Γενικά Το Cockatoo Galah μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Victoria
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.
Η αληθεια ειναι οτι η μικρη ειναι λιγο ζορικη, ειναι καπως ιδιοτροπη αλλα δεν παυει να ειναι χαριτωμενη.
Ειναι αληθεια ολα αυτα που λενε για τους κοκατου, ειναι αρκετα δυσκολα πουλια, απο φωνη δε το συζητω και ακομα δεν εχει παρει θαρρος. Ολη η πολυκατοικια την ακουει.
 
Παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.
Η αληθεια ειναι οτι η μικρη ειναι λιγο ζορικη, ειναι καπως ιδιοτροπη αλλα δεν παυει να ειναι χαριτωμενη.
Ειναι αληθεια ολα αυτα που λενε για τους κοκατου, ειναι αρκετα δυσκολα πουλια, απο φωνη δε το συζητω και ακομα δεν εχει παρει θαρρος. Ολη η πολυκατοικια την ακουει.


ωχ... φωναζει η κυρια;:D
καλα που μου το πες μην κανω σχεδια για το μελλον... (δυσκολοι γειτονες).☹
μια που ειχα γνωρισει ηταν πολυ ηρεμη και ησυχη... Τωρα καταλαβα! Ηθελε να την παρω και μετα... 😀
 
Ειναι αληθεια ολα αυτα που λενε για τους κοκατου, ειναι αρκετα δυσκολα πουλια,απο φωνη δε το συζητω και ακομα δεν εχει παρει θαρρος. Ολη η πολυκατοικια την ακουει.

Να συμπληρώσω οτι ακόμα δεν έχεις δεί τίποτα 😉 Άσε να ωριμάσει σεξουαλικά πρώτα και θα δείς ''χειρότερα'' πράγματα, είτε απο φωνή είτε απο απαιτήσεις. Αυτή είναι η γλύκα όμως με όλα τα κοκατου.
 
H Τινκι λιαζεται στην βεραντα!
Τινκι σκουπισε το ραμφακι σου, σε βγαζουμε φωτογραφιες😛
 

Συνημμένα

  • DSC01027.webp
    DSC01027.webp
    71,6 KB · Προβολές: 99
  • DSC01032.webp
    DSC01032.webp
    69,2 KB · Προβολές: 94
  • DSC01026.webp
    DSC01026.webp
    62,4 KB · Προβολές: 102
μια κουκλα κλουκλα κουκλα! Εκτος οτι εχει και απιστευτη φωτογενεια στο φακο! Μια μικρη πριγκιπισσα!
 
Βικτωρία, είναι υπέροχα τα πουλιά σου...
Βλέπω ότι μένεις περιστέρι που είναι αρκετά πυκνοκατοικημένο.
Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες για το πως στεγάζεις δύο μεγάλους παπαγάλους;
 
Εννοώ, έχεις δυο μεγάλες κλούβες μέσα στο σπίτι; (αν είναι τοσο μεγάλο)
Έχεις αυλή ή μπαλκόνι και τα στεγάζεις σε κλούβες έξω;
Τα έχεις και τα δυο σε μια κλούβα;
Έχει το καθένα δικό του stand;
Τέτοια πράγματα... Που περνάνε την καθημερινότητα τους;
 
Εχω δυο μεγαλα κλουβια, το καθε ενα εχει το δικο του χωρο.
Τα εχω μεσα στο σπιτι και συγκεκριμενα στο χολ, διπλα στην βεραντα για να αεριζονται λογο τσιγαρου.
Σχεδον καθε πρωι τα βγαζω εξω να λιαζονται,stand ειχα παρει στον Πωλυ(ζακο)αλλα δε το ηθελε καθολου και ετσι το γυρισα πισω.
Σκεφτομαι για τον Πωλυ να του παρω ενα μεγαλυτερο κλουβι που ειχα δει αλλα ειναι δυσκολο να μπει,θελει αρκετη εκπαιδευση. Συνηθιζουν το σπιτι τους και δεν τους αρεσουν οι καινουργιες αλλαγες, ακομα και με ενα απλο μπολ καινουργιο δε το θελουν!
 
Τα κλουβιά σου τι μέγεθος έχουν;
Με τους γείτονες δεν έχεις πρόβλημα;
όταν τα βγάζεις μες στο σπίτι ή έξω που κυκλοφορούν; Εννοώ κάθονται πάνω σου, στο τραπέζι, στην καρέκλα κλπ;
Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά σκέφτομαι την αγορά ενός μεγάλου παπαγάλου και θέλω να δω πως τα βγάζει πέρα κάποιος που έχει δύο χωρίς να μένει στην επαρχία...
 
Μενω σε πολυκατοικια στον δευτερο οροφο, η πολυκατοικια ειναι δικια μας οποτε δεν εχω προβλημα με γειτονες.
Καθονται πανω μου, στο τραπεζι οχι δε τα βαζω ουτε σε καρεκλα, συνηθως καθονται στα μπουτια μου η κοντα στο στηθος για εντονα χαδακια.
Αλλα τις περισσοτερες ωρες καθονται εξω στο κλουβι οταν ειμαι εγω στο σπιτι.
 
Εννοειτε,ζηλευουν πολυ, εχει μαθει και η μικρη οταν με βλεπει μου σφυραει για να την χαιδεψω, απλα καταληγω και με τα δυο πουλια στο χερι και τα χαιδευω!
 
Βρε βρε την μικρη κυρια με την εντονη φωτογενεια! Μια κουκλα ειναι Βικτωριακι!
 
Με ζαλισατε πια με αυτες τις φωτογραφιες!
Θελω μονο χαδακια με την μαμα και τον παππου!
 

Συνημμένα

  • DSC00931.webp
    DSC00931.webp
    42,1 KB · Προβολές: 100
  • DSC00933.webp
    DSC00933.webp
    53,8 KB · Προβολές: 101
  • DSC01037.webp
    DSC01037.webp
    75,7 KB · Προβολές: 97
να διακρινω μια προτιμηση στη μικρη κουκλα; Και πως εχεις παραμελισει τον κακομοιρουλη τον ζακουδακο;
 
Back
Top