Αναπαραγωγή Το ζευγάρι των καναρινιών μου για το 2020

Την απάντηση την έχει δώσει ο Κύριος Μάκης.
@Liakos18 Δεν με προσέχεις 😅 Ακριβώς το αντίθετο γράφω 🙃 . Μη φοβάστε, όταν θα κάνει το τρίτο αυγό και υπάρχουν αυγουλάκια στην φωλιά θα κάτσει χωρίς πείσματα!
 
Παιδια πολλες φορες ειχα να αντιμετοπισω μια τετοια κατασταση αλλα δεν ειχα σκεφτει αυτη τη μεθοδο... Παντα παλεβα με χωρισματα και αλλες πατεντες...
Αλλη μια χρησιμη ιδιοτητα τον πλαστικων αυγων... 😉

Υ. Γ. Κυριε Μακη επαξια ειστε ενας honored member του petbirds!
 
Καλησπέρα σας! Ο πατέρας κυνηγά και ξεπουπουλιαζει το ένα μικρό. Συγκεκριμένα το ένα ενώ τα άλλα δε Ν τα πειράζει. Τι πρέπει ν α κάνω; Μιλάμε για επικές μάχες.
 
Τι πρέπει ν α κάνω; Μιλάμε για επικές μάχες.
Τοποθέτησε το διαχωριστικό με τους νεοσσούς στην μια πλευρά και το ζευγάρι στην άλλη πλευρά.
Ο κάναρος θα τα ταΐζει μέσα από το διαχωριστικό.
Πόσων ημερών είναι τα μικρά;
 
Πως θα καταλαβεις ποιο ειναι το τελευταιο αυγο, για να βαλεις τα κανονικα την ιδια μερα; 😉


Εγω θα προτεινα να το παρατεινεις λιγο αυτο 4-5 μερες για να τελειωσει ο καναρος με το τάισμα τον πρωτων νεοσσων και να προχορησει στην επομενη φουρνια πιο χαλαρα... 😁
 
Το πουλάκι το μικρό το βρήκα σήμερα στον πάτο του κλουβιού και το κεφάλι του μέσα στο αίμα. Το έβγαλα γρήγορα γρήγορα το έβαλα σε ένα μικρό κλουβακι με σπόρους, αυγο, μήλο, αυγοτροφη, νερό. Το είδα να τσιμπάει λίγο μήλο. Και σπόρους και τώρα κάθεται φουσκωμένο. Τι να κάνω;
 
Βρήκα το ένα πουλάκι μέσα στη φωλιά με την μητέρα και τα χώρισα(ζευγαρι και νεοσσοι). Δοκίμασα και έβαλα και το τραυματισμενο το οποίο ζητούσε το πατέρα του αλλά δε το τάισε ενώ ήταν επιθετικός. Να το αφησω μέσα ή Ν ατό βγάλω και να το ταισω και λίγο εγώ;
 
Back
Top