγελια: θελω οπωσδηποτε βιντεακι! Να την θαυμασουμε και εν ωρα δρασης! 😀! Να σου ζησει λοιπον η κουκλα σου!
 
Η πρωτη τους συναντηση, ο Πωλυ φαινεται εντελως κακουλης σε αυτες τις φωτογραφιες! 😛
 

Συνημμένα

  • DSC00922.webp
    DSC00922.webp
    33,7 KB · Προβολές: 88
  • DSC00925.webp
    DSC00925.webp
    40,4 KB · Προβολές: 91
  • DSC00923.webp
    DSC00923.webp
    33,2 KB · Προβολές: 90
τι κουκλακια ειναι αυτα; Ενα ροζ και ενα γκρι! Καποιος θελει να κανει τον αρχηγο!
 
Καθαρμα Πωλυ..:Big Grin:

Σαν αγγελουδι ειναι η Τινκι στις φωτογραφιες.
 
απλα αψογη ποσο θελω να δω απο κοντα τετοιο κοκατου, ειναι απο τα αγαπημενα μου
 
Πω πω! Αν τα βλέμματα σκοτώνανε... Έτοιμος να της ορμήξει είναι ο ζηλιάρης ή είναι ιδέα μου;
 
Πανεμορφα και τα δυο πουλια! :D :)

Ο Πωλυ νομιζω πως θεωρει τον εαυτο του κυριο του σπιτιου και φαινεται απο το θαρρος του, να την πλησιασει πρωτος μιας και παιζει στην εδρα του.
 
Πολύ όμορφα! Έκτακτα και τα δυό, καθ'ένα με τη δική του χάρη! Θαυμάσια, δε χορταίνεις να τα καμαρώνεις! Να τα χαίρεσαι! (Γλυκούλης, καθόλου κακούλης ο Πώλυ)!
 
Είναι πανέμορφα και τα δύο... Σε θαυμάζω βρε Βικτώρια... Και τα δύο θέλουν πολλή συντροφιά κ αγάπη κ είμαι σίγουρη πως μπορείς να τους την δώσεις... Να σου ζήσουν! 🙂
 
εμμ οπως και να το κανουμε ο παλιος ειναι αλλιως... Και εμενα το ονειρο μου ειναι να παρω ενα κοκατου αλλα οχι ακομα πιο μετα...😀
 
Η μοιραια συναντηση εγινε ε; Ο Πωλυ ετοιμοπολεμος και η κυρια με τις καμελιες σκεφτικη και ναζιαρα! Εισαι αξιεπαινη που τα εχεις και τα δυο μαζι και τα φροντιζεις!
 
Back
Top