Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των budgie μου Knorr και Maggi

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marco
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Χόρτα και σουπιοκόκκαλο και περιμένεις. Ζευγαρώνουν και ενώ γεννάει αυγά.
 
Σήμερα δε θα έπρεπε να είχε 2ο αυγό; :) Εγώ πιστεύω θα στρώσει! Πρωτάρα είναι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Καλησπέρα σας :) μόλις τώρα γύρισα από την δουλειά, και είδα τα κλασσικά.. η θυληκιά ήταν έξω ενώ ανέβηκε η αδερφη μου, αναψε το φως από νωρις μπας και μπει τώρα που βραδιάζει.. Παιδιά έλεγξα την φωλιά και δεν έκανε δευτερο αυγό... ; δεν καταλαβαίνω :) γιατι
 
Μάλλον δεν είναι έτοιμα, απλά το θηλυκό σου έκανε ένα αυγό όπως πολλές φορές κάνουν τα θηλυκά.
 
δεν έχει αρχίσει καν. Σαν θηλυκό έκανε ένα άσπορο αυγό.
 
αρα συνεχίζω την διατροφική προετοιμασια, κανονικά έτσι; σου έχει τύχει κατι παρόμοιο Μαρία;
 
Συνεχίζεις την σωστή διατροφή με ενισχυμένη την συχνότητα του αυγού ή αυγοτροφής.
 
αυγοτροφη τους έχω κάθε μέρα, και πρασινάδες και βιταμίνες :) φοβάμαι μην φτάσουν στην περίοδο πτερόρροιας ☹
 
Αν τα φροντιζεις και νιωθουν ασφαλια, καποια στιγμη θα κανουν.. Θελουν ολα τα χρονο τους
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Δεν πειράζει Μάρκο,έτσι κι αλλιώς εμείς οι ερασιτέχνες δεν κάνουμε κάθε χρόνο γέννες, δεν τα ξεθεώνουμε τα πουλιά μας. Κάποια στιγμή θα το βιώσεις. Δεν είναι θέμα για απογοητεύσεις. Αφού το ζευγάρι είναι δεμένο θα έρθει η ώρα τους. Μην το πάρεις το αυγό για μερικές μέρες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Καλησπέρα σας, αν και μου φαίνεται χαζό να το αναφέρω... αλλα μολις έφτασα στο σπίτι, και η θυληκιά κάθεται μέσα στην φωλιά, δεν βγαίνει, μόνο το κεφάλι της βγάζει και ξαναμπαίνει, και όσο ήμουν το πρωι σπίτι πάλι μέσα στην φωλιά.. Να δω μηπως έκανε κιαλλο αυγο.. λέμε τωρα
 
Άντε μπράβο! Μην τα τρομάξεις από τα χοροπηδητά σου :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
😀, αρα συνεχίζουμε κανονικα :) Τώρα μπήκε κατευθείαν μέσα στην φωλιά!
 

Σχετικά θέματα

Back
Top