Γενικά Μυστικοπαθεια στην εκτροφη καρδερινας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καποια πραγματα ειναι στανταρ τα γνωριζουν ολοι εσεις κ το πιο απλο το κανετε κοσμο ιστορικο γεγονος διαφωνειτε για το αν η καρδερινες εχουν φτερα!
Ωραίος! +1
 
Ο καθενας εχει γνωμη συμφωνα με τις εμπειριες του. Εχω δει να διαφωνουν για τα χορτα (νομιζω;). Αλλος δινει, αλλος οχι. Ο καθενας ειναι υπερμαχος της γνωμης του, αλλωστε γι'αυτο υπαρχει το φορουμ... Ξαναλεω ας μην επεκταθουμε σε προσωπα και καταστασεις, ετσι κ αλλιως τι νοημα εχει και τι προσφερει στη συζητηση;

Εγω θα θεσω ενα αλλο ερωτημα. Ονοματιστε μου εναν εκτροφεα καρδερινας ή αλλου ιθαγενους για να παω να αγορασω. Θελω στοιχεια, ειναι ο ταδε τα πουλαει τοσο κτλ, να παω βρε αδερφε να παρω. Μπορειτε; :)
 
Οι διαφορετικές απόψεις προωθούν την γνώση, δεν προϋποθέτουν άγνοια κάποιου μέρους.
Μαρία, νομίζω ότι ο Παναγιώτης αναφέρεται στην τεκμηρίωση της διαφορετικής άποψης και όχι απλά στη διαφορετική άποψη για χάρη της διαφωνίας. Δεν υπάρχει τίποτα χρήσιμο σε μια διαφωνία αν ο καθένας δεν θέλει, δεν μπορεί ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν μπαίνει στη διαδικασία να υποστηρίξει την άποψη, το λόγο της διαφωνίας του.

Εκεί νομίζω ότι δικαιολογημένα μένει στον αναγνώστη η εντύπωση ότι δεν θέλουμε να εμβαθύνουμε στις συζητήσεις για να μην αποκαλυφθούν τυχόν μυστικά μας. Είναι η πιο απλή εξήγηση που μπορεί να δώσει κανείς.
 
SDC καπως ετσι! Καποια πραγματα ειναι στανταρ τα γνωριζουν ολοι εσεις κ το πιο απλο το κανετε κοσμο ιστορικο γεγονος διαφωνειτε για το αν η καρδερινες εχουν φτερα!

Τον ίδιο εννοούμε.

Λοιπόν.

Το έχω ξαναγράψει και παλαιότερα.

Ο Μιχάλης...ίσως... Είναι ότι καλύτερο έχει να δείξει το petbird σε επίπεδο γνώσεων.

Τα μηνύματά του θα πρέπει να τα διαβάζουμε σαν ευαγγέλιο.

Θεωρώ πως ούτε οι πτηνίατροι έχουν τις γνώσεις του Μιχάλη.

Βέβαια αυτά που γράφω είναι καθαρά... Προσωπική μου άποψη.

Ας μην το πλατιάσω και με κυνηγάει κι όλας...😀

Μιχάλη μην το διαβάσεις αυτό το μήνυμα.😛
 
Το θέμα δεν είναι ο Μιχάλης και κανένας συγκεκριμένος Μιχάλης. Το θέμα αφορά συμπεριφορές και όχι άτομα.
Ε πες τα ντε! Το πα και γω οχι προσωπα κτλ...
 
Νομίζω πρέπει να ηρεμήσουμε λιγο γιατί σα μου φαίνεται πάμε για σφαγή! Ας μείνουμε στο θέμα μας
 
Νομίζω πρέπει να ηρεμήσουμε λιγο γιατί σα μου φαίνεται πάμε για σφαγή! Ας μείνουμε στο θέμα μας

Σφαγή;

Οχι βρε...

Μια χαρά συζήτηση γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα.
 
@Myra με τον ορο να ηρεμήσουμε εννοώ επίσης να μην επεκταθούμε σε συγκεκριμένα πρόσωπα γιατι προς τα κει παει το θεμα το βλέπω!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Το θέμα δεν είναι ο Μιχάλης και κανένας συγκεκριμένος Μιχάλης. Το θέμα αφορά συμπεριφορές και όχι άτομα.
μέσα στο κάθε φόρουμ συνυπάρχουν άτομα των οποίων οι απόψεις μπορεί να μας αρεσουν ή όχι... Καθετί που διαβάζουμε πρέπει να το φιλτράρουμε και αν μας αρέσει το κρατάμε...
 
