Γενικά Τα νέα μου μωράκια Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georgina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
να σου ζησουν! απορω πως τα βρισκετε ασχημα; Εγω τα βλεπω κουκλακια!
 
Τέλια Τζωρτζινα! Να τα χαίρεσαι! Πανέμορφα ταα μικρά! Φτου-φτου-φτου!
 
Καλε η οικογενεια Χωραφα παραταγμενη! Κουκλια ειναι ολα τους. Να τα χαιρεσαι Τζωρτζινα! Περιμενουμε και τη συνεχεια!
 
Πολυ ωραιες φωτο!
Να τα χαιρεσαι Τζωρτζινα μου!
Ευχαριστουμε πολυ για τις φωτο που μοιραζεσαι και μας κανεις να ζηλευουμεεεεε!
Ενα χαδακι κι απο μενα στα μωρακια!
 
γλυκες ειναι!βλεπω κιτρινα φτερακια..στη μαμα τους θα μοιασουν τα δυο φενετε!
 
να τα χαιρεσαι!
ειναι καταπληκτικα ετσι παραταγμενα! 🙂

οπως ειπε κ η μαρια :D
"η οικογενεια Χωραφα"
lol-030.gif


περιμενουμε κ αλλο φωτογραφικο υλικο
 
Σκεφτόμασταν να οργανωσουμε διαδήλωση κρατωντας πανό διαμαρτυρίας για υπερβολικό ταισμα( μπουκωμα) απο την μαμα τους αλλα τεμπέλιασαν... 😀Ειδατε κατι φατσουλες 😉 Που να τα δειτε σημερα που σκασαν τα πρωτα πουπουλακια... Νομιζω πως το σκορ θα είναι 3 κιτρινα-3 μπλέ! Προς το παρών παιζουν τόμπολα! Ειναι το ένα πανω στο άλλο σχηματιζοντας ενα βουναλακι! Το βραδυ που θα ξαναματακαθαρισω την φωλια, υποσχομαι φρεσκο υλικο γιατι... Εσεις μου το ζητησατε:D
 
Πωπω!:D Ολοκληρο τσουρμο ειναι...

Να τα χαιρεστε! Ειναι τελεια τα μικρουλια και να μας τα δειχνεις καθως μεγαλωνουν. 6 μωρα σε μια αναπαραγωγικη περιοδο ειναι καλα νομιζω για πουλια που γινανε γονεις για πρωτη φορα. :)
 
Να σου ζήσουν Georgina, εύθραυστα, γλυκούλια, εύγλωττη η ματιά της μαμάς τους (στις πρώτες φωτογρ.) που βρίσκονται μακριά της! Καλορίζικα, καλή συνέχεια!
 
τι γλυκουλια μπαντζακια (δν το λεω ειρωνικα:D). Ολα τα μωρα μεγαλωνουν και ομορφαινουν. Απο οτι ειδααπο γονεις μαι χαρα παμε ομορφοσογο εχεις.



Να σου ζησουν! Μην νοιαζεσαι θα γινουν μουρλια!
 
Τζωρτζίνα να σου ζήσουν να σου ζήσουν να σου ζήσουν !
πανέμορφα καραφλά φουφλωτά μεγάλα να γίνουν στα κλαδιά !
 
Να τα, να τα... Τα στρατιωτάκια. Λιγο ασυνταχτα ακόμα, αλλα απο το πολύ φαί εχουν σκάσει και παραπατανε... 😀

Μερικες χτεσινές φωτογραφίες επειδή... Εσείς μου το ζητήσατε!
 

Συνημμένα

  • Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 006.webp
    Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 006.webp
    47,9 KB · Προβολές: 135
  • Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 007.webp
    Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 007.webp
    35,4 KB · Προβολές: 130
  • Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 012.webp
    Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 012.webp
    54,9 KB · Προβολές: 129
  • Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 015.webp
    Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 015.webp
    32,6 KB · Προβολές: 141
  • Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 018.webp
    Tα νεα μωρα μεγαλωσαν 018.webp
    32,7 KB · Προβολές: 133
Οχι Βασιλική μου! Το τάισμα είναι αποκλειστικη πρωτοβουλια και ευθύνη του ζευγαριου! Εγω φροντίζω να τους προσφέρω τα απαραιτητα ( φρουτακια, αυγό, λαχανικά) καθώς και την καθημερινη καθαριοτητα της φωλιας. Η Μαμά τους ειναι πολυ αυστηρή και δεν μου επιτρεπει κατι περισσοτερο... Με αγαπα με εκτιμα, αλλα μεχρι εκει! Καθε φορά που βαζω χερι στο κλουβι μου επιτιθενται και τα δυο άλλοτε με παιχνιδιαρικο τρόπο και άλλοτε με πιο επιθετικο. Μερικες φορές νιωθω πως μου μιλάνε με τα ματια τους... αλλα και η μεταξυ τους επικοινωνία είναι κατι το συγκλονιστικο. Ο τρόπος που συνεργάζονται για το ταισμα των μωρών, ειναι μια καταπληκτική εμπειρία που σιγουρα δεν μπορω να την μεταφερω με λόγια.
 
Back
Top