Γενικά Περιμένουνε την όμορφη Λίζα (πάροτλετ)

@jk1980 ααα οκ κατάλαβα. Άρα αν είναι θα πάρω αυτό το σετ. Ευχαριστώ
[automerge]1588457140[/automerge]
Να ρωτήσω τι ακριβώς είναι αυτό?
[automerge]1588457374[/automerge]
Νταξει όταν έβαλα Αθήνα κτλπ το έφτιαξα αλλά στις κρητικές λένε πως δεν έφτασε ποτέ, περιμένουν πάρα πολύ καιρό κτλπ και δεν θα ήθελα να βάλω την κάρτα μου σε κάτι τέτοιο καλού κακού
 

Συνημμένα

  • received_236036417834212.webp
    received_236036417834212.webp
    51,3 KB · Προβολές: 14
  • received_601661910448683.webp
    received_601661910448683.webp
    54,7 KB · Προβολές: 14
Τελευταία επεξεργασία:
Βαλε τη διεύθυνση σου για να βγαινουν σωστα τα μεταφορικά κόστη.

Εγω οποτε παρήγγειλα μου ήρθαν κανονικα. Σε περιπτωση που κατι παει στραβα παιρνεις τα χρηματα σου πισω.
 
@Ροξ και Λάκης εγώ θα πρότεινα να μην αγοράσεις κάτι ηλεκτρονικά, βρες ένα πετ σοπ με πολλά και οικονομικά παιχνίδια ή φτιάξε κάτι μόνη σου. Το ίδιο σετ είχα αγοράσει κι εγώ πριν χρόνια για τα μπατζι μου. Ειλικρινά δεν έχω δει χειρότερη ποιότητα (μπορεί να έφταιγε το σάιτ) προτιμώ για τον μικρό μου παιχνίδια τα οποία έχω ακουμπήσει και ξέρω την υφή την μυρωδιά και την ποιότητα. Έτσι είναι και όλη μου η ζωή δεν εμπιστεύομαι τις αγορές μέσω Ίντερνετ. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.
 
@Ροξ και Λάκης σίγουρα είναι πιο ακριβά αλλά φαντάζομαι πως θα γνωρίζατε ότι τα παπαγαλάκια χρειάζονται και παιχνίδια. Χιλια συγγνώμη δεν το πρόσεξα. Μπορείτε να πληρώσετε 2 με 3 παιχνίδια και έπειτα να φτιάξετε κάτι μόνος. Απο ρόλο κουζίνας, καλαμάκια, χαρτί και αλλα πολλά.
 
@christina07 ναι κατάλαβα. Ευχαριστώ
[automerge]1588509049[/automerge]
@Cockatiel_m τέλεια. Από εκεί θα πάω αύριο κιόλας να πάρω. Ευχαριστώ. Να ρωτήσω κάτι τελευταίο.. Στα παιχνίδια οι κλωστές υπάρχουν που είναι κάτω κάτω συνήθως για να τρίβονται και να της τραβάνε.. Αυτες που θα της βρω; Μπορώ να βάλω κλωστές που ραβουμε;
 
εγώ θα πρότεινα να μην αγοράσεις κάτι ηλεκτρονικά

Χριστίνα γιατι οχι ηλεκτρονικα, στο 2020 βρισκομαστε και μαλιστα με συνθηκες που προαγουν το ηλεκτρονικο εμποριο

βρες ένα πετ σοπ με πολλά και οικονομικά παιχνίδια

Εχεις να υποδείξεις καποιο;
 
@Tony Forpus Με συγχωρείς αλλά είναι προσωπική μου άποψη! Δεν μπορώ να πάρω κάτι που δεν ξέρω την ποιότητα του ακόμη κι αν μου έχουν μιλήσει για αυτό. Στην Αθήνα βρίσκεστε είναι δυνατόν να μην υπάρχει μεγάλη ποικιλία παιχνιδιών; Τι να πούμε και εμείς εδώ στην επαρχία (Κομοτηνή) που δεν υπάρχουν παιχνίδια και κλουβια. Και τόνισα ότι είναι δίκη μου και μόνο άποψη. Όπως δεν θα έπαιρνα ένα μπιμπερό για το μωρό μου από το Ίντερνετ έτσι δεν θα έπαιρνα και ένα παιχνίδι για τον παπαγάλο μου από το Ίντερνετ. Άλλωστε ο Κ. Κωστας είπε ότι δεν τα κατάφερε με το συγκεκριμένο σάιτ και στην τελική είναι δίκη του απόφαση.
 
@christina07
Φυσικα και ειναι δικη προσωπικη σου αποψη, δεν αμφέβαλα γι αυτο!
Δεν ειπε κανεις οτι δεν υπαρχει ποικιλια παιχνιδιων στα petshops, στην τιμολογηση υπαρχει προβλημα γι αυτο και σε ρωτησα αν εχεις να προτεινεις καποιο συγκεκριμενο καταστημα γιατι φανηκε να γνωριζεις που πουλανε σε καλη τιμη.
Το να λεμε οτι καπου στην επικράτεια υπαρχουν καταστηματα που πουλανε φθηνα γενικα και αοριστα δεν δινει απαντηση στην ερωτηση του θεματοδετη κατα την δικη μου αποψη.

