Ασθένειες Παπαγαλάκι δεν πίνει νερό εδώ και μια βδομάδα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης karalos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημερα κ χρονια πολλα. Κανα 3ρη μερες που οαρακολουθω στενα το πουλακι βλεπο οτι ξινη τη μυτη του στην πατιθρα τριζη τα δοντια κ κανει ηχο σαν να σπαι σπορους, συνεχιζει η δοιαρια κ συνεχιζει να ειναι ακεφη. Σημερα της εδωσα teniazine για αποπαρατοση μηπως εχει τπτ σκουλικακια κ την ξελαφροσο λιγο. Τι αλλο να κάνω;
 
Διάβασε αυτό Ακάρεα της τραχείας και αυτό Διάρροια στα Πτηνά .
Με τόσα φάρμακα που έχει πάρει το πουλάκι και εφόσον σε συμβουλεύουν γιατροί, δύσκολο να εκφέρουμε γνώμη εμείς.
Σου επέστησα την προσοχή με μηνύματα και στο νερό που πίνει εφόσον δεν το πίνετε εσείς να μην το δίνεις στα πουλιά σου.
 
Καποιες κουτσουλιες υγρενουν το χαρτι καποιεσ οχι, επειδιεχω μοερδευτη κιολας ποα απο της 2θεορουμε διαροια κ τη ενοουμε διαροια;
 
Μαλλον εμενα δεν εχει διαροια ειναι στερεα με ορασινι χρωμα εχουν το λευκο στη μεση κ γυρο γυρο εχουν ενα υγρο. Πρεπι να εχουν το υγρο;
 
κανονικά όχι, αλλά με τόση αντιβίωση, θα έχει διαταραχθεί το έντερο. ultra levure της έδωσες που είπαμε μετά την αντιβίωση;
 
Για μια ημερα. Γιατι της ςδωσα βιταμινες κ σκορδονερο. Βασικα δεν εχει λεπια στο ρμφος η στα ποδια ειναι πεντακαθαρα. Το τενιαζιν κατι κατι αν εχει ακαρεα;
 
Το φάρμακο δεν το γνωρίζω. Σου έβαλα το άρθρο για τα ακάρεα της τραχείας όχι αυτά που κάνουν υπερκερατώσεις στο ράμφος και τα πόδια.
 
Οκ πρεπι να πω σε γιατρο ισως γιαυτο να ειναι φουσκομενο
 
εθχαριστα νεα. Ξεφοθσκοσε κιολας δινοντασ τοθ 2 δοσεισ αντιπαρασιτικο δεν κανει το κρατσ κρατσ κ ειδη είναι καλυτερα φανταστιτε σικοσε ανάστημα ιδη
 
Θελω οδηγιες για καθαρισμο κλουβιου κ σε οτι εχει να κανει με το κλουβι κ το πουλι. Με την προτη ευκαιρια θα επισκευθο κ γιατρομγιαυτο το θεμα.
 
Θα ειθελα να μου πειτε η αβιομισιν ποια αναπνευστικα προβληματα ποιανει;
 
Παιδια το πουλακι μου ειναι πολυ αδυναμο δεν εχει προβληματα υγειας απλα ειναι αδυναμο του εδωσα σαχαρονερο αλλα δεν του εκανε τπτ. Δωστε μου καμια οδηγια
 
Όταν λες αδύναμο εννοείς δεν έχει δυνάμεις ή είναι πολύ αδύνατο; Ή μήπως και τα δύο; Τρώει; Πίνει; ☹
 
Δεν εχει δυναμειςτρωι κ καλα μαλιστα αλλα εχει κ ασταθεια ουτε διαροια ουτε τπτ δεν εχει
 
Σταμάτα τις αντιβιώσεις και δώσε βιταμίνες. Έχει τρελλαθεί στο φάρμακο το πουλί. Εκτός κι αν έχει κάτι που δεν το βρίσκουν οι γιατροί, οπότε τι να πούμε εμείς; Εξετάσεις κουτσουλιάς έπρεπε από την αρχή.
Θοδωρή ξέρεις πόσο θέλουμε όλοι να βοηθήσουμε αλλά υπάρχουν και κάποια πράγματα που είναι πάνω από τις δυνάμεις μας. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
 
εχοθμε σταματισει της αντιοβιοσεισ 15 μερες κ δινο 3 βδομαδεσ βιταμινεσ
 
Δεν χρειάζεται τόσο πολλές μέρες βιταμίνες. Δεν ξέρω τι να πω πια. Είναι προφανές ότι δεν έχει αντιμετωπισθεί το πρόβλημα επί της ουσίας.
 
Back
Top