Ασθένειες Κύστες στα φτερά καναρινιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Νυστερι δεν πουλανε στα φαρμακεια. Εμας εδω τουλαχιστον.. Απο το πρωι ψαχνω. Και τσιμπιδακι δεν βρηκα οπως πρεπει να ειναι και πηρα ενα απλο. Αγορασα και αιμοστατικο.

Η περιλλα εδω ειναι 13 ευρω το κιλο. Επαθα και εκει ενα μικρο εφραγμα.
 
Νυστερι δεν πουλανε στα φαρμακεια.
Θα ψάξεις να βρεις ξυραφάκι για ξυριστικές μηχανές παλαιού τύπου και θα τα απολυμάνεις.
Για να αποφύγεις δικό σας τραυματισμό μπορείς από την μία πλευρά να τα τυλίξεις με τραυμαπλαστ.
IE335602_8b21e72806fc5bf53513cd2231bc48ff_Rasierklinge_cropped.jpg
 
Νυστερι δεν πουλανε στα φαρμακεια. Εμας εδω τουλαχιστον.. Απο το πρωι ψαχνω. Και τσιμπιδακι δεν βρηκα οπως πρεπει να ειναι και πηρα ενα απλο.
Δές εδώ.
Απο πού πήρες την περίλλα pls!
 
Δές εδώ.
Απο πού πήρες την περίλλα pls!

Ε απο pet shop στην Λεμεσο 😛.. Δεν μπορω να πω και δημοσια το ονομα. Απλα θεωρω οτι ηταν παααραπολυ ακριβη.

Θα δοκιμασω πρωτα με το τσιμπιδακι. Αν δω και δυσκολευομαι θα ψαξω κι αλλου για νυστερι ή να χρησιμοποιησω κατι παρομοιο.

Αποστειρωμένα γάντια και απολυμαντικό χεριών πήρες;
Αυτα τα εχω σπιτι.

Να καθαρισω και τις δυο κυστες την ιδια μερα ή θα στρεσαριστει πολυ;
 
Αριάδνη αν έχεις κοντά σου μαγαζί με είδη κομμωτικης και αισθητικής μπορείς να βρεις νυστερια και έχει διάφορα μεγέθη όπως αυτό στην φώτο που σας δείχνω στο μπλε κουτάκι.IMG_20161007_174019.webp

Υπάρχουν διάφορα μεγεθη όπως είπα, επίσης μπορείς να βρεις νυστέρι σε πολυνυχοκοπτη.Αλλά όπως είπε και ο Γιάννης με ένα τσιμπιδάκι θα γίνει δουλειά η εκτός αν παίζει να έχεις ένα τέτοιο εργαλείο νυχιών θα βοηθουσε καλύτεραIMG_20161007_175054.webp
 
Καλέ τι κόβουν με αυτό οι όμορφες; :D
Μαρία μου είναι εργαλεία για μανικιούρ και διάφορα τέτοια.Άμα μέναμε κοντά εγώ θα τις έδινα πολύ ευχαρίστως να κάνει την δουλειά της αλλά δυστυχώς είναι μακρυά. 🙂
 
Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω αυτες τις λεπιδες. Εχει δεκα που δεν χρησιμοποιησα οποτε εχω επιλογη. Κοβει παρα πολυ. Αλλα πρωτα θα χρησιμοποιησω μονο το τσιμπιδάκι. Ισως να μην χρειαστει το αλλο.
 

Συνημμένα

  • tmp_7520-rsz_img_20161007_182023-1586362593.webp
    tmp_7520-rsz_img_20161007_182023-1586362593.webp
    104,9 KB · Προβολές: 20
  • rsz_img_20161007_181954.webp
    rsz_img_20161007_181954.webp
    119 KB · Προβολές: 19
Λάμα;
Μην το κάνεις. Δοκίμασε με τσιμπιδάκι μονο.
 
Αριάδνη για ένα να είσαι σίγουρη. Ότι όλα θα πάνε καλά γιατί αυτό που κάνεις είναι για καλό. Αν και δεν αντιπροσωπεύω κανέναν εδώ μέσα πιστεύω ότι έχεις τις καλύτερες ευχές από όλους και από έμενα.
 
Back
Top