Ασθένειες Αναπνευστικό πρόβλημα το ringneck μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kristy74
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αυτό ακριβώς έχω σκοπό να κάνω Σίσσυ μου..σήμερα θα τον έπαιρνα αλλά έμπλεξα λίγο και δεν πρόλαβα.. Θα τον πάρω όμως οπωσδήποτε τη Δευτέρα να του εξηγήσω τι ακριβώς συμβαίνει και να τον συμβουλευτώ. Θα του πω ότι σκέφτομαι να στείλω δείγμα στη Κομοτηνή μήπως και βρούμε τι του συμβαίνει αλλά θα τον ρωτήσω επίσης αν μπορεί να το αναλάβει ο ίδιος κατά ένα τρόπο. Έχω την εντύπωση πως μπορεί να πάρει ο. Ιδιος δείγμα και να το στείλει εκεί που πρέπει ώστε να δούμε μετά και τις απαντήσεις..
Παιδιά. Γνωρίζω το τρεμούλιασμα που μου λέτε.. Πριν το κουρνιαζμα η για άλλους λόγους όπως χαλάρωση.. Δεν έχει σχέση.. Και τα άλλα μου τρέμουν και φουσκώνουν αλλά όχι έτσι.. Είναι τρέμουλο που με ανησυχεί και δεν ξέρω πως ακριβώς να το εξηγήσω.. Το είχα παρατηρήσει από την αρχή αλλά το έκανε συνήθως όταν πλησίαζα στο κλουβί. Οπότε σκεφτόμουν πως είναι ο φοβός του και γενικά τα όσα περνούσε το πουλάκι.. Του μιλούσα.. Με κοιτούσε και έτρεμε..χωρίς να φουσκώνει ιδιαίτερα.. Εδώ και μια βδομάδα περίπου το κάνει όλο και πιο συχνά όλο και πιο έντονα.. Το κάνει και χωρίς να βρίσκεται κανείς κοντά στο κλουβί..χτες για πρώτη φορά τον άκουσα να το κάνει και το βράδυ. Μιλαω για ένα δυνατό τρέμουλο σαν αυτό που κάνουμε εμείς όταν έχουμε αυτό που λέμε ρίγη.. Μου φαίνεται σαν να κρυώνει αυτή την ώρα.. Καποιες φορές το κάνει τόσο έντονα ρε παιδιά που τρανταζεται και ακούγεται όλο το κλουβί.. Και το κάνει αρκετά συχνά μέσα στη μέρα.. Το κάνει ακόμα όταν του μιλάω. Για όση ώρα του μιλάω.. Αλλά τρέμει και τις ώρες που είναι μόνος του.. Τότε συνήθως το κάνει πιο έντονα για λίγη ώρα αλλά απανωτά.. Εχτές τον άκουσα να τρέμει έτσι και αργά το βράδυ.. Δεν ξέρω και μακάρι φυσικά να μην είναι τίποτα.. Απλά φοβάμαι μην έχουν μείνει κατάλοιπα της αρρώστιας και βασανίζεται το πουλάκι.φοβαμαι ακόμα μη πονάει κιόλας.. Μακάρι να είναι όλα καλά και να είμαι απλά υπερβολική.. Ξέρω ότι τα πνευμόνια σ εμάς τουλάχιστον πονάνε πολύ.. Μπορεί απλά να μην έχει αναρωσει εντελώς.. Δεν γνωρίζαμε και τη βαρύτητα της αρρώστιας του.. Θα κάνουμε οπότε ότι χρειαστεί για να είμαστε σίγουροι.. Δεν μπορώ να το αφήσω έτσι γιατί στεναχωριέμαι και εγώ..😔
 
