Αναπαραγωγή Βγήκε το πρώτο πουλάκι απο τα lovebirds μου

Εχουν μπει ολα στη φωλια τωρα οποτε δεν μπορω να τα δω... ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι ανχωθηκα πολυ τωρα γι αυτο που ειπατε για την σταση που ηταν
 
Μια χαρά είναι να μην αγχώνεσαι. Αφού ξαναγύρισε κανονικά απλώς κοιμόταν σε εκείνη τη στάση. Τα μωρά κοιμούνται σε περιέργες στάσεις πολλές φορές. Και η ανάπτυξή του φαίνεται καλή.
 
ανχωθηκα πολυ τωρα γι αυτο που ειπατε για την σταση που ηταν
Αφού είπες πως γύρισε μπρούμυτα για ποιο λόγο αγχώνεσαι; Το άγχος μεταδίδεται στα πουλιά. Αύριο πάλι τα τσεκάρεις. Ηρέμησε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ναι γυρισε τωρα... απλα ανχωθηκα επειδη ειπατε πως ειναι περιεργο και επειδη ειμαι και απειρη φοβαμαι μην παθουν κατι... μηπως δεν το προλαβω και δεν μπορεσω να βοηθησω
 
Ναι γυρισε τωρα... απλα ανχωθηκα επειδη ειπατε πως ειναι περιεργο και επειδη ειμαι και απειρη φοβαμαι μην παθουν κατι... μηπως δεν το προλαβω και δεν μπορεσω να βοηθησω

Tις περισσότερες φορές τα ένστικτα των γονιών δουλεύουν καλά και οι περισσότερες πιθανότητες είναι τα μωρά όλων των ειδών να γεννιούνται υγιή, οπότε σκέψου θετικά. 👍
 
Αυτο προσπαθω να κανω να σκεφτω θετικα αλλωστε εσεις ξερετε καλυτερα... Οποτε πιστευω ολα να πανε καλα...
 
Πωπω κάτι μικρά σπορακια.
Εύχομαι να τα δεις και στο κλαρί.
Χαίρομαι που ια έχουμε και φωτογραφικό υλικό να βλέπουμε την ανάπτυξη:D
 
Καλημερα σε ολους σημερα το πρωι ανοιξα τη φωλια και βρηκα τρια μικρα αλλα δυστυχως το ενα ηταν νεκρο... Εβαλα γαντια και το αφεραισα ηταν μακρια απο τα αλλα δυο... αλλα δεν ξερω αν ηταν το καινουριο η ενα απο τα αλλα δυο που ηδη υπηρχαν...
 
Κρίμα ☹ Το μέγεθος δεν σε βοήθησε να διακρίνεις; Έχει σημασία για να καταλάβεις αν ταΐζουν οι γονείς.
 
Τσέκαρε αν μπορείς αν υπάρχει υγρασία στο περιβάλλον και αν υπάρχει αίμα στο νέο τσόφλι. Αν είναι πολύ ξηρή η ατμόσφαιρα δυσκολεύονται να σπάσουν το κέλυφος και εξοντώνονται στην προσπάθεια.
 
Πως θα καταλαβω πως υπαρχει υγρασια; Τσοφλια δεν υπαρχουν στην φωλια το κοιταξα τωρα

Αυγοτροφη δινω την deaphar ei-mix και την raff delicate
 
Επειδή έχει ζέστη, βάλε εσύ καλού-κακού ένα βρεγμένο πανάκι κοντά στο κλουβί να δημιουργεί υγρή ατμόσφαιρα η εξάτμιση. Να το διατηρείς υγρό (το πανάκι).
 
Back
Top