Αναπαραγωγή Κατάλληλο κλουβί και διατροφή για αναπαραγωγή lovebirds

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης avast
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

avast

Banned
Εγγραφή
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
6
Πόλη
Κιλκίς
Επειδη θελω να αποκτησω Lovebirds θελω να μου πειτε εαν ειναι ευκολο να αναπαραχθουν σε ζευγαρωστρα καναρινιων η χρειαζονται μεγαλυτερη κλουβα και δευτερον υπαρχουν ετοιμες φωλιες για παπαγαλους κλειστου τυπου;

Κατα την αναπαραγωγη τι διατροφη χρειαζονται; υπαρχει καποιο ειδος αυγοτροφης για παπαγαλους;
 
Επειδη θελω να αποκτησω Lovebirds θελω να μου πειτε εαν ειναι ευκολο να αναπαραχθουν σε ζευγαρωστρα καναρινιων η χρειαζονται μεγαλυτερη κλουβα και δευτερον υπαρχουν ετοιμες φωλιες για παπαγαλους κλειστου τυπου;

Κατα την αναπαραγωγη τι διατροφη χρειαζονται; υπαρχει καποιο ειδος αυγοτροφης για παπαγαλους;
Υπάρχουν ειδικες φωλιες στα pet για lovebirbs οι οποίες ειναι κλειστού τύπου. Οσο για την διατροφη τους να ειναι πλουσια σε βιταμινες, πολλά φρουτα και λαχανικά :)
 
Επειδη θελω να αποκτησω Lovebirds θελω να μου πειτε εαν ειναι ευκολο να αναπαραχθουν σε ζευγαρωστρα καναρινιων

Οι ζευγαρώστρες καναρινιών δεν ενδείκνυνται για παπαγάλους. Όχι μόνο για την αναπαραγωγή αλλά και για την διαμονή τους.

η χρειαζονται μεγαλυτερη κλουβα

Ναι, χρειάζονται μεγαλύτερο κλουβί. Όσο μεγαλύτερο είναι το κλουβί τόσο το καλύτερο. Μπορείς να επισκεφτείς ένα pet shop και να βρεις ένα ωραίο κλουβάκι για τα Lovebirds σου.:)

και δευτερον υπαρχουν ετοιμες φωλιες για παπαγαλους κλειστου τυπου;

Ναι, υπάρχουν.

Δες εδώ:
Culpret.gr

Φυσικά μπορείς να φτιάξεις και μόνο σου μια φωλιά, αν θες.

Δες εδώ:
Κατασκευή Φωλιάς για Παπαγαλάκια

Κατα την αναπαραγωγη τι διατροφη χρειαζονται;

Πριν την αναπαραγωγή πρέπει να ενισχύουμε τα πουλιά μας με βιταμίνες... Δηλαδή μέσω της διατροφής τους. Να τους δίνεις την βασική τους τροφή, φρέσκα φρούτα και λαχανικά. Υπάρχουν και κάποια συμπληρώματα που μπορείς να τους δώσεις αλλά καλύτερα να βασιστείς στην φυσική τροφή. 😉

υπαρχει καποιο ειδος αυγοτροφης για παπαγαλους;

Μπορείς να πάρεις έτοιμη από κάποιο pet shop.
 
Back
Top