Αναπαραγωγή Απόγονος από ζευγάρι καρδερίνες γραβάτες

Η θηλυκια τραγουδαει; Ωραιο βιντεο και ωραιο κλουβι :)
Ευχαριστώ Ηλέκτρα!Η θυλικια δεν τραγουδάει ιδιαίτερα, βγάζει καποιες φωνουλες αλλα καμια σχέση με το αρσενικό! Αλλωστε το αρσενικό πρέπει να τραγουδάει για να προσελκύσει το θυλικο! 🙂
 
2qlZL6P.jpg

6OkPIxV.jpg

Qj9DovT.jpg
 
Κάθε χρόνο και πιο άσπρα.. Θα μας τρελάνεις.. Να τα χαιρεσαι Κώστα
Να είσαι καλά Νώντα, ευχαριστώ πολύ! Εχω κάνει γερό στομάχι με της καρδερινες αλλά νομίζω ότι στο τέλος το αποτέλεσμα σε κάνει να ξεχνάς τα πάντα και να παίρνεις δύναμη για την επόμενη χρονιά!
 
Να τα χαίρεσαι, να σου ζήσουν. Αλλά τέτοια εποχή;
Η αδυναμία μου! Δεν έχω εγώ προσωπικά αλλά ο πατέρας μου.
Εγώ εκτρέφω παραδείσια πουλιά, για κάτι διαφορετικό.
 
παντως κυριε Γιαννη απο μια απλη ερευνα, πωλουνται σημαντικα παραπανω απο τις αρχεγονες
 
Όχι σε αυτούς που γνωρίζουν...
Η αλήθεια είναι ότι όντως θεωρείται ελλατωμα αλλά ειναι επισης αλήθεια ότι είναι πουλια με μοναδική ομορφιά και δυσευρετα. Οταν από τέτοια πουλιά μπορείς να πάρεις λευκά παρδαλά η ασπροκεφαλα νομίζω ότι είναι λογικό να μην εχουν την ιδια τιμή με τα αρχεγονα! Και στο εξωτερικό οι τιμές τους είναι στα ύψη σε σχεση με τα αρχέγονα
 
Τι εννοείτε βρε παιδιά με το "ελάττωμα" ; Ως προς τι;
Δημήτρη κάπου το έχω διαβάσει για τον ασιανισμο αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτο οτι θεωρείται ελλατωμα λόγο έλλειψης μελανίνης. Δεν ξέρω όμως εάν είμαι σωστος και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. Εσυ ίσως το ψάξεις περισσότερο!
 
Back
Top