Γενικά Prince,το κοκατιλακι μου

Ευχαριστώ

Τωρα(τρωμε και εμεις...)προσπαθησε να φαει ηλιοσπορο αλλα δεν καταφερε... Μπορω να το βοηθησω(μηπως φταει που στο ραμβος εχει κατι σαν ρωγμη;)

@maria p μπορεις να βοηθησεις(εχει παει ολου τους ηλιοσποους στην ακρη..)
 
Τι ηλιόσπορο; Τον μικρού μεγέθους τρώνε. Τι τροφή του δίνεις;
 
Μια χαρα τρωει τελικα, απλα επειδη στο πετ σοπ δεν ετρωγαν πολυ(πιστευω καταλαβενετε)τωρα εχει σκασει να τρωει...
 
Ωραία. Μπορείς να πεις τι μάρκα τροφή του δίνεις; Δεν θυμάμαι αν το έχουμε πει παλαιότερα.
 
Χυμα, πηγαμε σε δυο πετ σοπ και δεν ειχε συσκευασμενη τροφη!(τον πηραμε απο εκει και ειναι δυο αδελφια με ξεχωριστα πετ σοπ

@maria p δυστυχως
 
Που βρίσκεσαι και δεν έχουν συσκευασμένη;
 
Θα παρω σιγουρα.. Απλα επειδη βιαζομαστα για φαρμακειο(χωρις παρεξηγηση να ειμαστε εμεις καλα για να ειναι και το ιδιο καλα..)και δεν προλαβαμε(Τεταρτη στην Αλεξανδρουπολη κλεινουν πιο νωρις..

Τα καταστηματα(παλι καλα ηταν και ανοιχτοι δεν λες...)
 
θελω να ενημερωσω οτι το κοκατιλακι ειναι μια χαρα! Σφυριζει πού και πού και ειναι πολυ φιλικο με τους ανθρωπους παρολου που δεν ειναι τα'ι'σμενο στο χερι... Εχουμε δημιουργησει μια ομορφη σχεση μιας και αρχιζει και τρωει millet απο τα καγκελα(το κραταω εγω και μαλιστα μερικες φορες κιολας βαζω μεσα τα δακτυλα κρατωντας την λιχουδια και παλι ομως την τρωει)Και μαλλον απο πριγκιπα πρεπει να βγει φαγανουλης..🙂
 
@maria p Σημερα καθεται κανονικα στην πατηθρα του χωρις να ειναι φουσκομενο αλλα καθεται με το ενα ποδι. Γιατι το κανει αυτο;👍(
 
@maria p το παπαγαλακι τρωει συνεχως.. Εχει παχεινει νομιζω.. Τωρα του εβγαλα την ταιϊστρα και οτι εχει σχεση με το φαγητακι.. Να του δοσουμε λιγο αυγουλακι..χρειαζεται φαρμακα ή κατι αλλο;Ευχαριστω
 
Επειδή τρώει να πάρει φάρμακα;
Αν έτρωγε πολύ αλλά αδυνάτιζε θα μας προβλημάτιζε να ψάξουμε τον λόγο. Αφού τρώει και παχαίνει είναι μια χαρά.
Τι τροφές του δίνεις;
Ποτέ δεν αφήνουμε το κλουβί χωρίς τροφές. Αν έχουμε υπέρβαρο πουλί ακολουθούμε άλλους τρόπους. Αλλά δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο με το δικό σου. Εξάλλου είναι μικρό αν θυμάμαι καλά. Άσε το ζώο να φάει :)
 
Κατω απο το λαιμο.. Τωρα βαλαμε ενα πανι ωστε να μην βλεπει tv

Ok thanks!

Τη μαρκα να παρω συσκευασμενη; Μηπως αν διναμε φρουτο να βοηθουσε;Εχει ενα θερμοκιπιο με συσκευασμενη αλλα την εχει καιρο.. Εξαλου στα περισσοτερα πετ σοπ δεν εχει συσκευασμενη για να πουλησουν χυμα..

Σκαρφαλωνει ομως ειναι κινητικο.. Δεν φουσκωνει και πολυ..στο πετ σοπ ή και τις προηγουμενες μερες δεν ηταν ετσι..😳
 
Δεν καταλαβαίνω καλά τι θέλεις να πεις, πρόσεχε τις διορθώσεις του κινητού σου.
 
Τρωει αλλα πολυ.. Θα Σκασει!(ποιο κομματι δεν καταλαβες @maria p για να το"μεταφρασω")
 
Κάτι άλλαξε; Τέλος πάντων. Θερμοκήπιο με τροφή; Έχουν ημερομηνία λήξης βέβαια αλλά αν τις έχει κοντά με φυτοφάρμακα καλύτερα να το αποφύγεις. Όποια συσκευασμένη καλύτερη από χύμα. Αν δεν βρίσκεις, να πάρεις από online μαγαζί.
Βάλε μια φωτογραφία του πουλιού στο κλουβί ή και video ακόμα καλύτερα.
 
Ενταξει λιγο καλητερεψε τωρα.. Πηγε στην πανω πατηθρα και ειναι πολυ καλητερα τωρα... Μηπως χρειαζεται πραγματικα διαιτα(χαζη ερωτηση..). Και κατι ακομα.. Ποσα δευτερολεπτα εχει οριο;(δεν εχω youtube και απο οτι νομιζω ανεβαζεις βιντεο απο ΥΠ απλα εχει καποιο οριο..)
ΥΓλεω απλα τι γινεται με το πουλι δεν εχω διαθεση για πλακα!;-)
 
Κατι ακομη @maria p πως καταλαβενουμε πως εχει ακαρεα; Ο πριγκιπας οταν στεκεται στο κλαδακι του(τωρα) και ακουγεται ενας ηχος σαν να τρωει ή καλυτερα σαν τριξιμο αλλα πιο σιγανο βεβαια..
 
Παρατήρησε αν αυτόν τον ήχο τον κάνει και την νύχτα όταν κοιμάται. Έχει ήδη κοιμηθεί τώρα;
 
@maria p Οταν κοιμαται δεν το κανει.. Μηπως το κανει σαν ειδοποιηση οτι θελει να κοιμηθει;
 
Back
Top