Αναπαραγωγή Τραυματισμενος νεοσσος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κλεισανε τα φωτα και δεν το ταισε.. ενα χερακι ξυλο θελει. Κριμα και τον ειχα καμαρι για καναρινι.
 
Μιραντα αμα τον βάλεις όσο είσαι δίπλα στη μεριά του ζευγαριού για να δεις μήπως το ταισει ο αρσενικός;Δώσε και φρέσκο αυγο.
 
και εμένα πριν 3 χρόνια μου είχε τύχει περιστεράκι μόλις που έτρωγε μόνο του να έχει ακριβώς την ίδια κατάληξη (ήταν ενός φίλου μου και μου το έδωσε μαζί με καμιά δεκαριά ακόμα που του είχα ζητήσει) εγώ μόλις το είδα δεν το ήθελα αλλά ο πατέρας μου μου είπε να να κρατήσω και να το φροντίσω και πως θα γίνει μια χαρά περιστέρι και έτσι έκανα.
Πλέον είναι μια άψογη μαμά με μια μικρή περιοχή στο σβέρκο χωρίς πούπουλα.

Έτσι και εγώ πιστεύω πως και το δικό σου θα τα καταφέρει και θα έχει το δικό του μοναδικό και ιδιαίτερο χτένισμα!
;)
 
Μιραντα αμα τον βάλεις όσο είσαι δίπλα στη μεριά του ζευγαριού για να δεις μήπως το ταισει ο αρσενικός;Δώσε και φρέσκο αυγο.
Εχουν και αυγο και μηλο και ανοιχτη ταιστρα με σπορους.
Πηρα το ρισκο να αφησω το αυγο μεσα στο κλουβι ως αυριο( το εβαλα το απογευμα) μηοως φιλοτιμηθουν να φανε το πρωι.

Πονάει παιδιά... αλλά θα φάει.
Και φυσικά θα ζήσει.
Μην το μετακινείς... και μην κατηγορείς τον πατέρα.
Θα τον κατηγορω. Το τερας.
 
Πηρα το ρισκο να αφησω το αυγο μεσα στο κλουβι ως αυριο( το εβαλα το απογευμα) μηοως φιλοτιμηθουν να φανε το πρωι.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν πρέπει να μείνει το βράδυ στο κλουβί το αυγό. Δεν προσφέρει τίποτα και κρύβει πολλούς κινδύνους. Το πρωί με την αυγούλα βάζεις αυγό και μια φέτα μήλο.
 
Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν πρέπει να μείνει το βράδυ στο κλουβί το αυγό. Δεν προσφέρει τίποτα και κρύβει πολλούς κινδύνους. Το πρωί με την αυγούλα βάζεις αυγό και μια φέτα μήλο.
Εχεις απολυτο δικιο. Ομως ηθελα να κερδισω αυτη τη μια ωρα και κατι του πρωινου γιατι ξυπνανε περιπου 6 κ μιση.. μπορει να πω στο βασιλη φευγοντας να τα αλλαξει..
Δεν ξερω τι να κανω, πραγματι στεναχωρεθηκα πολυ σημερα.
 
Το καημενουλι θα πόναγε πολύ και δε θα χε δυνάμεις ούτε στο διαχωριστικό να πάει για να ταιστεί. Πολύ κρίμα.
 
Κρίμα πολύ κρίμα... ☹ Και ήταν και σε ηλικία που δεν ανοίγουν εύκολα στόμα να τα ταίσεις ρε γαμώτο..

Τελικά τα αυγά θα τα επιστρέψεις ή όχι;
 
Κρίμα πολύ κρίμα... ☹ Και ήταν και σε ηλικία που δεν ανοίγουν εύκολα στόμα να τα ταίσεις ρε γαμώτο..

Τελικά τα αυγά θα τα επιστρέψεις ή όχι;
Τα επεστρεψα. Ετσι κ αλλιως δεν εχω κατι να χασω αυτη τη στιγμη. Τελευταια τους γεννα ειναι.
 
Λυπάμαι πολύ. Το καημενακι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα υπόλοιπα!
 
Back
Top