Ασθένειες Προβλημα με το ραμφος της καναρας

Πηγα σε κτηνιατρο και μου ειπε πως μαλλον ειναι χτυπιμα
Μάλλον;
Ήξερε από πουλιά;
Τι άλλο σου είπε;
Εξέτασε κοιλιά, στόμα, αμάρα, πόδια;
Σου είπε αν θα αποκατασταθεί ή τι πρέπει να γίνει για να αποκατασταθεί;
Σου έδωσε αλοιφή, φάρμακο, συμβουλές για κάτι σχετικό με καναρίνια;
Αν μπορείς, προσπάθησε να είσαι αναλυτικός σε όσα μας γράφεις, διότι κάποια μηνυματά σου είναι λακωνικά και κάποια κάπως αόριστα και δεν μπορούμε να καταλάβουμε.
 
Ειπε οτι καπου το ετριψε-χτυπισε η συμπεριφορα σαν το πιο υγιες καρινη κανενα αρνητικο σχολιο σε 10 μερες θα ξαναπαω

Μάλλον;
Ήξερε από πουλιά;
Τι άλλο σου είπε;
Εξέτασε κοιλιά, στόμα, αμάρα, πόδια;
Σου είπε αν θα αποκατασταθεί ή τι πρέπει να γίνει για να αποκατασταθεί;
Σου έδωσε αλοιφή, φάρμακο, συμβουλές για κάτι σχετικό με καναρίνια;
Αν μπορείς, προσπάθησε να είσαι αναλυτικός σε όσα μας γράφεις, διότι κάποια μηνυματά σου είναι λακωνικά και κάποια κάπως αόριστα και δεν μπορούμε να καταλάβουμε.
Ολα τα εξετεσε αληφη την παραγκειλα δεν ειχε περιμενω μαλλον α ελληψη ασβεστιου δεν ηταν δυνατο το ραμφος θα βαλω υγρο ασβεστιο την αληφη και κατι σταγονες μαλλον θα κλεισει
 
Ο ιδιος θα μου την πωλησει
Δεν φαίνεται ασθενικό το πουλί. Για κάποιο λόγο είναι πιο μεγάλο το ρουθούνι. Ούτε παραμορφωμένο φαίνεται.
το πουλι δεν ειναι παραμορφομενο εγινε δεν ειπηρχε
 
Ο κτηνίατρος ήξερε από πτηνά; Πήρες τηλ να ρωτήσεις αυτή την σημαντική λεπτομέρεια πριν τον επισκεφτείς;

Ούτε αλοιφές ούτε τίτοτα. Θα του φράξεις το ρουθούνι και θα γίνουνε χειρότερα τα πράγματα.
Νομίζω πως έχει δίκιο ο Λάμπρος...
 
Απέφυγε να πας σε πετσοπ να ρωτήσεις. Οι περισσότεροι ειναι άσχετοι ολοκληρωτικά

Συγχωρέστε με για το οff topic, αλλά έχω ακούσει ιδιοκτήτρια pet shop να λέει σε πελάτη που ζήτησε βοήθεια για αναπνευστικό καναρινιού ότι: " Εγώ το pulmosan το βάζω στα πουλιά μια φορά την εβδομάδα για 4 συνεχόμενες εβδομάδες, διακόπτω για 2 εβδομάδες και ανάλογα με την εξέλιξη συνεχίζω για άλλες 4 εβδομάδες...".

Θα μπορούσαμε να έχουμε μια φωτογραφία αυτής της ανάπλασης του ράμφους σε λίγες μέρες που θα ολοκληρωθεί;

Και εγώ θα ήθελα να δω αυτή την ανάπλαση...
 
Εγώ το pulmosan το βάζω στα πουλιά μια φορά την εβδομάδα για 4 συνεχόμενες εβδομάδες, διακόπτω για 2 εβδομάδες και ανάλογα με την εξέλιξη συνεχίζω για άλλες 4 εβδομάδες...".
Συνήθως αυτή την θεραπεία συστήνουν κ οι γιατροί... Και εγώ αυτήν είχα ακολουθήσει Στέφανε.
 
Back
Top