Εχτές το πρωί λοιπόν μίλησα με τον γιατρό.. Του εξήγησα πως είμαστε σε γενικές γραμμές και του είπα τι ακριβώς με ανυσηχει.. Με καθησύχασε λέγοντας μου πάνω κάτω αυτά που μου λέτε και εσείς ρε παιδιά.. Πως δηλαδή εφόσον το πουλάκι τρώει.. Δεν ακούγεται πια η αναπνοή του.. Οι κουτσουλιές του είναι καλές αλλά και η γενική του εικόνα δεν είναι ενός αρρώστου πουλιού.. Μου είπε να μην ανυσηχω .. Να μη του κάνω καμία εξέταση και να το αφήσω στην ησυχία του..🙄 μου είπε απλά να παρακολουθώ το βάρος του ώστε να είμαι σίγουρη πως δεν χάνει βάρος παρόλο που τρώει. Μου είπε επίσης να τον πάω από εκεί αν θέλω για να δούμε και το τρέμουλο που του λέω..λέτε να είμαι τόσο υπερβολική τελικά; Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια.. Προσπαθώ εντομεταξη κάτι μέρες τώρα να τον βγάλω ένα βίντεο την ώρα που τρέμει και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.. εντάξει αισθάνομαι πιο ήσυχη που μίλησα με το γιατρό όσο να ναι αλλά θα στείλω κάποια στιγμή και το δείγμα για να μου φύγει κάθε υποψία..
Τον ζύγισα λοιπόν σήμερα το πρωι.ηταν 128γρ όταν είχαμε πάει για την επανεξέταση.. Τώρα είναι 125 στη ζυγαριά μου εδώ. Δεν φαίνεται καμία φοβερή απόκλιση από ζυγαριά σε ζυγαριά.. Θα τον ζυγίζω κάθε βδομάδα λοιπόν και βλέπουμε.. Θα πάμε κατά το τέλος του μήνα μια βόλτα από το γιατρό πάλι να μας δεί και από κοντά.. Και ελπίζω να είναι όλα πραγματικα καλά..
 
Σου απεδωσε καπου το τρεμουλο που του αναφερεις;
Η αναπνοη δεν ακουγεται καθολου ή ακουγεται ελαχιστα;

Συμπερασμα σωστο θα βγαλεις μονο ζυγιζοντας στην ιδια ζυγαρια :)
 
Όχι Αντώνη.. Δεν μου είπε κάτι για το τρέμουλο. Μόνο ότι δεν είναι κάτι το ανυσηχητικο και αν θέλω να τον πάω να το δούμε.. Αυτό θα τρέμει από τον φόβο του έτσι κ αλλιώς από τη στιγμή και μόνο που θα τον βάλω στο κλουβακι μεταφοράς του για να το πάω. Προσπαθω όσο μπορώ να το αφήνω στην ησυχία του μετά από όλα αυτά που τράβηξε με τη θεραπεία.. Δύο μέρες όμως τώρα το παρατηρώ συνέχεια για να καταλάβω ποτέ ακριβως τρέμει. Οταν του μιλάω τρέμει..ήσυχα αλλά τρέμει..όταν φτιάχνει η μασουλαει τα φτερά του τρέμει..όταν ετοιμάζεται να κοιμηθεί αλλά και όταν κοιμάται τρέμει..όχι πάντα και συνέχεια αλλά το κάνει συχνά.. Και αυτό το κλουβί του εντομεταξη τρανταζεται ολόκληρο και ακούγεται πολύ δυνατά.. μπορεί απλά να φοβάται ακόμα πολύ.. Να δυσκολεύεται να ηρεμήσει.. Τι να πω..φοβόμουν μήπως κρυώνει.. Μήπως είναι ακόμα αδύναμος ο οργανισμός του και κρυώνει..χτες το πρωί τον είδα και έκανε μπάνιο στο μπολακι με το νερό του.. Το είχε αδειάσει και είχε γίνει μούσκεμα.. Και προχτές πάλι τα ίδια.. Οπότε λέω τώρα αν όντως δεν αισθάνεται καλά και κρυώνει δεν θα μπανιαριζοτανε κιόλας..
η αναπνοή του ακούγεται κάποιες φορές ελάχιστα όμως κυρίως όταν κάνει κάτι όπως να χώνει το πρόσωπο του στις φτερούγες του η στη πλάτη του και μασουλαει η φτιάχνει τα φτερά του.. Τον έχω ακουση κάνα δυο φορές κι όταν τρώει.. Ενταξει..λογικα θα του πάρει λίγο καιρό ακόμα μέχρι να αναρρώσει πλήρως.. Το καταλαβαίνω αυτό και θέλω φυσικά να είμαι αισιόδοξη αλλά έχω και το φόβο..
Το ξέρω για το ζύγισμα..στη δικιά μου ζυγαριά μόνο θα τον ζυγίζω από εδώ και πέρα.. Μια χαρά τα καταφέραμε σήμερα.. 😊
 