Μαρία, νομίζω ότι ο Παναγιώτης αναφέρεται στην τεκμηρίωση της διαφορετικής άποψης και όχι απλά στη διαφορετική άποψη για χάρη της διαφωνίας. Δεν υπάρχει τίποτα χρήσιμο σε μια διαφωνία αν ο καθένας δεν θέλει, δεν μπορεί ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν μπαίνει στη διαδικασία να υποστηρίξει την άποψη, το λόγο της διαφωνίας του.

Εκεί νομίζω ότι δικαιολογημένα μένει στον αναγνώστη η εντύπωση ότι δεν θέλουμε να εμβαθύνουμε στις συζητήσεις για να μην αποκαλυφθούν τυχόν μυστικά μας. Είναι η πιο απλή εξήγηση που μπορεί να δώσει κανείς.
Και ίσως η μόνη ασφαλής!
 
@Myra με τον ορο να ηρεμήσουμε εννοώ επίσης να μην επεκταθούμε σε συγκεκριμένα πρόσωπα γιατι προς τα κει παει το θεμα το βλέπω!
Και γω τι νομιζεις οτι κανω εδω περα απο το δικηγορο του διαβολου; :)
 
Ναι δεν αντιλεγω ευαγγελιο δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα αφου ειναι ευαγγελιο γιατι συνεχιζεται ν διαφωνειτε μαζι του σε καθε απαντηση; Και εσυ στο παρελθον αλλα και ο κυριος νικος παιανας διαφωνειται συχνα πυκνα
 
@Myra με τον ορο να ηρεμήσουμε εννοώ επίσης να μην επεκταθούμε σε συγκεκριμένα πρόσωπα γιατι προς τα κει παει το θεμα το βλέπω!
Αν είναι αλήθειες... ακόμη και οι "θιγόμενοι" θα πρέπει να λένε - λέμε..."ευχαριστώ"...
 
Ναι δεν αντιλεγω ευαγγελιο δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα αφου ειναι ευαγγελιο γιατι συνεχιζεται ν διαφωνειτε μαζι του σε καθε απαντηση; Και εσυ στο παρελθον αλλα και ο κυριος νικος παιανας διαφωνειται συχνα πυκνα
Γιατι θεος μεν, αλλα και η αμαρτια του να παρακους το θεο ειναι γλυκια 🙄
 
Ναι δεν αντιλεγω ευαγγελιο δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα αφου ειναι ευαγγελιο γιατι συνεχιζετζι ν διαφωνειτε μαζι του σε καθε απαντηση; Και εσυ στο παρελθον αλλα και ο κυριος νικος παιανας

Θα μιλήσω για μένα.

Δεν έχω διαφωνήσει ποτέ με τον Μιχάλη.

Δεν μπορεί να γίνει αυτο.

Η διαφορά γνώσεων είναι τεράστια.

Και ξέρεις...

Βγαίνει πάντα αληθινός ο άτιμος.

Και σταματώ εδώ να μιλάω για συγκεκριμένα μέλη όπως είπε και ο Σταύρος... Και έχει δίκιο.

Πάμε παρακάτω...

Next please
 
@Myra με τον ορο να ηρεμήσουμε εννοώ επίσης να μην επεκταθούμε σε συγκεκριμένα πρόσωπα γιατι προς τα κει παει το θεμα το βλέπω!
Μα δεν είναι το θέμα μας τα πρόσωπα. Τα πρόσωπα σήμερα βρίσκονται στο χώρο και αύριο δεν βρίσκονται. Για τον ίδιο λόγο, γενικά δεν θα πρέπει να γίνονται συζητήσεις με βάση τα πρόσωπα. Αυτό που έχει σημασία είναι οι συμπεριφορές και η νοοτροπία που εγκαθίσταται από αυτές, γιατί μέσω αυτών μπορούν να εξελιχθούν τα πράγματα ή να μείνουν μια ζωή στάσιμα.

Επίσης, όταν σε μια συζήτηση υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, μη σας πιάνει πανικός ότι γίνεται σφαγή ή ότι μαλώνουμε, ακόμη και αν κάποιες απόψεις εκφράζονται λιγάκι πιο έντονα. Φυσικά εννοώ όταν γίνεται επιχειρηματολογία επί των απόψεων και όχι επί προσωπικού. Δεν υπάρχει κάτι πιο υγιές από αυτό.
 
τελικά...υπάρχει μυστικοπάθεια; ή η σιωπή όταν δεν έχεις να δώσεις απάντηση φαίνεται σαν μυστικοπάθεια;
 
Back
Top