Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή κόκκινα μωσαϊκά 2019

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosk1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οι πέρλες φυσικά δεν έχουν θέμα.
Ο τρόπος ταΐσματος όμως πρέπει να είναι αυστηρά ομοιόμορφος σε όλη την περίοδο αν δεν θέλουμε να έχουμε διαφοροποιήσεις στην μετατροπή, απορρόφηση και διανομή των χρωστικών στο πτέρωμα.
 
Α εντάξει τότε! στην ξηρή εγώ δεν βάζω χρωστική την σερβιριζα με ράσκ και σπόρους βλαστοματος, τώρα με μια φορά την εβδομάδα που τούς βάζω δεν νομίζω να υπάρχει κάποια συμπαντική διαφοροποίηση, το πρόγραμμα που ταΐζω είναι απόλυτα σταθερό μετά την έναρξη της χρωστικής, Δευτέρα και Πέμπτη λαχανικά, Τετάρτη φρούτο, Σάββατο βότανα, και Κυριακή δίνω σπόρους βλαστοματος με ξηρή αυγοτροφη και ρασκ και μερικούς σπόρους "υγείας" πατε αυγοτροφη υπάρχει μόνιμα όλη την εβδομάδα όπως φυσικά και τα σπόρια της quiko breeder plus και νερό καθε πρωί στις 07:00
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Όχι απλός την δέχτηκαν την τσάκισαν στην κυριολεξία, τα μικρά ακόμη ψάχνουν μήπως περίσσεψε τίποτα, 10γρ. Περλες 20γρ. Ξηρη αυγοτροφη και 20γρ. Νερό φτάνει άνετα για 6 ζευγάρια απο ένα κουταλάκι του γλυκού στο καθενα.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πασχαλιάτικα γεννητούρια σήμερα με ακόμη δύο πουλάκια που τελικά μπήκανε σε παραμανα μίας και τα δικά τής ήταν άσπορα ώστε να κερδίσω λίγο χρόνο για να πάει στην τελευταία τού γέννα αυτό το ζευγάρι μίας και είχε πάει χάλια στις προηγούμενες γέννες.
Και τα δύο με κόκκινα μάτια, μάστιγα έγιναν φέτος.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
μίας και τα δικά τής ήταν άσπορα ώστε να κερδίσω λίγο χρόνο για να πάει στην τελευταία τού γέννα αυτό το ζευγάρι
Ποια γέννα ήταν αυτή Νίκο;
 
Ποια γέννα ήταν αυτή Νίκο;
Η τρίτη και θα πάει και σε τέταρτη, απλός να τονίσω ότι η πρώτη ήταν ασπορη και η δεύτερη με ένα μικρό γι'αυτό επιτρέπω και τέταρτη γέννα, κανονικά σταματάω στην δεύτερη αλλά φέτος θα πάω και σε τρίτη στα υπόλοιπα ζευγάρια, και ένα βιντεάκι σήμερα το απόγευμα που όλες έστρωσαν της τελευταίες φωλιές.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλησπέρα Νίκο! Πανέμορφα όλα τους, όπως πάντα! Και παρατηρώ ότι έχεις διάφορες ηλικίες και διαφορετικά στάδια ζωής νεοσσών, πράγμα πολύ ωραίο! 😉🙂👌
Το ποιό μεγάλο είναι 55 ημερών στης κλουβιτσες στης φωλιές είναι 15 ημερών η μια φωλιά και 17 ημερών η άλλες τρείς έχω και 2 μικρά που είναι 2 ημερών.
 
Το ποιό μεγάλο είναι 55 ημερών στης κλουβιτσες στης φωλιές είναι 15 ημερών η μια φωλιά και 17 ημερών η άλλες τρείς έχω και 2 μικρά που είναι 2 ημερών.
Τέλεια! Πολλές και διαφορετικές ηλικίες μαζί! Να σου ζήσουν όλα τους! Σε ευχαριστώ για την εξήγηση!
 
Και τα δύο με κόκκινα μάτια, μάστιγα έγιναν φέτος.
Καλό μήνα Νίκο,όμορφα τα πας, καλή συνέχεια εύχομαι!
Τα κοκκινομάτικα όμως, εγώ με τα πράσινά μου μάτια, τα βλέπω για σικέ κοκκινομάτικα.
Όπως έχω ξαναπεί, κράτα τα περί καφέ σειράς κράτα όμως υψηλότερα την δική σου κρίση και ματιά.
Για να μην νιώθεις μόνος έχω και εγώ σικέ-κοκκινομάτικα:
 

Συνημμένα

  • 1556729323791.webp
    1556729323791.webp
    130,9 KB · Προβολές: 22
Back
Top