Γενικά Διάφορα ιθαγενή μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Domna
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα κρεμαω στον χωρο αυτο με σκαλα και εχω το νου μου μπαινωβγαινω αλλες φορες καθομαι κι εγω εξω

Σε ευχαριστούμε που μας βοηθάς να έχουμε εικόνα της όλης συνθήκης, η οποία είναι όντως δύσκολη. Πραγματικά κάνεις ότι καλύτερο μπορείς και μπράβο σου. Φαντάζομαι την αγωνία σου και την ταλαιπωρία σου έχοντας μόνιμα τον νου σου στα πουλάκια..

Βάσει της όλης εικόνας εάν θα πρέπει κανείς να δει την κατάσταση με πρακτική ψυχρή λογική για να πάρει μια απόφαση, εγώ βλέπω τρεις επιλογές:

  1. Η κατάσταση μένει ως έχει(Κακή επιλογή λόγο του ότι ταλαιπωρούνται τα πουλάκια (και εσύ)με το μέσα-έξω. Επισης η επιλογή αυτή έχει αρνητικές επιπτώσεις στην υγειά τους)
  2. Μόνιμα μέσα αλλά σε ευήλιο μέρος μακρυά από θορύβους, καπνούς, μυρωδιές κλπ και με φυσικό φωτισμό (Ικανοποιητική λύση εάν μπορούν να τηρηθούν οι συνθήκες)
  3. Κάνεις κατασκευή έξω για στέγαση και προστασία από τα αρπακτικά και τις γάτες(Δαπανηρή λύση)
 
Μπράβο! Πολύ χάρηκα με αυτή σου την απόφαση! Να ξέρεις πως η πιο σωστή επιλογή! Τώρα θα μπορείς να αφιερώνεις και περισσότερο χρόνο στα άλλα σου πουλακια 😉!


Υ. Γ. Το πουλί που έλεγες ότι είναι φανετο δεν πρέπει να το πας και αυτό Α. Ν. Ι. Μ. Α. Καθώς είναι υβρίδιο και όχι άγριο.
 
Back
Top