Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Τι γλυκός μωρέ 😍
Κι εμάς την πρώτη φορά ο τοίχος την πλήρωσε και η μπλούζα μου βεβαίως αφού ούτε κι εμείς είμαστε βρωμιάρηδες 😂
Το πρώτο σοκ είναι στο πρώτο τιναγμα του κεφαλιού! Μετά συνηθίζεις 😂
 
Το πρώτο σοκ είναι στο πρώτο τιναγμα του κεφαλιού! Μετά συνηθίζεις 😂
Δεν ξέρω αν συνηθίζεις, πάντως σου γινεται μάθημα και τις επόμενες ημέρες σίγουρα προετοιμαζεσαι καλύτερα 😋
 
View attachment 63045 Απώλειες στη μάχη με τη φράουλα :τοίχος, τραπεζομαντηλο, χαρτοπετσέτες μαζί με τη θήκη, πυτζάμες(στις οποίες και σκουπιστηκαμε προφανώς γιατί δεν είμαστε και τίποτα βρωμιαρηδες) Να σημειωθεί ότι έφαγε μέχρι και το τσουλουφι μας.
Έχω "πλάσει" στο μυαλό μου την εικόνα αυτού του σκηνικού! Πώς το κατάφερε; 😀! Καλή του όρεξη! 😛👍
 
Έχω "πλάσει" στο μυαλό μου την εικόνα αυτού του σκηνικού! Πώς το κατάφερε; 😀! Καλή του όρεξη! 😛👍
Και να καθαρίζεις μετά με περισσή αυταπάρνηση και προθυμία! 😁
[automerge]1557480701[/automerge]
Ερώτηση προς όλους! Θέλετε κι εσείς να πεθάνετε από τη χαρά σας όταν σκυβουν το κεφάλι για να τα χαιδεψετε; 😳😌🤑🤗Μόνο Εγώ νιώθω τόσο τυχερή που διάλεξα παπαγάλο;
 
Και αυτό είναι μόνο το 1ο βήμα της εκπαίδευσής σου. 🙂
Δε ξέρω τι ακριβώς μπορώ να κάνω για να τον εκπαιδευσω. Δε θέλω να τον παιδεψω σε καμία περίπτωση. Δηλαδή ακόμα και για να τον πιάσω με ένα χέρι νομίζω θα τον πιέσω. Πάντα βάζω το δάχτυλο μου στα πόδια του και περιμένω 😅
 
Δε ξέρω τι ακριβώς μπορώ να κάνω για να τον εκπαιδευσω. Δε θέλω να τον παιδεψω σε καμία περίπτωση. Δηλαδή ακόμα και για να τον πιάσω με ένα χέρι νομίζω θα τον πιέσω. Πάντα βάζω το δάχτυλο μου στα πόδια του και περιμένω 😅
Θα σε εκπαιδεύσει αυτό. Μέχρι στιγμής σου έμαθε το "ξύσε με".
 
Θα σε εκπαιδεύσει αυτό. Μέχρι στιγμής σου έμαθε το "ξύσε με".
😀 Άρα περί δικής μου εκπαίδευσης μιλάμε! 😂 Δεν είναι χάδια δηλαδή; 😳🤣
 
Παιδιά έχω μια ερώτηση! Θέλουν και τα δικά σας να πιουν νερό από το ποτήρι; Εγώ τον έχω αφήσει αρκετές φορές.. Όχι από αυτό που έχω πιει φυσικά. Από καθαρό. Επίσης ο Cookie όσον αφορά τα λαχανικά θα φάει πολύ πιο εύκολα από το χέρι μου πάρα αν του τα έχω κάτω.. Μας επηρεάζει σε κάτι αυτό;
 
