Φροντίδα Ποτίστρες για πουλιά, αυτόματες ή απλές;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γιατί βρε παιδιά 150 ml και όχι 100; Το λέω γιατί συνήθως τα φάρμακα ή οι βιταμίνες στις οδηγίες χρήσης λένε πόσο πρέπει να βάζουμε στα 100 και όχι στα 150 ml. Σίγουρα ότι γράφει πάνω τα ml βοηθάει, αλλά είναι πιο εύκολο να γεμίζεις την ποτίστρα μέχρι πάνω και απλά να βάζεις τις σταγόνες που πρέπει!

Περιμένω πως και πως να μου έρθουν και μένα! Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
 
Γιατί βρε παιδιά 150 ml και όχι 100;

Λόγω κατασκευής οι 150άρες είναι κοντόχοντρες ενώ οι 100άρες ψηλόλιγνες... (φοβερή περιγραφή, ε; )
Υπολόγισε πως θα πρέπει να τοποθετηθούν και ψηλά στο κλουβί πράγμα που δεν βολεύει ειδικά στις συστοιχίες κλουβιών το ένα πάνω στο άλλο...
ΑΝ και όποτε αλλάξω τις "αρχαίες" που έχω, 150άρες θα πάρω...
 
Λόγω κατασκευής οι 150άρες είναι κοντόχοντρες ενώ οι 100άρες ψηλόλιγνες... (φοβερή περιγραφή, ε; )
Υπολόγισε πως θα πρέπει να τοποθετηθούν και ψηλά στο κλουβί πράγμα που δεν βολεύει ειδικά στις συστοιχίες κλουβιών το ένα πάνω στο άλλο...
Υπάρχει δυνατότητα να τις δούμε με μια φωτογραφία και στην πράξη;
 
Υπάρχει δυνατότητα να τις δούμε με μια φωτογραφία και στην πράξη;

Δεν βρήκα 150άρα στο συγκεκριμένο site αλλά είναι μεταξύ 200άρας & 300άρας (στο σχήμα εννοώ)

π.webp
 
View attachment 47310
..στη θέση που βλέπεις Γιάννη,όλα τα πουλιά ''πλέον γνωρίζουν'' πως εκεί είναι το νερό..
και.. Ούτε λερώνουν, ούτε στάζουν...
Από που τις πήρατε εσείς παιδιά; Online; Σε ποια ιστοσελίδα;
Το σκέφτομαι και εγώ, αν και μου αρέσει πολύ να τα βλέπω να πίνουν από κάτω και να σηκώνουν μετά το κεφάλι τους...
 
..στη θέση που βλέπεις Γιάννη,όλα τα πουλιά ''πλέον γνωρίζουν'' πως εκεί είναι το νερό..
και.. Ούτε λερώνουν, ούτε στάζουν...
Θα ήθελα να δω αν εμποδίζει το συρταρακι του πανω κλωβού. Κι αυτή η φωτογραφία Δημήτρη δε βοηθάει
 
Θα ήθελα να δω αν εμποδίζει το συρταρακι του πανω κλωβού.
οι των 150ml,Γιάννη, είναι πιο κοντές σε σχέση με των 100ml.. Δεν εμποδίζουν καθόλου μα καθόλου!
 
Back
Top