Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Παιδιά έχω για μια ακόμη φορά ερώτηση! Τώρα τελευταία ο Cookie ψάχνει συνέχεια να δαγκώσει ό,τι υπάρχει σε τοίχο (μπογιά κλπ) Ανεβαίνει στο φωτιστικό και τσιμπάει το ταβάνι ή σε πόρτες κλπ στο πάτωμα πάει εκεί που εξέχει ο σοβάς και αυτά. Τσιμπάει και δε καταλαβαίνω αν θέλει να φάει. Το σουπιοκοκκαλο του υπάρχει στο κλουβί! Θέλω να μάθω γιατί συμβαίνει, αν μπορώ να το κόψω και αν τον βλάπτει.
 
το εχω ξανακουσει κ το κανουν τα πουλια αυτο, οχι ολα! Κοιτα θα ελεγα να προσπαθησεις να του αποσπας τη προσοχη απο κει οταν πηγαινει! Δωσου κατι αλλο να ασχολειται! Αν ειχε ελλειψη ασβεστιου ας πουμε θα πηγαινε στο σουπιοκοκαλο που του εχεις!
 
το εχω ξανακουσει κ το κανουν τα πουλια αυτο, οχι ολα! Κοιτα θα ελεγα να προσπαθησεις να του αποσπας τη προσοχη απο κει οταν πηγαινει! Δωσου κατι αλλο να ασχολειται! Αν ειχε ελλειψη ασβεστιου ας πουμε θα πηγαινε στο σουπιοκοκαλο που του εχεις!
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα! Μπορεί να τον βλάψει αυτό; Γιατί δε με πειράζει αν είναι απλά να απασχολείται αλλά αν τον βλάπτει φυσικά δε θέλω να το κάνει!
 
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα! Μπορεί να τον βλάψει αυτό; Γιατί δε με πειράζει αν είναι απλά να απασχολείται αλλά αν τον βλάπτει φυσικά δε θέλω να το κάνει!

κοιτα θα ελεγα μακρυα απο αυτα! Ο τοιχος εχει μπογια!
 
Είχα διαβάσει πως ανάλογες αντιδράσεις παιδιών (δηλ να τρώνε τοίχο,) υποδηλώνει έλλειψη ασβεστίου...
Θεωρώ πιθανό να συμβαίνει το ίδιο, ίσως θα έπρεπε να πάρει ασβέστιο για κάποιες μέρες.
Το καλύτερο είναι να το συζητήσεις με κάποιον ειδικό...
 
Τα χαρτάκια αυτά τα λατρεύουμε κι εμείς 😁
Δε θα αντέξουν ως το βράδυ αλλά πραγματικά χαλάλι! Τέτοιος ενθουσιασμός! Έχω παραγγείλει πολλά καινούργια πράγματα από εξωτερικό αλλά αργούν πολύ κι είχε αρχίσει να βαριέται το πουλάκι μου! Ετοιμάζω και καλαμάκια τώρα! 😀
 
To κλουβί του φαίνεται πολύ ωραίο, μπορείς να μας το δείξεις ολόκληρο; :)

Ειρήνη, για ερωτήσεις σχετικά με τη διατροφή ή την κατασκευή παιχνιδιών μην διστάζεις να ανοίξεις καινούριο θέμα με την ερώτησή σου για να μην χάνονται μέσα στην παρουσίαση πιο σημαντικές πληροφορίες.
 
Δε θα αντέξουν ως το βράδυ αλλά πραγματικά χαλάλι! Τέτοιος ενθουσιασμός! Έχω παραγγείλει πολλά καινούργια πράγματα από εξωτερικό αλλά αργούν πολύ κι είχε αρχίσει να βαριέται το πουλάκι μου! Ετοιμάζω και καλαμάκια τώρα! 😀
Δεν ξέρω αν είχες δει ένα δικό μου θέμα με παιχνίδια απο καλαμάκια πριν λίγες μέρες. Μου είχαν πει τα παιδιά να μην μένει σχοινακι ακάλυπτο για να μην μπερδευτεί στο πόδι του, οπότε για καλό και για κακό βάζε και κάθετα καλαμακια για να καλύπτεις όλο το σχοινί.

