Αναπαραγωγή Απορίες για το ζευγάρωμα των κοκατίλ μου

Άντε ρε! Βγήκε και το δεύτερο! Πάντως θα ήθελα να έβλεπα αργότερα μια φωτογραφία της φωλιάς με 5 κιτρινους χνουδωτούς πισινούς απο κοκατίλ!
 
Αα ρε Αγγελε εισαι πολυ τυχερος. Η υπομονη σου ανταμοιβεται. Μπραβο ελπιζω κι εγω να σταθω τυχερος.Βαλε φωτο..
 
ο πρωτοτοκος στις δυο πρωτες και τα δυο αδελφακια στην τριτη φωτο!:D... Ο προλοβος ειναι γεματος οποτε ταϊζουν οι γονεις...
 

Συνημμένα

  • 100_1300.webp
    100_1300.webp
    23,9 KB · Προβολές: 108
  • 100_1301.webp
    100_1301.webp
    23,4 KB · Προβολές: 109
  • 100_1302.webp
    100_1302.webp
    53,6 KB · Προβολές: 111
Μ αρεσει η καραφλιτσα τους που συντομα θα αποκτησει καρφακια:D. Τους αγορασες ζελε;😛

Το δευτερο μωτο γιατι ειναι ετσι το ματι του;Ειναι καλα η ετσι βγηκε στην φωτο;
 
πως ειναι το ματι του; Εμενα θυσιολογικο ματι νεοσσου μου φενετε... Εχει κατι παραξενο; 😕
 
για φορμουλα θα παω αργοτερα να δω σε ενα μεγαλο πετ εδω.. Ελπιζω να εχει...
 
Οκ αμα εσυ δεν βελεπις κατι. Γιατι στην φωτογραφια φαινεται σαν να ναι προς τα μεσα.Απλα προφανος ετσι βγηκε στην φωτογραγια.

Μην αγχωνεσαι...
 
Χαιρομαι τοσο πολυ για σενα Αγγελε! Με το καλο και τα υπολοιπα! Να τα χαιρεσαι!
 
Μπράβο Άγγελε για ακόμα μια φορά
Μια μικρή συμβουλή αν μου επιτρέπεις, μην τα μεταφέρεις απο την φωλιά έξω και μετά ξανά μέσα, για φωτογραφίες και χάδια. Είναι μικρά ευαίσθητα και ευάλωτα σε πολλά πράγματα ακόμα. Σίγουρα έχεις την αγωνία, να τα πιάσεις να τα χαιδέψεις κτλ, αλλά κάνε λιγάκι υπομονή να μεγαλώσουν λίγο ακόμα
 
δεν το κραταω πολυ εξω για μερικα δευτερολεπτα... Το βγαζω δυο φωτο... Κοιταω το προλοβο και ξανα μεσα...

αλλα τωρα δεν τα ξαναβγαζω, απο πια μερα πρεπει να αρχισω να ταϊζω και εγω;
 
Άγγελε μην αγχώνεσαι γιατί τώρα οι ευθύνες σου απέναντι στις ψυχούλες είναι μεγάλες. Με την βοήθεια των εμπειρότερων θα τα καταφέρεις και θα πάνε όλα κατ' ευχήν! ΛΕΥΤΕΡΗΣ
 
Μπραβο Αγγελε! Να σου ζησει και ο δευτερος μπομπιρας. Με το καλο να ερθουν και τα υπολοιπα. Πολυ γλυκα καραφλομωρακια!
 
ηρθε και το τριτο! Ο πρωτος και ο δευτερος εχουν κανει κατι κοιλιες...
 

Συνημμένα

  • 100_1312.webp
    100_1312.webp
    65,9 KB · Προβολές: 113
. Έτσι μπράβο! Τρία στα τρία μέχρι στιγμής! Άντε να έρθουν με το καλό και τ' άλλα δύο, γιατί αγχωθήκαμε όλοι μας!
 
Να σου ζήσουν και με το καλο και τα υπόλοιπα...Φτου φτου φτου!

Κρέμασε τους μια χαντρούλα και μια αρμάθα σκόρδα!:D (επειδή https://community.petbirds.gr/threads/Πιστεύετε-στο-μάτι.1027/)... 😉
 
σας ευχαριστω παιδια!
θα σας τα χαλασω λιγο. Γιατι δεν θα τους βαλω χαντρα, δεν πιστευω σε αυτα...

να ρωτισω και κατι.. Τα δαχτυλιδια ανοιχτου τυπου απο πια ημερα και μετα μπορουμε να τα βαλουμε; 😕
 
Γιατι θα τους βαλεις δαχτυλιδακια και κυριως ανοιχτου τυπου;Για να δοκιμασεις πως μπαινουν; Εγω γι αυτο τα χα βαλει στα δικα μου. Για την εμπειρια και να δω πως μπαινουν τα περιβοητα δαχτυλιδια.

Μπορεις οποτε θες να τα βαλεις μια ς και ειναι ανοιχτου τυπου και δεν σε περιοριζει η ημερα που θα τα βαλεις. Καλο ομως ειναι να μπουν κατα της 7η μερα της ζωης τους.
 
οπως και τα κληστου δηλαδη...
απλα για να ξεχωριζω και οταν μεγαλωσουν ποιο ειναι το πρωτο, ποιο το δευτερο κοκ...
σε ευχαριστω φωτη!
 
Back
Top