Γενικά Άρρωστο παπαγαλάκι σε πετ σοπ

@ianos καλημέρα 🤩 όπως μου είχε πει η κυρία Δραμπιδου, οι ασκαριδες μπορεί να φέρνουν νευρολογικά προβλήματα και αστάθεια .. βέβαια δεν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα γιατί το ζελεδακι έχει ανατομικο πρόβλημα στα ποδαράκια του ,είναι ανοιχτά οπότε δυσκολεύεται να σταθεί.. ήταν πολλά προβλήματα μαζί που ευθύνονταν για την όλη κατάσταση του..είναι πολύ χαρούμενος πια ,βγάζει φωνές δυνατές που δεν έβγαζε ,φωνάζει,πεταριζει τα φτερά του (που δυστυχώς ακόμη δεν άλλαξε τα κομμένα) και μου δίνει φιλακια... ♥️
Μήπως να σκεφτόσουν την πιθανότητα, αφού βγάλει τα νέα του φτερά και δεις την κατάσταση, να του φορέσεις νάρθηκα για ένα διάστημα; Έχω βέβαια την επιφύλαξη, του αν κάτι τέτοιο τελικά θα ήταν αποτελεσματικό, λόγω ηλικίας.
 
@Anna Maria Mp σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα τόσο όμορφα λόγια ,είναι απίστευτο παιδάκι και πολύ ζαβολιαρης...😊 Του έδωσα όλα τα φιλάκια σου ,τον κατσιασα χαχαχα😅
[automerge]1665636057[/automerge]
@MariaSK καλημέραααα😁 έγραψα μερικές απαντήσεις πιο πίσω για την εξέλιξη του με φωτό 😊
[automerge]1665636153[/automerge]
@ianos δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν αυτό εφικτό καθώς είναι ενήλικο πουλάκι και απ' ότι γνωρίζω οι νάρθηκες μπαίνουν στη πρώτη βδομάδα της ζωής του..θα πρεπε δηλαδή να μένει ακίνητος όλη μέρα ,δεν το βρίσκω και πολύ σωστό
 
@kasapidis giorgos σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τα καλά σας λόγια ♥️
[automerge]1665858860[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαααργησα λίγο αλλά να το ! Χαχαχα δες στο τέλος τι κάνει ,μονίμως χώνεται παντού αυτό το παιδί 🤣
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@Irene chatzimichail γλυκούλης χουχουλιαζει😍δεν μπορώ πεθαίνω μαζί του😩🤭όλο να κουρνιάζει θέλει! Μου έλειψε.
@Niva99 μονίμως χώνεται,στο κλουβί του τον έχω ένα βρακί του άντρα μου να κουρνιάζει (μη του το πείτε 🤣)
😂 Δεν θα το σχολιάσω αυτό
 
@MariaSK όχι δεν είναι επιληπτικός τελικά ,δεν ήξεραν την τύφλα τους στο πετ σοπ...είχε πάρα πολλά παράσιτα και συγκεκριμένα οι ασκαριδες μπορούν να δημιουργήσουν αστάθεια και νευρολογικά προβλήματα.. μαζί με τα ποδαράκια του που είναι λίγο πιο ανοιχτά απ' το φυσιολογικό δημιουργούνταν αυτό το θέμα..τώρα δεν έχει καμία σχέση με το πώς ήταν ♥️
 
@Niva99 μονίμως χώνεται,στο κλουβί του τον έχω ένα βρακί του άντρα μου να κουρνιάζει (μη του το πείτε 🤣)
Έχεις δώσει πραγματικα χρηστική αξία στο βρακί Ειρήνη μου 😂 χαχαχαχ

Πολυ γλυκουλης όπως παντα ο Ζελεδακος, χώνεται στα μαξιλαράκια έτοιμος για υπνάκο!! 😍
 
@Anna Maria Mp του έχω καβατζωσει δύο για να τα πλένω εναλλάξ ,χαμπάρι δεν πήρε ,εδώ δεν έχει προσέξει καν ότι έχουμε παπαγάλο 🙄🙄 την Πέμπτη κλείνουμε 2 μήνες 🤣
[automerge]1665869993[/automerge]
@MARY58 στρουθοκαμηλακι -κοκορακι 🤣 έχει μια μυρωδιά διαφορετική σαν μωρουδιλα ,χώνω τη μύτη μου στο κεφάλι του και στα ρουθουνακια του που αναπνέει 😛🤣
 
Καλά, αυτό είναι αρκουδάκι σε σώμα παπαγάλου! Το λατρεύω!😍❤️😘
Ο άντρας σου ο καημένος κάποια στιγμή θα πάθει απανωτά σοκ!
«Ειρήνη ένας παπαγάλος στο βρακί μου!!!»🤣
 
Back
Top