Γενικά Άρρωστο παπαγαλάκι σε πετ σοπ

@Niva99 βγάζει και τη γλώσσα το σκατιαρικο🤣
[automerge]1664882632[/automerge]
@Vada ότι θέλει με κάνει το μαιμουνι! Σήμερα τον πήρα ένα μίγμα με φρούτα σπόρους κλπ και παλαβωσε ,τα φιλιά τα άρχισε μετά που έφαγε τα νέα του σνακ😅
[automerge]1664882660[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαα ωχ αλήθεια; Βλέπω πολλούς που το κάνουν ,δεν το ήξερα😏
 
@ΜΑΡΙΑαα
Όχι δεν κάνεις λάθος Μαρία, υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο.
Να μεταφέρουμε κάποια παθογόνα βακτήρια που βρίσκονται στο σάλιο μας στο πουλάκι.
Δυστυχώς, παρόλο που το γνωρίζω κι εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ στην Λίλα και την φιλάω.
 
Τι υπέροχος που είναι! Δίνει και φιλιά!
Μαρία μου δεν κάνεις λάθος! Όντως μέσω του σάλιου μας μπορούν να μεταφερθούν βακτήρια προς το πουλάκι.
Όχι ότι μπορώ να αντισταθώ στην Mabel...
 
Παιδιά θα τρελαθώωωω!!! Στέκεται όρθιος στο χέρι και είναι σταθερός χωρίς να χρειάζεται να πιαστεί από κάπου !!! Είναι απίστευτο ,έχω κατουρηθει πάνω μου απ' τη χαρά μου 🥳🥳🥳🥳 δυνάμωσε η ψυχούλα μου ,δείτε κορμοστασιά αχχχ θα πεθάνωωωωωω,φύτρωσε και η ουρά ,βγάζει και νέα πούπουλα 💗💗
 

Συνημμένα

  • IMG_20221010_194607.webp
    IMG_20221010_194607.webp
    50,9 KB · Προβολές: 44
  • IMG_20221010_194523.webp
    IMG_20221010_194523.webp
    50,1 KB · Προβολές: 44
Ζελεδάκι, ζελεδάκι, ζελεδάκι, το κοινό σου σε ζητάει! Πόσο χαίρομαι!!!😄😄😄
@Irene chatzimichail Τον αγαπάμε πολύ, το ξέρεις Ειρήνη μου. Μας έχει κλέψει την καρδιά! Ζαχαρωτό βρε παιδιά, τι να λέμε! Κ πως στέκεται καμαρωτό, σαν κοκοράκι! Μια γλύκα είναι! Κ έχει ομορφύνει κ άλλο.🥰😍🥰🥰
 
Ειρήνη μου συγκινήθηκα!
Τι υπέροχος που είσαι βρε Ζελεδακι ωραίο και μοιραίο! Συγχαρητήρια σου!
Ειρήνη χωρίς την βοήθειά σου πραγματικά δεν θέλω να σκέφτομαι πως θα είχε καταλήξει ο μικρός!
Είναι πολύ τυχερός που σε έχει και εσύ πολύ τυχερή που τον έχεις!!!!
❤️😘😍🌈🤩
 
Ειρήνη, πόσο ανακουφιστικό και αισιόδοξο δείχνει όλο αυτό!
Τελικά πιστεύεις ότι μπορεί τα κοκκίδια ή οι ασκαρίδες που αντιμετωπίζονται (αντιμετωπίστηκαν ήδη; ολοκληρώθηκαν οι κύκλοι θεραπείας;) να ήταν το πρόβλημα ή τουλάχιστον μέρος αυτού;
 
@Anna6 του πήρε 2 μήνες αλλά τα κατάφερε η ψυχούλα μου !! ♥️
[automerge]1665463563[/automerge]
@meniam εσύ τον είδες κι από κοντά ,πες δεν είναι σαν ζαχαρωτό;😛🤗🤗
[automerge]1665463628[/automerge]
@Niva99 είναι το βαφτιστικό του όνομα ,το ζελεδακι είναι παρατσούκλι χαχαχαχ😛😅😁♥️
[automerge]1665463699[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαα ευχαριστώ πολύ Μαρία μου ♥️♥️ έχει μέλλον βέβαια ακόμη και πολλά περιθώρια βελτίωσης 😁
[automerge]1665463812[/automerge]
@MARY58 και μένα κοκκορακι μου θυμίζει ,τεντώνει ψηλά και τον λαιμό χαχαχα😅😁 εντωμεταξύ άρχισε να βγάζει κι άλλες φωνές πιο δυνατές ,δεν ήξερα ότι έχουν τόσο δυνατή κραυγή γιατί τόσο καιρό κάτι μουρμουρητα έκανε μόνο 😅
[automerge]1665463935[/automerge]
@Ledagcc αχ έχω εικόνα απ' τη πρώτη φορά που τον είδα μέσα σ εκείνο το κλουβί να κουνιέται ολόκληρος πέρα δώθε και πονάει η ψυχή μου ...τον βλέπω τωρα και νιώθω τόσο τυχερή κι εγώ που είναι μαζί μου ,μαθαίνω πολλά απ' αυτόν 🤩
[automerge]1665463972[/automerge]
@Maria Pol ειναι ένας μικρός μαχητής η ψυχούλα μου ,σ ευχαριστούμε πολύ ♥️💗
[automerge]1665464213[/automerge]
@ianos καλημέρα 🤩 όπως μου είχε πει η κυρία Δραμπιδου, οι ασκαριδες μπορεί να φέρνουν νευρολογικά προβλήματα και αστάθεια .. βέβαια δεν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα γιατί το ζελεδακι έχει ανατομικο πρόβλημα στα ποδαράκια του ,είναι ανοιχτά οπότε δυσκολεύεται να σταθεί.. ήταν πολλά προβλήματα μαζί που ευθύνονταν για την όλη κατάσταση του..είναι πολύ χαρούμενος πια ,βγάζει φωνές δυνατές που δεν έβγαζε ,φωνάζει,πεταριζει τα φτερά του (που δυστυχώς ακόμη δεν άλλαξε τα κομμένα) και μου δίνει φιλακια... ♥️
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλε πως μου διέφυγαν εμένα αυτά τα καταπληκτικά νέα?!🤩
Τι να πρωτοσχολιάσω Ειρήνη μου , ότι έχει γίνει ένα κουκλι ζωγραφιστό το Ζελεδάκι, το ποσο γλυκας ειναι αγκαλιτσα σου (ακομα και με τον σταυρό στο στόμα😅) , η ότι επιτέλους στάθηκε στα ποδαρακια του και κορδονεται κιόλας το γλυκουλι μου!!
Είμαι συγκινημένη και απίστευτα χαρουμενη που τα καταφέρατε!! 😘😘😘
Με αγάπη και υπομονή όλα ειναι δυνατά τελικά!! 🙂
[automerge]1665607808[/automerge]
Υ. Γ. Να του δώσεις εκατό φιλιά στο ράμφος από εμάς!! 😘😘😘
 
Back
Top