Γενικά Jazz & Jessie (parrotlets)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ας ελπισουμε οτι ηταν ενθουσιασμος.. Δεν ηξερα οτι χαιρονται τοσο περιεργα 😀
 
Είναι 2 ζωγραφιές! Τέλειααα!

*Γιατί τους έχεις βάλει ρόδα για χάμστερ? Την τιμούν όντως; 😛
Ναι αμε! Την τιμουν! Ειτε γατζωνονται και πεφτουν αναποδα με φορα, εοτε κουρνιαζουν, ειτε απλα παιζουν με τα καγκελα.
 
Υπέροχα φτου φτου!
Το κλαδί τι φυτό είναι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Υπέροχα φτου φτου!
Το κλαδί τι φυτό είναι;
Το κλαδι Μαρια μου ειναι φρεσκος ευκαλυπτος, μικρος και τρυφερος. Απο νεαρο δεντρακι σε ενα χωραφι, απο τα μεγαλα δεντρα δυσκολο να βρεις τρυφερα φυλλα.
 
tinypic-no-longer-available.jpg

Τι κουκλάκια που είναι!φτου φτου φτουυυ!
Πολύ όμορφες φωτογραφίες! ... Και ωραίες συνθήκες ζωής τους έχεις δημιουργήσει Μιράντα!👍
(εγώ αυτή τη ρόδα την τρέμω για τα ποδαράκια τους)
 
ζηλεύω.. Καλά ε,τρομερή εγκατάσταση! φτου φτου στα ζουζούνια σου,Μιράντα μου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Αυτο που μου χει κανει εντυπωση ειναι ποσο προσεκτικα πατανε οταν ανεβαινουν κ οι δυο. Γιατι ενας αμα τσουλησει και γυρισει η ροδα μπορει να πιαστει το ποδι τους.. αλλα μολις παει ο ενας να ανεβει ο αλλος πηγαινει σε πιο ασφαλες σημειο..
Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν το φιβαμαι κ εγω..

Επισης το κλουβι ειναι στη μινιμαλ εκδοση, απο τοτε με τις ψειρες ειχα φοβηθει κ αδειασα το κλουβι.. Οποτε δεν εχει πολλα πραγματα μεσα..
 
Πολύ χαριτωμένα και τα δύο Μιράντα μου. Είναι δύο κουκλάκια που καλοπερνανε κοντά σου. Σαν να παχυναν λίγο μου φαίνεται ή είναι ιδέα μου;
 
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια..


Παναγιωτα μου δεν ξερω, δεν τα χα ζυγισει αλλα ο μικρος κοντευει να χρονισει σε κανα δυο μηνες και η μικρη δεν ειναι πια 4 μηνων.. ειναι 6 και κουκλα! Οποτε ισως βαλανε κ κανα γραμμαριο.. Παντως τρεφονται απειρως συντηρητικα. Σπορους νερο και μια φορα την εβδομαδα τσαμπι κεχρι, οπως κ μια φορα την εβδομαδα λιγη ριγανη ή μπροκολλο οσο εχουμε ακομα στον κηπο ή αντιδι.. λιγα πραγματα ακολουθω τη συμβουλη του εκτροφεα τους! Μια φορα το 20ημερο τρωνε κ λιγο αυγο!

Μαρια ευτυχως ημουν τυχερη και δεν ειχα θεμα σε αυτα.. Απλα απο τη σιχασια επλενα τα παντα. Το γνωρισα το φυτο μεσα απο τις απαντησεις σου! Αχρειαστο βεβαια να ναι..
 
Αχρειαστο βεβαια να ναι..
Μα το φυτό το χρησιμοποιούμε προληπτικά, όχι αντί ψεκασμών, οπότε είναι χρήσιμο. Αφού κάνει δουλειά στα κοτέτσια, φαντάσου στα κλουβιά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Μιράντα απο τον Απρίλιο έχουμε να τα δούμε και να μάθουμε νέα τους; 😱 Τι θα γίνει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Μιράντα απο τον Απρίλιο έχουμε να τα δούμε και να μάθουμε νέα τους; 😱 Τι θα γίνει;
Παντρευω κοσμο αβερτα καλε... αλλα χρωσταω φωτο την Κυριακη!
 
Back
Top