Χριστίνα, τα πουλιά δεν τρέμουν απο το φόβο τους όπως τα θηλαστικά. Τρέμουν σε στιγμές χαλάρωσης. Κι όταν του μιλάς και τρεμουλιάζει αυτό δείχνει ότι του αρέσει που του μιλάς και νιώθει ωραία. Ένα πουλί που φοβάται μαζεύεται και σφίγγεται (δεν τρέμει) ανοίγει το ράμφος του και προσπαθεί να δείξει επιθετικό όντας σε άμυνα. Το ότι τραντάζεται το κλουβί μου δίνει την εντύπωση ότι το κλουβί ίσως να μην πατάει πάνω σε πολύ σταθερό έπιπλο. Ή ότι η πατήθρα δεν είναι τόσο σταθερή με αποτέλεσμα να κάνει ήχο κουνώντας τα κάγκελα του κλουβιού. Υπάρχει αυτή η περίπτωση;

Επίσης το να κρυώνει, βλέποντας ότι ακόμη στην Ελλάδα έχετε 15 βαθμούς μινιμουμ(μέσα στο σπίτι πάνω απο 20?), το θεωρώ απίθανο.
 
Πάνω σε τραπέζι είναι το κλουβί του.. Τη πατηθρα θα την ελενξω αύριο μήπως έχει όντως χαλαρώσει.. Δεν το ήξερα πως δεν τρέμουν τα πουλιά από το φόβο τους.. Αν και όταν του μιλάω κάποιες φορές.. Τις περισσότερες.. Το καταλαβαίνω πως του αρέσει.. σκύβει το κεφάλι του.. Μισο κλείνει τα ματάκια του..φουσκώνει το κεφαλάκι και τρεμουλιαζει ελαφρά. Κάποιες φορές τρίζει και το ράμφος του αλλά είναι και κάποιες άλλες φορές που απλά με κοιτάει και τρέμει.. Τα μάτια του μου φαίνονται φοβισμένα. Έχω και τη μύγα μάλλον και μυγιαζομαι ότι σονι και καλά με φοβάται πολύ..🙄
Όπως και με το θέμα του κρύου που είχες πει..λόγο ίσως που ήμουν εγώ κρυωμενη είχα την εντύπωση πως κρυώνει κι αυτός..
Αυτό το τράβηξα το μεσημέρι δεν το πρόλαβα ακριβώς αλλά ακούγεται λίγο στην αρχή το κλουβί που λέω ότι κοπανιεται ολόκληρο..
Ήταν μεσημέρι και κοιμόταν.. Δεν τον έχω ξαναδεί να βάζει το κεφαλάκι του στις φτερούγες την ημέρα..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Επίσης ο τρόπος που κουνιέται η ουρά του ενώ κοιμάται μου δίνει την εντύπωση πως δυσκολεύεται λίγο με την αναπνοή του..
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Η μπορεί και απλά πάλι να παρανοώ.. είναι πολλά πράγματα που δεν γνωρίζω και τα ερμηνεύω μάλλον όπως νομίζω.. Το αποτέλεσμα είναι να ανυσηχω χωρίς λόγο τις περισσότερες φορές αλλά να ζαλίζω και εσάς..🙂
 
Στο πάνω βίντεο τι ήχος είναι αυτός μόλις ξεκινάει το βίντεο σαν να βροντάνε μεταλλικά σκεύη; 🤔

Γενικά φαίνεται λίγο καταβεβλημένος και στα δύο βίντεο αλλά δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα μόνο απο αυτά αν δείχνει άρρωστος ή απλά χαλαρώνει και κοιμάται την ώρα που τα τράβηξες. Τι ώρα τραβήχτηκαν τα βίντεο και πως είναι την υπόλοιπη μέρα; Έχει στιγμές που να είναι πολύ ενεργητικός και παίζει, κράζει κτλ?

Βιταμίνες του δίνεις στο νερό τώρα που τέλειωσε η θεραπεία; Αν τον πας στον γιατρό για επανεξέταση ίσως να συζητούσες να του κάνει ενέσιμες για να τονωθεί;
 