Παρήγγειλα κι εγώ μερικά παιχνιδάκια και όταν ήρθαν απογοητεύτηκα γιατί είναι τεράστια για εμάς 😏
Είναι ό,τι πρέπει για κοκατιλ ή ακόμη μεγαλύτερο παπαγάλο, οπότε επιστρέφουμε στις χειροτεχνίες 🤨
 
To κλουβί του φαίνεται πολύ ωραίο, μπορείς να μας το δείξεις ολόκληρο; :)

Ειρήνη, για ερωτήσεις σχετικά με τη διατροφή ή την κατασκευή παιχνιδιών μην διστάζεις να ανοίξεις καινούριο θέμα με την ερώτησή σου για να μην χάνονται μέσα στην παρουσίαση πιο σημαντικές πληροφορίες.
Έχω ρωτήσει τόσα πολλά που νομίζω έχω κουράσει πια! 😂
[automerge]1558883863[/automerge]
Δεν ξέρω αν είχες δει ένα δικό μου θέμα με παιχνίδια απο καλαμάκια πριν λίγες μέρες. Μου είχαν πει τα παιδιά να μην μένει σχοινακι ακάλυπτο για να μην μπερδευτεί στο πόδι του, οπότε για καλό και για κακό βάζε και κάθετα καλαμακια για να καλύπτεις όλο το σχοινί.

Παρήγγειλα κι εγώ μερικά παιχνιδάκια και όταν ήρθαν απογοητεύτηκα γιατί είναι τεράστια για εμάς 😏
Είναι ό,τι πρέπει για κοκατιλ ή ακόμη μεγαλύτερο παπαγάλο, οπότε επιστρέφουμε στις χειροτεχνίες 🤨
Ναι ναι το είδα και προσπαθώ να αντιγράψω το παιχνίδι της φωτογραφίας που υπήρχε στο θέμα! 😇
 
Έχω ρωτήσει τόσα πολλά που νομίζω έχω κουράσει πια! 😂
[automerge]1558883863[/automerge]

Ναι ναι το είδα και προσπαθώ να αντιγράψω το παιχνίδι της φωτογραφίας που υπήρχε στο θέμα! 😇
Η δική μου αυτή τη στιγμή είναι με το συγκεκριμενο παιχνίδι πάνω στο κεφάλι της και παριστάνει το πολυφωτο 😁
 
Η δική μου αυτή τη στιγμή είναι με το συγκεκριμενο παιχνίδι πάνω στο κεφάλι της και παριστάνει το πολυφωτο 😁
😀 Ε να μην αξίζει ο κόπος μετά; 😀
 
😀 Ε να μην αξίζει ο κόπος μετά; 😀
Σίγουρα αξίζει. Ο Σαχαμπ δεν παίζει πολύ, τσακώνεται μόνο, αλλά η μικρή δεν σταματάει ούτε λεπτό όλη την ημέρα.

Βέβαια αν είχα τη δυνατότητα να πάρω ασφαλή παιχνίδια που κρατάνε λίγο παραπάνω θα το έκανα σίγουρα 😋 βαρέθηκα να φτιάχνω παιχνίδια 😐
 
Καθόλου. Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός του φόρουμ. :)
Θα το έχω υπόψιν! 😊
[automerge]1558886525[/automerge]
Σίγουρα αξίζει. Ο Σαχαμπ δεν παίζει πολύ, τσακώνεται μόνο, αλλά η μικρή δεν σταματάει ούτε λεπτό όλη την ημέρα.

Βέβαια αν είχα τη δυνατότητα να πάρω ασφαλή παιχνίδια που κρατάνε λίγο παραπάνω θα το έκανα σίγουρα 😋 βαρέθηκα να φτιάχνω παιχνίδια 😐
Εγώ τώρα ξεκίνησα οπότε έχω αντοχές ακόμα! 🤣
[automerge]1558886555[/automerge]
Πολύ όμορφο!
Ο, τι πρέπει για το τιλακι!
Δεν έχει μείνει και πολύ αλλά τώρα φτιάχνουμε κι άλλα! 😁
 
Εγώ το έχω πάντα μέσα στην τσάντα και το βάζω όταν βγω από το σπίτι 😏
Όσο για τα προϊόντα styling τα έχω βγάλει από το πρόγραμμα οριστικά για να μπορεί το αγόρι μου να παίζει ελεύθερα με τα μαλλιά μου.
Κατι ξερουν κ φορανε μαντηλα εκει! Όλες με παπαγαλους τις κοβω😂
 
Κατι ξερουν κ φορανε μαντηλα εκει! Όλες με παπαγαλους τις κοβω😂
Μπα, τη μαντηλα τη φοράνε οι μαλωμενες με το σαμπουάν 😂
 
Back
Top