Ελεύθεροι παπαγάλοι στη γειτονιά μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εχει γραψει πως τους βαζει φαγητο λαι πηγαίνουν. Δεν φοβούνται. Δεν θελω να σχολιασω αυτα που λενε οι άλλοι απο κατω. Ευτυχώς εχει και μερικούς που λενε να μην τα ενοχλησει, ειναι καλυτερα ελεύθερα. Αλλα οι περισσότεροι λενε τα δικα τους τα εξυπνα.
 
Εχω δει δημοσιευση στις αγγελίες παπαγαλων που ενας αναφερει οτι εξω απο το σπιτι του εδω και ενα μηνα βλεπει παπαγαλους (Αθηνα). Εχει βαλει και φωτογραφια. Απο κατω εξηγει που ακριβώς. Ελπιζω να μην πάνε αρκετοί "έξυπνοι"
Δηλαδή Αριάδνη τί αγγελία είναι αυτή;
Αγγελία -κάλεσμα σε κυνήγι;
Γιατί δεν βάζεις το link;
 
Δηλαδή Αριάδνη τί αγγελία είναι αυτή;
Αγγελία -κάλεσμα σε κυνήγι;
Γιατί δεν βάζεις το link;
στο fb θα λεει που γραφει ο καθενας οτι θελει
 
Αισχος. Δεν αντέχει παιδι μου ο κόσμος να βλεπει ελευθερα τέτοια πουλια. Τι να πω, μακαρι να μην τα πειράξουν. Δεν ήξερα πάντως οτι έχουμε και τετοια είδη ελευθερα :)
 
Εγώ δεν ήξερα ότι έχουμε τον ΠουαΓό στην ομάδα!
Βλέπει πολυ Ερτ. Το χει δηλωσει!

Γεια σου Μαρια μας ανοιξες τα ματια. Εγω το χαψα παντως.
 
Πλανα αρχειου οπως τα φτιαχτα ρεπορταζ στην tv , ο τυπος θαχε κανα καφε και σου λεει ολο κ καποιος θα κατσει να περιμενει τους παπαγαλους!:D
😀 τρομερος! Δικιο εχεις 😛 :D

Παντως κριμα θα ηταν πολυ ωραιο να ειχαμε και τετοια μεγαλα ειδη εδω. Εντυπωσιακο θεαμα, οπως ολοι οι παπαγαλοι!
 
Κονουρες νομιζω ειναι Ηλεκτρα στο μεγεθος περιπου των Ριγκνεκ 👎
aratinga_finschi_eb5550.jpg

%CE%A0%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%93%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%A3.jpg
 
Παιδια ακουσα πως θα εχετε ασχημο Χειμωνα με πολυ χαμηλες Θερμοκρασιες. Θα αντεξουν με τοσο κρυο;
 
Παιδια ακουσα πως θα εχετε ασχημο Χειμωνα με πολυ χαμηλες Θερμοκρασιες. Θα αντεξουν με τοσο κρυο;


Αριάδνη τα είδη που ζουν ελέυθερα εδώ έχουν αποικίσει και πολύ βορειότερες περιοχές όπως Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία. Σκέψου επίσης ότι ζουν έξω σε πάρκα στη βόρεια Ευρώπη κι Αμερική. Είπαμε, αυτήν την προσαρμοστικότητά τους πληρώνουν με την ελευθερία τους.
 
Κονουρες νομιζω ειναι Ηλεκτρα στο μεγεθος περιπου των Ριγκνεκ 👎

Αν κοιταξεις καλυτερα θα δεις οτι εχουν και μπλε στο κεφαλακι τους (αγνοφαινεται 😛 )
Οποτε ειναι red crowned amazon. Φαινεται και το κοκκινο στο φτερο 😛 :D
αρχείο λήψης.webp
images.webp images (1).webp
 
Back
Top