Είναι ο ήχος που σας λέω του κλουβιου που ακούγεται όταν τρέμει στην αρχή του βίντεο Ανέστη.. Και να φανταστείς δεν το πρόλαβα από την αρχή που το έκανε ούτε είναι στην ένταση που ακούγεται συνήθως..σε λίγο που θα τον ξυπνήσω θα ελενξω τη πατηθρα που κάθεται μήπως εχει χαλαρώσει αλλά θα τον μεταφέρω και σε πιο σταθερό τραπεζάκι..όταν κάνει αυτό το τρέμουλο πάντως μου φαινόταν εμένα σαν ρίγη που έλεγα..
Το βίντεο είναι από χτες το μεσημέρι που κοιμόταν.. Δεν κάνει πολλά πράγματα μέσα στη μέρα αλλά δεν κάθεται και συνέχεια εκεί ούτε έτσι είναι όλη την ώρα.. Του έχω κατεβάσει το φαγητό πιο χαμηλά γιατί πήγαινε και καθόταν μέσα στο μπολακι του όταν το είχα δίπλα στη πάνω πατηθρα καθόταν σαν να φωλιαζε και κοιμόταν κιόλας εκεί.. Απ' όταν το κατέβασα πιο χαμηλά σταμάτησε να το κάνει.. Με τα παιχνίδια του αν και του τα αλλάζω συχνά δεν τον έχω δει να ασχοληθεί ποτέ σχεδόν αλλά γενικά κινείται μέσα στο κλουβί. Κατεβαίνει τρώει.. Πάει πίνει νεράκι.. Βουτάει και στο νερό του που και που.. Το ψεκαστηρι το φοβάται πολύ ακόμα αλλά όταν τον βλέπω να έχει διάθεση για μπάνιο του ρίχνω στα κλεφτα λίγο νεράκι μπας και το βοηθήσει με τα φτερά του.. Τον βλέπω ξύνετε συχνά.. Τα μασουλαει ακόμα συχνά αλλά τα φτιάχνει κιόλας.. καθαρίζει τα νύχια του.. ασχολείται γενικά με καλό τρόπο με τον εαυτό του.. Είναι πολύ ήσυχο πουλάκι δεν φωνάζει χωρίς λόγο. Του αφήνω τη τηλεόραση όταν είναι μόνος. κράζει κάποιες φορές.. Ελάχιστες.. Αλλά κάνει και γλυκές φωνουλες.. Του ανοίγω συχνά το κλουβί.. Αν και βγαίνει κατευθείαν έξω κάθεται κυρίως στο ξύλο στην οροφή.. Τρώει..φτιάχνει τα φτεράκια του. Αν πλησιάσω για κάποιο λόγο φεύγει. Κατεβαίνει κάτω περπατάει λίγο και μετά πάει πάλι στο κλουβί του.. Είναι αρκετά δραστήριος δηλαδή κάποιες ώρες αλλά είναι και οι φορές που τον βλέπω έτσι απλά να κάθεται φουσκωμένος και τρέμει. Περναει και τη πτεροροια του ακόμα.. Βρίσκω ένα σωρό πούπουλα αλλά και μεγάλα φτερά.. Το ξέρω πως δεν μπορεί να είναι ένα πουλάκι όλη την ώρα πέρα δώθε μες τη τρελή χαρά αλλά λόγο την αρρώστια που περάσαμε Μ αυτόν όταν τον βλέπω κάπως.. Ανυσηχω. Εντομεταξη έχω και τα άλλα τόσο καιρό κλεισμένα στο δωμάτιο της μικρής και στεναχωριέμαι και για αυτά.. Ασχολούμαστε φυσικά και μαζί τους αλλά ήταν συνηθισμένα να βρίσκονται στο κέντρο της προσοχής και δεν θέλω τώρα να αισθάνονται παραμελημένα.. Θέλω όμως να βεβαιωθω πρώτα πως είναι καλά ο Αστέρης για να μπορέσω να τα μεταφέρω κι αυτά στο σαλόνι που περνάμε τις περισσότερες ώρες μας..
Βιταμίνες του ξεκίνησα στο νερό από την επόμενη μέρα που σταματήσαμε την αντιβίωση.. Του την έβαζα για δεκαπέντε μέρες περίπου και μετά τη σταμάτησα.. Φροντίζω να τρώει κάθε μέρα κάτι φρέσκο.. Τρώει. Καροτο.. Μπροκολο.. Πιπεριες διάφορες..φρέσκο καλαμπόκι.. Του αρέσει πολύ το πορτοκάλι και το μήλο αλλά γενικά τρώει ότι του βάζω .. Δεν έτρωγε καθόλου τα φυλλώδη.. Του τα κρεμουσα και απλά τα μαδουσε και τα πετούσε..όταν του έβαλα όμως λίγο ψιλοκομμένο σέλινο μαζί με τριμμένο καρότο τον είδα και το έφαγε οπότε τώρα του τα βάζω έτσι και κάτι τρώει και από πρασινάδες.. Το αυγό δεν το πολύ θέλει.. Δεν το τρώει σχεδόν καθόλου με όποιον τρόπο έχω δοκιμάσει να του το δώσω αλλά ούτε και το σουπιοκοκαλο έχει ακουμπήσει ποτέ.. Την βιταμίνη την έχουμε σταματήσει μια βδομάδα τώρα περίπου.. Μήπως να την ξανά αρχίζαμε;
Στο τέλος του μήνα θα πάμε στο γιατρό πάλι οπότε θα τον ρωτήσω και για τις ενέσιμες..
 