Επειδη συχνα το ακουω αυτο για την Αθηνα και την επαρχεια, ακριβως τετοιου ειδους προβληματα ερχεται να λυσει το ηλεκτρονικο εμποριο.
Προσωπικά θα ψωνιζα και μπιμπερο απο eshop, οπως ψωνιζω και παιχνιδια παπαγαλων.

Το αν δεν τα καταφερνει καποιος με το site δεν σημαινει οτι θα πρεπει να ριχνουμε το αναθεμα συλληβδην στο ηλεκτρονικο εμποριο γιατι πχ εγω ή ο Γιωργος @fortunatos και εκατομμύρια ανθρωπων τα καταφερνουμε.
Η πρώτη φορά είναι παντα δύσκολη.

Η αποφαση του καθενος φυσικα και ειναι σεβαστη αλλα προσωπικα δεν θα πληρωσω 10ευρω το κομματι ενα παιχνιδι που και το petshop απο την Κινα το φερνει και το πουλαει με 500% κερδος.
 
@Tony Forpus Συγχαρητήρια και μπράβο σας που έχετε βρει ιστοσελίδες και μπορείτε να αγοράζετε από εκεί πέρα πιο φθηνά τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν. Θα μου άρεσε πολύ να βρω και εγώ μια τέτοια. Δεν είπα ότι είναι δύσκολο να παραγγείλεις από το Ίντερνετ (αλίμονο 18 χρόνων είμαι). Προσωπικά τα 10 ευρώ δεν τα θεωρώ πολλά για ένα παιχνίδι παπαγάλου. Άλλωστε πρότεινα και την κατασκευή παιχνιδιών με φτηνά σχετικά υλικά. Για να τελειώσει αυτό δεν είναι το σωστό μέρος για να λύσουμε αυτό το θέμα. Ο άνθρωπος ζήτησε βοήθεια και ύστερα από την προσωπική μου άποψη έδωσα κάποιες συμβουλές. Καλή σας συνέχεια.
 
@christina07
Γι αυτο και παρατεθηκαν δυο απο αυτες τις σελιδες πιο πανω για να μπορει οποιος τις αναζητα να τις βρισκει.
Τα 10ευρω, πολυ σωστα, δεν ειναι πολλα για ενα παιχνιδι παπαγαλου.
Ομως τα πουλακια καταστρεφουν 2-3 παιχνιδια το μηνα, οποτε αν κανουμε τις πραξεις το συνολικο κοστος ανεβαινει.
Οποιος εχει να διαθεσει 30ευρω το μηνα ή 360ευρω το χρονο σε παιχνιδια...be my guest!

Καλη συνεχεια και σε εσενα!
 
Καλησπέρα σε όλους.. Σας παραθέτω το κλουβάκι της Λίζας το οποίο έχει διαμορφωθεί από την κυρία @Sissy..

@Tony Forpus πως το βλέπεις το υπόστρωμα; Νταξει τώρα; Το έφτιαξα λίγο κτλπ.. Αέρας είναι το κάτω οπότε όταν η Λίζα κάνει μια κουτσουλιά πάνω στην εφημερίδα θα πεσει η εφημερίδα ποιο χαμηλά.. Ελπίζω να έγινα κατανοητός..

Βρήκα αυτά στο Pet shop κια τα πήρα.. Αν δεν είναι καλά δεν πειράζει δεν θα τα χρεισημοποιω.. Σας έχω φωτογραφία και το μέσα.. Να τα χτυπήσω στο Μουλτι να γίνουν μικρά μικρά; Ευχαριστώ

Υ. Γ. Μου είπαν πως δεν έχει ζάχαρη κτλπ γιαυτό το πήρα αλλά δεν τους εμπιστεύομαι γιατί πχ τους ζήτησα τροφή για πάροτλετ, δεν την ήξερρ την ράτσα.. Και μου πρότεινε μια τροφή για μπατζι ενώ ξέρω από το γκρουπ εδώ πως θέλει τροφή για μεσαίους παπαγάλους γιαυτό και σας ρωτάω πριν το πάρω.. Η πιπεριά τσίλι είναι ΠΆΡΑ πολύ καυτερή και καίγομαι μέχρι και εγώ που μου αρέσουν τα καυτερά (μερακλής τι να κάνουμε 😂). Λέτε να έχει πρόβλημα η Λίζα; Να της δίνω μόνο τον κολοκύθοσπορο και το καρωτο! Ευχαριστώ
 
@Tony Forpus ουπς.. Ξέχασα τις φωτογραφίες
 

Συνημμένα

  • received_834721767014560.webp
    received_834721767014560.webp
    120,1 KB · Προβολές: 32
  • received_171448324176391.webp
    received_171448324176391.webp
    126,9 KB · Προβολές: 35
  • received_674897073085848.webp
    received_674897073085848.webp
    125,1 KB · Προβολές: 36
  • received_3229041647139984.webp
    received_3229041647139984.webp
    128,5 KB · Προβολές: 34
  • received_2634813943474723.webp
    received_2634813943474723.webp
    140,4 KB · Προβολές: 33
  • received_559884278001307.webp
    received_559884278001307.webp
    106,2 KB · Προβολές: 32
  • received_661730841336210.webp
    received_661730841336210.webp
    93,9 KB · Προβολές: 33
Back
Top