Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Το πιατάκι ούτε να το φτύσει πια..
Του έβαζα και γω σε ένα πιατάκι αρχικά, το οποίο ήταν μέσα σε ένα δίσκο με χαρτί κουζίνας. Κατέληγε όλο το περιεχόμενο έξω απ' το πιάτο στο δίσκο, οπότε τώρα τα διασκορπίζω στο δίσκο και του αρέσει πιο πολύ. Δοκίμασε σε μεγαλύτερη επιφάνεια. Να έχει την αίσθηση ότι τσιμπάει και τρώει από το έδαφος. Απλά σα δοκιμή.
 
Καλυτερα να τα κρεμας κ πιθανον να τα φαει πιο ευκολα!
Όσες φορές κρέμασα πάντως πιο πολύ ενδιαφέρθηκε για το σκοινάκι παρά το φρούτο /λαχανικό!
Του έβαζα και γω σε ένα πιατάκι αρχικά, το οποίο ήταν μέσα σε ένα δίσκο με χαρτί κουζίνας. Κατέληγε όλο το περιεχόμενο έξω απ' το πιάτο στο δίσκο, οπότε τώρα τα διασκορπίζω στο δίσκο και του αρέσει πιο πολύ. Δοκίμασε σε μεγαλύτερη επιφάνεια. Να έχει την αίσθηση ότι τσιμπάει και τρώει από το έδαφος. Απλά σα δοκιμή.
Ναι θα δοκιμάσω.. Βέβαια και στο πιατάκι που τα βάζω τα διασκορπίζει σε όλο το τραπέζι και μετά πάει άκρη άκρη και τα ρίχνει κατω! Οπότε Δε ξέρω ίσως να ταΐζει το πάτωμα 😅
 
Εγώ του το δίνω μόνο να δοκιμάσει από το χέρι μου και του δείχνω ότι τα βάζω στο πιατακι του και τρώει μια χαρά... Θα σε εκπαιδεύσει αυτός να είσαι σίγουρη και σε πολλά άλλα...😆είναι γλύκας!
 
Εγώ του το δίνω μόνο να δοκιμάσει από το χέρι μου και του δείχνω ότι τα βάζω στο πιατακι του και τρώει μια χαρά... Θα σε εκπαιδεύσει αυτός να είσαι σίγουρη και σε πολλά άλλα...😆είναι γλύκας!
Έχω βρει το μάστορα μου φαίνεται 😊🤣😇
 
Καλημέρα παιδιά! 😁 Αν προτιμάμε το τσοφλι από το αυγό είμαστε καλυμμένοι; Γιατί πραγματικά δε μας συγκινεί τίποτα άλλο!
Μια χαρά είναι! Αν χρειαστεί και το υπόλοιπο θα το φάει. Να είσαι σίγουρη!
 
Καλημέρα παιδιά! 😁 Αν προτιμάμε το τσοφλι από το αυγό είμαστε καλυμμένοι; Γιατί πραγματικά δε μας συγκινεί τίποτα άλλο!
Να βάζεις πάνω απο το αυγό,το αγαπημένο του βότανο, κάποια στιγμή θα δοκιμάσει σίγουρα.
 
Ωραίος!
Ορεξατος και έχει και τύπο! 😀
Τώρα τελευταία δε τα θέλαμε και πολύ τα λαχανικά αλλά με το φασόλι πέσαμε με τα μούτρα 😂
 
Τώρα τελευταία δε τα θέλαμε και πολύ τα λαχανικά αλλά με το φασόλι πέσαμε με τα μούτρα 😂
Τον καταλαβαίνω. Κι εγώ τα λατρεύω 😋
 
Κάπου είχα δει για τα άσπρα γι αυτό! 😬 Άρα Όλα τα όσπρια! 😁
Όχι επιτρέπονται...
Με σκέτο νερό να τα βραζεις...
Και μην τα δίνεις σκέτα... Να προσθέτεις κανένα λαχανικό η βότανο και σκόρδο...
Εγώ αυτό κάνω. Πχ εχθές έβρασα φακές,τις άφησα να κρυώσουν και μετά έτριψα μέσα σκόρδο, καρότο και έβαλα απο πάνω διάφορα τριμμένα βότανα...
Τρελαίνονται! 😁
Διάβασε το άρθρο.λέει πια όσπρια επιτρέπονται... https://community.petbirds.gr/threads/Η-διατροφή-των-παπαγάλων-από-τον-tony-silva.22447/
 
Back
Top