Χριστίνα, προσωπικά δεν βλέπω το ρίγος που λες που να μπορεί να προκαλέσει τέτοιο τρέμουλο, ούτε τρέμουλο φαίνεται στο πουλί. Κάτι στο κλουβί είναι χαλαρό (η πόρτα;) και με την παραμικρή ανεπαίσθητη κίνηση τρίζει, έτσι νομίζω. Σίγουρα ακούγεται να είναι λιγάκι ταλαιπωρημένος αλλά δώστου χρόνο να ανακάμψει και η επανεξέταση απο το γιατρό είναι αναγκαία εφόσον δεν είναι ακμαιότατος την περισσότερη ώρα. Ζήτα καμιά καλλιέργεια, εξέταση αίματος δεν ξέρω τι, συζήτησε μαζί του να βρείτε τι μπορεί να επηρεάζει την πεσμένη ενεργειά του και πως μπορείτε να τον βοηθήσετε.
 
Σε ευχαριστώ Ανέστη.. Οπότε αυτό θα κάνω.. Είχα προγραμματίσει την επίσκεψη στο γιατρό κατά το τέλος του μήνα. Είχα σκοπό όμως να στείλω εντομεταξη δείγμα στη Κομοτηνή για καλλιέργεια.. Θα επικοινωνήσω και μαζί τους και θα δω τι θα κάνω .. Μαλλον θα τον πάω νωρίτερα απ' ότι υπολόγιζα στο γιατρό.. Αυτός πάλι από την άλλη μου λέει να μην ανυσηχω και να του δώσω χρόνο να αναρρώσει πλήρως.. Εγώ τρωγομαι με τα ρούχα μου όμως.. Θα δω τι θα κάνω τελικά..
 
Χριστίνα, αφου είχες σκεφτεί να στείλεις δείγμα προς εξέταση,ίσως θα πρέπει να μιλήσεις με το εργαστήριο, να σου πουν τα τι και τα πως, να πάρεις τις απαντήσεις και έπειτα με αυτές να πας στον γιατρό. Απλά ενημέρωσε το εργαστήριο για φάρμακα που έχει πάρει, διάρκεια θεραπείας, πότε πήρε για τελευταία φορά, επίσης για συμπληρώματα βιταμινών κλπ, ώστε να σε κατευθύνουν σωστά.
 
Δεν ξέρω βρε Αντώνη ειλικρινά.. Τον έχω πλακώσει στις βιταμίνες και φροντίζω να τον κρατάω ζεστό.. Το σπίτι μου είναι ήδη παγωμένο και δεν μου το βγάζεις από το μυαλό ότι το πουλί κρυώνει..όσο το σκέφτομαι μάλιστα λέω πως πολύ κακώς δεν είχα μεριμνήσει από τα πρώτα σημάδια της αρρώστιας του κιόλας να του παρέχω όσο το δυνατόν αρκετά ζεστό περιβάλλον..λέμε ότι το πουλάκι πέρασε κάτι σαν πνευμονία η δεν ξέρω εγώ τι.. Εδώ ένα κρύωμα αρπάζουμε και χρειαζόμαστε τη ζέστη μας για να συνέλθουμε.. Ποσό αυτό που είναι μια σταλιά ζωντανό.. Προς το παρών του έχω ηλεκτρική κουβέρτα κάτω από το πάτο του κλουβιου και τη πλάτη, από έξω από το κλουβί φυσικά χωρίς να έρχεται σε άμεση επαφή καν με το κλουβί.. Το κλουβί το έχω σκεπασμένο τα τρία τέταρτα περίπου με ένα λεπτό παπλώματα κι και από πάνω είναι η κουβερτα... φαίνεται να κάνει δουλειά γιατί ήδη τον βλέπω σε πολύ καλυτερη κατάσταση..ψάχνω για θερμική λάμπα και θα πάω το Σάββατο να του τη πάρω. Έχω καταλήξει σε αυτή..η κάτι τέτοιο τέλος πάντων..
Screenshot_2019-11-20-18-22-04-947_com.android.chrome.webpScreenshot_2019-11-20-16-09-44-033_com.android.chrome.webp
Αν και το ψάχνω κάτι μέρες τώρα δεν ξέρω πόσα w θα πρέπει να είναι.. Θα μιλήσω και με τον πετσοπα και βλέπω..
Δευτέρα η τρίτη θα μιλήσω επίσης με Κομοτηνή να τους πω τι και πώς ώστε να μου πουν τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να δούμε και όλα τα υπόλοιπα..
 