. Θέλουν και τα δικά σας να πιουν νερό από το ποτήρι; Εγώ τον έχω αφήσει αρκετές φορές.. Όχι από αυτό που έχω πιει φυσικά. Από καθαρό. Επίσης ο Cookie *όσον αφορά τα λαχανικά θα φάει πολύ πιο εύκολα από το χέρι μου πάρα αν του τα έχω κάτω.. Μας επηρεάζει σε κάτι αυτό;
Ξετρελαίνονται όλα τους με το να πίνουν από ποτήρι! Εγώ τουλάχιστον αυτή την εμπειρία έχω...
* Μας επηρεάζει από την άποψη της εξάρτησης μεταξύ μας και της ''επιβολής'' της άποψης τους... Αντιλαμβάνονται μια χαρά πως μας επιβάλουν τους όρους τους και το ένα φέρνει τ΄άλλο 😉
 
Παιδιά έχω μια ερώτηση! Θέλουν και τα δικά σας να πιουν νερό από το ποτήρι;
Και νερό απο ποτήρι,+μπάνιο και λαχανικά, φρούτα και όσπρια τους βάζω σε ένα μικρό πιάτο να τρώνε,έτσι κι αλλιώς έχουμε πλυντήριο πιάτων και δεν ανησυχώ...


Επίσης ο Cookie όσον αφορά τα λαχανικά θα φάει πολύ πιο εύκολα από το χέρι μου πάρα αν του τα έχω κάτω.. Μας επηρεάζει σε κάτι αυτό;
Επίσης,τι εννοείς κάτω; Που του βάζεις να φάει;
 
.. Έτσι κι αλλιώς έχουμε πλυντήριο πιάτων και δεν ανησυχώ...
Πάντα να ξεπλένετε τα σκεύη που χρησιμοποιείτε (τουλάχιστον) για τα πουλιά και έχουν πλυθεί σε πλυντήριο.
Το λαμπρυντικό που χρησιμοποιείται στο ξέπλυμα των πιάτων και ποτηριών δεν είναι αθώο...
 
Πάντα να ξεπλένετε τα σκεύη που χρησιμοποιείτε (τουλάχιστον) για τα πουλιά και έχουν πλυθεί σε πλυντήριο.
Το λαμπρυντικό που χρησιμοποιείται στο ξέπλυμα των πιάτων και ποτηριών δεν είναι αθώο...
Το ξέρω Σίσσυ μου...Αυτό κάνω... Αν και όταν θέλω να πλύνω κάτι των πουλιών χρησιμοποιώ μόνο ταμπλετα...
 
Το ξέρω Σίσσυ μου...Αυτό κάνω... Αν και όταν θέλω να πλύνω κάτι των πουλιών χρησιμοποιώ μόνο ταμπλετα...
Και πάλι, εγώ τα ξεπλένω... φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά! 😉
 
Στο φ
Και νερό απο ποτήρι,+μπάνιο και λαχανικά, φρούτα και όσπρια τους βάζω σε ένα μικρό πιάτο να τρώνε,έτσι κι αλλιώς έχουμε πλυντήριο πιάτων και δεν ανησυχώ...



Επίσης,τι εννοείς κάτω; Που του βάζεις να φάει;
Στο τραπέζι, στο πάρκο του.. Όχι στο πάτωμα 😂 Όταν πίνω τον καφέ μου το πρωί ο Cookie τρώει στο πιατάκι του στο τραπέζι αλλά πάντα θα φάει όταν έρχεται πάνω μου και του το δίνω στο στόμα.. Το πιατάκι ούτε να το φτύσει πια..
 
Στο τραπέζι, στο πάρκο του.. Όχι στο πάτωμα 😂 Όταν πίνω τον καφέ μου το πρωί ο Cookie τρώει στο πιατάκι του στο τραπέζι αλλά πάντα θα φάει όταν έρχεται πάνω μου και του το δίνω στο στόμα.. Το πιατάκι ούτε να το φτύσει πια..
Ακριβώς ότι έγραψα πιο πάνω...

Ξετρελαίνονται όλα τους με το να πίνουν από ποτήρι! Εγώ τουλάχιστον αυτή την εμπειρία έχω...
* Μας επηρεάζει από την άποψη της εξάρτησης μεταξύ μας και της ''επιβολής'' της άποψης τους...αντιλαμβάνονται μια χαρά πως μας επιβάλουν τους όρους τους και το ένα φέρνει τ΄άλλο 😉
 
Back
Top