Αναπαραγωγή Παρουσιάζω την αναπαραγωγή καρδερίνας για το 2019

Τα μικρά μεγαλώνουν.
Η μητέρα συνεχώς προσφέρει τροφή...
Ο πατέρας όμως δεν έχει ξεκινήσει ακόμη να ταΐζει τα μικρά...
Εύχομαι να το κάνει στη συνέχεια μια και θα χρειαστεί όταν ξεκινήσει η δεύτερη φωλιά
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τα μικρά μεγαλώνουν.
Και ταχύτατα! Γοργή η ανάπτυξη τους! Σε λίγες ημέρες τα βλέπω να εξέρχονται από την φωλιά! Με το καλό! Μπράβο!
 
Και τα παράξενα συνεχίζονται.
Η μητέρα ταΐζει κι ο πατέρας στρώνει τη φωλιά
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Δεν ξέρω πόσοι το έχουν δει ή ζήσει.
Σε μένα πρώτη φορά καταγράφονται τέτοιες όμορφες στιγμές.
 
Δείτε το video και παρακολουθήστε στο βάθος τη δεύτερη φωλιά και τον τρόπο που περίτεχνα χτίζεται.
Προσπαθήστε στη συνέχεια να φανταστείτε ποιο πουλί μπορεί να φτιάχνει τη φωλιά. και ποιο ταΐζει.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Σωστά μαντέψατε...
Ο πατέρας ακόμη δεν έχει ξεκινήσει να δίνει τροφή στα μικρά
 
Τα ζώα έχουν την ιδιότητα να μας καταπλήσσουν και να μας ξαφνιάζουν ευχάριστα! Είναι απρόβλεπτα! Αυτό επαληθεύει το ζευγάρι των καρδερίνων σας, το οποίο είναι άξιο, ικανό, συνεργάσιμο και αφοσιωμένο στο έργο τους! Καμαρώνουμε την ακούραστη και στοργική μητέρα και τον πατέρα που αποδείχθηκε καλός οικοδόμος!
 
Όταν λέμε στριμωχτά.. εννοούμε πολύ στριμωχτά.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
λογω δικης μου ανωμαλιας, θα επαιρνα λιγο τις ακρες απο την φωλια. Δεν μου καθεται καλα στο δικο μου ματι, ενω ειναι κατι φυσικο, και η μανα γνωριζει καλυτερα.
Μακαρι να βλεπουμε παντα τετοια στριμωξιδια σε ολους. αραγε αν ζουσε και το 5ο, αναγκαστικά θα ηταν ενα εκτος φωλιας.
 
λογω δικης μου ανωμαλιας, θα επαιρνα λιγο τις ακρες απο την φωλια.
Δεν χρειάζεται πλέον Τάσο...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top