Αναπαραγωγή Η αγορά, η γνωριμία και τα αυγά των κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
μηπως αυτο δηλωνει προβλημα υγρασιας; Φωτη ψεκαζε την φωλια γυρο γυρο...
ελπιζω το μεσημερι που θα γυρισω να δω καλα νεα...
 
Τελικα ολα εληξαν αισιως. Πριν φυγω το πηρα το αυγο κι εσπασα αρκετα κομματακια. Μεσα σε δευτερολεπτα εδωσε μια μεγαλη σπροξια και βγηκε. Τωρα εχει στεγνωσει κι ειναι μια κιτρινη χνουδωτη μπαλιτσα.:D

Το βραδακι θα βαλω και φωτογραφιες του.
 
Μπραβο Φωτη χαιρομαι για το αισιο τελος!
Θα περιμενουμε να το δουμε! :D
 
Η πρωτη φωτογραφια ειναι απο χτες το μεσημερι που ειχε αρχησει να βγαινει. Η δευτερη φωτογραφια ειναι πριν λιγη ωρα. Εβαλα μεσα το κλουβι για την υγρασια και επειδη εχει αερα. Μεχρι να σκασουν και τα υπολοιπα θα τα κραταω μεσα.Αυτα για αρχη...🙄
 

Συνημμένα

  • P5040745.webp
    P5040745.webp
    67,1 KB · Προβολές: 90
  • P5050747.webp
    P5050747.webp
    52,9 KB · Προβολές: 106
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
συγχαρητηρια! Ειναι κουκλακι! Μπραβο σου! Μονο προσεξε μην τρομαξεις τους γονεις με τις μεταφορες! αντε με το καλο και τα υπολοιπα αυγουλακια!
 
μπραβο! Κατι μου θυμιζει🙄...
γιατι τα αυγα ειναι σκορπια;
να σου ζησει.. Με το καλο και τα αλλα..
(επεσα μεσα στο ποτε θα σκασει.. Αφου ουσιαστηκα σημερα βγηκε απο το αυγο!)
 
γιατι τα αυγα ειναι σκορπια;

Δεν θελουν να τα βαζουν μεσα στο κοιλωμα. Συνηθως κλωσσουν και τα 2 μαζι και τα μοιραζονται τα αυγα. Τωρα που βγηκε το μικρο η θηλυκια την ημερα περνει ενα αυγο και ο αρσενικος ενα αυγο με το μικρο. Το βραδυ ολα μαζι η θηλυκια και το πρωι ολα μαζι ο αρσενικος. Οταν εβγαλα την φωτογραφια η θηλυκια ειχε το μικρο.
 
να σου ζησει! Αντε κ τα αλλα!
 
Θα το πω κι εγώ, ΠΟΛΥ καλό ζευγάρι σου έτυχε :D
 
Αχου το καλέ! Ένα κίτρινο χνουδάκι είναι! Άντε, με το καλό τώρα και τα άλλα! Φυσικά περιμένουμε φωτογραφίες συχνά, εε;
 
Μπραβο Φωτη ειναι πανεμορφη η πρωτη χνουδωτη μπαλιτσα! Να σου ζησει! Με το καλο και τα υπολοιπα μωρα! Περιμενω νεα!
 
Τελειος ο πιτσιρικος! :D Να τον χαιρεσαι και με το καλο να ερθουν και τα επομενα!
 
να σου ζησει φωτη μου η κιτρινοχνουδομπαλιτσα κ να γινει ενας (μια) κουκλος/α :D
να βγουν κ τ αλλα με το καλο!

το πρωτο παντως εχω τη διαισθηση οτι ειναι αρσενικο...
αν ναι, το τσεκαπικωνω για βαφτιστηρι 😀
(γκχμμμ ,... Μην ακουσω κανεναν... Να πλησιασει το μωρο με... 😛πονηρους σκοπους... ε?
lol-030.gif
)
 
Back
Top