Γενικά Αναπαραγωγή 2015 (γαρδέλια και μούλοι)

Έχω καταγράψει για δυο συνεχόμενες χρονιές τα σχήματα όλων των αυγών του κοπαδιού της πρώτης γέννας τη μια χρονιά και της δεύτερης την επόμενη... στην προσπάθεια να τεκμηριώσω ή όχι την άποψη για τα μυτερά ή όχι αυγά. Έγραψα και δυο λόγια σχετικά με το θέμα αυτό στο κείμενο αναγνώρισης φύλου στα καναρίνια.
Φυσικά δεν θα μιλήσω για να μη χαλάσει η "έρευνα" του Δημήτρη, αλλά θα συνεισφέρω κι εγώ τα δικά μου όταν τελειώσει.
Δημήτρη θα περιμένω... και θα έχει πολύ "ενδιαφέρον" το αποτέλεσμα...
 
😀 ...ρε τι λένε για τις κοιλιές των εγκύων; επαληθεύονται;
Ούτε γω το πιστεύω ρε συ αλλά αφού ο Δημήτρης έχει την ευκαιρία και τη διάθεση, έχει ενδιαφέρον. :)
 
για να πούμε ότι θα βγει συμπέρασμα θα πρέπει να καταγράψεις πολλές γέννες κλπ... αλλά αν προσθέσουμε το συμπέρασμα του Γιάννη και ότι προκύψει από τα δικά μου... Θα δούμε...
 
Δλδ αν καταλαβαίνω σωστά, τώρα περιμένουμε 4 αρσενικά ; 😱
αν είναι 4 αρσενικά... Καταρρίπτεται οτι στις τελευταίες γέννες βγαίνουν θηλυκά!
υπομονή. Γίνεται σοβαρή μελέτη...😀
 
Α Μαρία με λένε; Γιατί ξέχασα και τ' όνομά μου μ' αυτά χα χα
 
Να βάλω κι άλλη διάσταση στο θέμα;
Το τι τρώει η κανάρα η η καρδερίνα, επηρεάζει το φύλο στ'αυγό..
Πολλή ζωϊκή πρωτεϊνη (σκουλήκια, αυγά μυρμηγκιών, γρύλλοι), λιπαροί σπόροι και ίσως λίγο συκώτι, θα βγάλουν περισσότερα αρσενικά :D
Το φύλο επηρεάζεται και από τη μέρα που γίνεται το βάτεμα και φυσικά από τη θέση των πλανητών..🙄😵😱
http://www.imommy.gr/odigos-gonimotitas/proetimasia/article/429/to-fylo-toy-paidioy/

*Να το χωρίσουμε, γιατί τείνει προς chit chat;
 
..."Γαρδέλια ΟΕ"... kostas karderines

...η έδρα δεν έχει καθοριστεί ακόμα.. Ένα βίντεο φτιαγμένο με εύθυμη διάθεση...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
..."Γαρδέλια ΟΕ"... kostas karderines

...η έδρα δεν έχει καθοριστεί ακόμα.. Ένα βίντεο φτιαγμένο με εύθυμη διάθεση...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Aπο πισω ακουγονται τα καγκελια; 😕Μεχρι εκει εφτασε η Τσαμπα; 😱Μακριααα... Και πως ταιριαζουν με την περισταση αυτα να τα πω τραγουδια;
 
Η θερμοκρασία στον άνθρωπο επηρεάζει το σπέρμα, γι' αυτό επαγγέλματα όπως μάγειρες, μηχανικοί πλοίων κτλ. έχουν ένα θεματάκι. Άλλο αυτό όμως και άλλο ο καθορισμός του φύλου.
 
Aπο πισω ακουγονται τα καγκελια; 😕Μεχρι εκει εφτασε η Τσαμπα; 😱Μακριααα... Και πως ταιριαζουν με την περισταση αυτα να τα πω τραγουδια;
... Εγώ δεν ανάφερα πουθενά την Τσαμπά, αλλά βλέπω πως την ξέρεις!:D τέσπα... Δες μόνο το βίντεο... Με κλειστό ήχο...
 
Η θερμοκρασία στον άνθρωπο επηρεάζει το σπέρμα, γι' αυτό επαγγέλματα όπως μάγειρες, μηχανικοί πλοίων κτλ. έχουν ένα θεματάκι. Άλλο αυτό όμως και άλλο ο καθορισμός του φύλου.
Στα ερπετά είναι απόλυτα εξακριβωμένο, κυρίως στους κροκόδειλους... Ελάχιστοι βαθμοί διαφορά στη θερμοκρασία κατά την επώαση και μεγαλώνει φοβερά ο αριθμός μικρών προς το ένα ή το άλλο φύλλο.
 
Back
Top