Γενικά Εκτροφειο στα Γιαννενα

PANTAZHS VASILHS

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιαν 2009
Μηνύματα
50
Πόλη
Ιωάννινα
Επειδή πριν δυο βδομάδες πήρα τη Ζουζού μου από κει κι επειδή για κανά μήνα είχαμε καθημερινή επαφή, μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Σου απαντάει σ' ότι τον ρωτήσεις, άμεσα. Μ έχει προσκαλέσει κι όλας να δω τα πουλιά του και το χώρο που τά 'χει. Και μού χε στείλει φωτο να δω τη Ζουζού όταν ήταν μωράκι αλλά και μετά όταν ήταν έτοιμη να τη πάρω, χωρίς να του το ζητήσω. Είναι καλός.
 
εχει παπαγαλους και λιγα καναρινια! Τα ειδη που εχει τα εχω δει και μου φανηκαν σε πολυ καλη κατασταση !
 
μπράβο, πολύ ωραία.. Μακάρι να υπάρξουν κ άλλοι.. Καλό θα ήταν να κάνουμε μια λίστα εκτροφέων εδώ...
 
Βασίλη μπράβο για τον εκτροφέα στα Γιάννενα τον πήρα τηλ. Και το Σάββατο θα πάω να κοιτάξω για παπαγάλο.
 
εμένα μου είπε πως τα μωρά τα ταιζει απ την πρώτη μέρα αυτός χωρίς τους γονείς να τα μεγαλώσουν καθόλου... Εχει greys,eclectus,blue fronts k blue and gold macaws από μεγάλα πουλιά
 
Βασίλη μπράβο για τον εκτροφέα στα Γιάννενα τον πήρα τηλ. Και το Σάββατο θα πάω να κοιτάξω για παπαγάλο.
θα πάω κ εγώ στα Γιαννενα με τον Costadino το Πάσχα να τα δούμε από κοντά...
 
απο πρωτη ημερα ειναι λιγο ρισκο... Εχει πολυ χαμυλες τιμες...
monk blue 200€;
 
απο πρωτη ημερα ειναι λιγο ρισκο... Εχει πολυ χαμυλες τιμες...
monk blue 200€;
ναι είναι κάπως φθηνά..ίσως έχει πολλά... Το ενδιαφέρον θα είναι πού κ πως στεγάζει τα ζευγάρια, που έχει τις φωλιές, συνθήκες υγειινής, κλωσσομηχανές,τροφές κτλ..
 
εχει και κλωσσομηχανες;
σοφια.. Αν πατε και σας αφισει βγαλτε και φωτο.. Να τις ανεβασεις...
 
εγω που ρωτησα για ζακο μ ειπε οτι δεν εχει τορα τον ιουνιο αρα τουσ ταιζει κ μετα τουσ δινει γτ αποσο ξερω 1 μινα κανει να γενι8ι αρα ιπο8ετω αλλον 1 μηνα στο χερι ταισμενα
 
χαμηλες τιμες εχει απ οτι ξερω επειδη δεν θελει να αισχροκερδισει.
ασχολειται με πουλια επειδη του αρεσει...
 
Ακριβώς. Επειδή κάποιοι το βλέπουν εμπόριο δε σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι. Άλλωστε γι' αυτό κι έχει λίγα είδη. Εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος κι απ' το πουλάκι που μού ΄δωσε κι απ' την όλη του συμπεριφορά.
 
ρε παιδια εγω π 8α παo αυριο σε αυτο το εκτροφειο στα γιαννενα κ 8α κανονισω να παρω εναν παπαγαλο εσεις τι με συμβουλεβετε; πιο πολυ 8ελω για παρεα αλλα δεν 8α με χαλαγε να μιλαει κιολας... Πιο πολυ ομω με ενδιαφερει η ομορφια... Τι λετε;
 
ρε παιδια εγω π 8α παo αυριο σε αυτο το εκτροφειο στα γιαννενα κ 8α κανονισω να παρω εναν παπαγαλο εσεις τι με συμβουλεβετε; πιο πολυ 8ελω για παρεα αλλα δεν 8α με χαλαγε να μιλαει κιολας... Πιο πολυ ομω με ενδιαφερει η ομορφια... Τι λετε;
αν σε ενδιαφέρει η ομορφιά τότε πάρε ενα Alexandrine Parakeet εχει μωρά τώρα. Πάντως αν πας, πρόσεξε την υγειινή, που διατηρεί τα μωρά,θα σου ζητήσει να απολυμάνεις τα χερια σου κ τα πόδια για να μπεις μέσα κ να πιασεις κάποιο μωρό; Αν ταιζονται ακομα με κρέμα ζήτησέ του να κάνει ένα ταισμα μπροστά σου κ έλεγξε την θερμοκρασία κ τη σύσταση της κρέμας. Επίσης πρόσεξε όταν το μωρό τρωει κάνει bobbing motion? τα ταιζει με σύριγγα ή πιπέτα; Επίσης κοιταξε τα ρουθούνια, τα μάτια κ τον πρωκτό.. Να είναι πεντακάθαρα! Αν δεις στα φτερά μια κάθετη μαύρη γραμμή που συνεχίζει κ σε άλλα φτερά(stress bars) τότε μάλλον το μωρό ή έχει περάσει καποια ασθένεια ή έχει πάθει σοκ από έλλειψη τροφής.. Κτλ κτλ
 
Back
Top