Η συγκεκριμένη λέει πως είναι και για πουλιά.. Βγάζει ένα βαθύ σκούρο κόκκινο φως που δεν πιστεύω να τον ενοχλεί ιδιαίτερα ακόμα και το βράδυ.. αν βρω όμως θα πάρω κάποια σε μαύρο..χωρίς καθόλου φως. Γιατί όμως λες πως δεν κάνει η λάμπα των ερπετών; .. Εφόσον μόνο για τη θερμότητα τη θέλω..χωρίς φως εννοείται. Με υπέρυθρες ακτίνες είναι.
 
Υπαρχουν λαμπες με υπερυθρες που βγαζουν και φως και λαμπες υπερυθρων σαν αυτη χωρις φως.
Το κακο ειναι οτι στην Ελλαδα θα την χρυσοπληρωσεις!

Εγω ειχα φερει 2 απο Κινα για το νοσοκομειο πτηνων που εχω φτιαξει.
 
Μια τέτοια κεραμική μαύρη την έχω βρει στα 22€ αν δεν κάνω λάθος.. Που μου είναι λίγο δύσκολο να τα διαθέσω άμεσα.. Αλλά έχω δει και αυτές..

Screenshot_2019-11-21-01-13-55-245_com.android.chrome.webpScreenshot_2019-11-21-01-17-04-834_com.android.chrome.webp

Στα 6 και 7 ευρώ αντίστοιχα.. Είναι από μαύρο σκληρό γυαλί και όχι βαμμένες η με κάποια επιστροση.. Οπότε μάλλον με κάτι τέτοιο θα βολευτουμε τώρα και μόλις μπορέσω θα πάρω και μια κεραμική να υπάρχει.. Εδώ και κάτι μέρες που το ψάχνω με τις λάμπες κτλ έχω συνειδητοποιήσει πόσο σημαντικη είναι η ζέστη σε ένα άρρωστο πουλάκι και έχω τύψεις που δεν το φρόντισα από την αρχή.. Μπορεί και να ήμασταν μια χαρά τώρα.. Ευτυχώς τουλάχιστον που ακόμα ήταν σχετικά καλός ο καιρός..
Συγχαρητήρια για το κλουβακι επίσης Αντώνη... Το είχα ξαναδεί νομίζω παλιότερα.. Πάρα πολύ καλή δουλειά φαίνεται να έχεις κάνει..🤗 .
 
Πήρα τη πρώτη τελικά.. Το μπλε σκούρο που υποτίθεται μοιάζει με το φως του φεγγαριού.. Μόνο που δεν την έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω βρει ακόμα το κατάλληλο ντουι..
Μίλησα με Κομοτηνή επίσης σήμερα το πρωί.. Αύριο θα τους στείλω το δείγμα συστημένο.. Οπότε σε μια δυο μέρες το πολύ θα το έχουν.. Μιλήσαμε αρκετή ώρα με τον άνθρωπο.. Του εξήγησα ακριβώς τη κατάσταση, θα κάνουμε την εξέταση για ψιττακωση αλλά και μια γενική καλλιέργεια για τυχόν μύκητες.. Παράσιτα κτλ.. Αν τα καταφέρω τον άλλο μήνα θα κάνουμε και μια εξέταση αίματος..ζυγιστηκαμε επίσης χτες και φαίνεται να έχει πάρει 10 γραμμάρια.. 😁
Δεν χάνει βάρος τουλάχιστον.. Οπότε μια χαρά.. Τώρα θα περιμένω τις απαντήσεις και ελπίζω για τα καλύτερα.. 😊
 
γιατί δεν έχω βρει ακόμα το κατάλληλο ντουι..
Ντουι πορσελανης θελεις!


Περιμενουμε κι εμεις με αγωνια τα αποτελεσματα!
Το τρεμουλο που ανεφερες παραμενει Χριστινα;
 
Back
Top