Ασθένειες Πρόβλημα με κοιλιά καναρινιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευα μου πως ειναι ο Πουκι;
Τα ίδια είναι κοπέλα μου.όλη μέρα κάθεται σε ένα κλαδί και πηγαίνει μόνο για φαί και νερό αν και το απόγευμα κελαιδουσε για λίγο. Τον γιατρό δυστυχώς ακόμα δεν τον βρήκα γιατί έχει όλη μέρα κλειστό το τηλ του και απορώ το Γιατί. Θα δω τι θα κάνω αν δεν τον βρω και το πρωί θα προσπαθήσω να τον πάω κάπου αλλού αύριο.
 
Ναι αλλα αφου τρωει ειναι καλο ε;
Ναι αυτό είναι το μόνο καλό.Άντε να δω που θα τον παω να τον αρχίσω την κατάλληλη θεραπεία που θα πρέπει μπας και ησυχάσω λίγο. Και ας ελπίσουμε πως θα τα καταφέρει και θα γίνει καλά.
 
Δε πιστευω να ειναι κατι σοβαρο χωρις να ξςρω βεβαια αλλα οπως ειπαν και πιο πανω αφου δε φαινεται αιμοραγια..
 
Δε πιστευω να ειναι κατι σοβαρο χωρις να ξςρω βεβαια αλλα οπως ειπαν και πιο πανω αφου δε φαινεται αιμοραγια..
Αυτό ακριβώς. Ευτυχώς δηλαδή που το είδα σήμερα γιατί αλλιώς θα ήταν αργά.
 
Πως το ειδες εκει κατω; Καθε λιγο κ λιγακι τα ψαχνεις;
Μια στο τόσο πάντα τα ελέγχω. Και τώρα ειδικά που είχε πρόβλημα με το πόδι τον κοίταζα τακτικά και σήμερα που τον είδα, ειδα πως υπάρχει πρόβλημα.
 
Εύα μου άλλος πτηνίατρος κοντά σου δεν υπάρχει; Ξέρω είναι δύσκολο και τα οικονομικά όλων μας δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση, αλλά θα πρέπει άμεσα να τον δει κάποιος γιατρός ή τουλάχιστον να γίνει η ανάλυση των κουτσουλιών. Μήπως να ψάξεις κάποιον κτηνίατρο που να ξέρει να "διαβάζει" κουτσουλιές καναρινιών;
 
Εύα μου άλλος πτηνίατρος κοντά σου δεν υπάρχει; Ξέρω είναι δύσκολο και τα οικονομικά όλων μας δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση, αλλά θα πρέπει άμεσα να τον δει κάποιος γιατρός ή τουλάχιστον να γίνει η ανάλυση των κουτσουλιών. Μήπως να ψάξεις κάποιον κτηνίατρο που να ξέρει να "διαβάζει" κουτσουλιές καναρινιών;
Καλημέρα.Αλίκη μου ένας είναι αυτός, ο οποίος στην κλινική πάει μόνο κάθε Τρίτη, μετά είναι μια κτηνίατρος της ίδιας κλινικής που και αυτή κάθε Τρίτη πάει, δεν ξέρω όμως αν τυχόν ίσως να πηγαίνουν για έκτακτα στην κλινική. Μετά ξέρω μια που είναι για καναρίνια αλλά κάτι τέτοιες περιπτώσεις δεν τις αναλαμβάνει ελαιος δηλαδή και κάποιον άλλον ειδικό για καναρίνια δεν γνωρίζω που να είναι φτηνός και σχετικά κοντά μου.
Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποιον ας μου πει!
 
Σ'ευχαριστώ πολύ Ηλέκτρα μου.
Σήμερα το απόγευμα θα τον πάω σε έναν άλλο γιατρό...
Οπότε περιμένετε νέα.
Η μόνη διαφορά σήμερα είναι πως κελαιδησε.

Αχ αυτο ειναι πολυ θετικο!
Αντε να δουμε!
 
Καλησπέρα Παιδιά...
Σας έχω νέα...
Τον πήγα τον εξέτασε πόδια, κοιλιά, στόμα και κουτσουλιες. Είχε μια ελαφριά ποδαγγρα την οποία με ένα καλό τρίψιμο που του έκανε εξαφανίστηκαν όλα τα κομματάκια... Εντωμεταξύ πρωτου δει τις κουτσουλιες βρήκε αμέσως πως έχει σκουλικια, τα οποία μου είπε τα έχουν ολα τα πουλια και αμα στρεσσαριστουν εμφανίζονται. Επίσης μου είπε πως έχει μια ελαφριά καρινα όχι κατι ανησυχητικό όμως. Για την καρινα τι μπορώ να κάνω;και γενικά τι διατροφή να του κάνω τώρα;
Μου έδωσε το teniazine της tafarm και μου είπε σε 50μλ να βάλω δυο σταγόνες για μια ολόκληρη μέρα και απο εκεί και πέρα να το επαναλαμβάνω μια ζωή ανά δυο μήνες για όσο ζει.
Τώρα θέλω να μου πείτε!
Δηλαδή όταν εμφανίζουν σκουλικια και φάρμακο να πάρουν αυτά δεν πεθενουν; Τι γινεται ρε παιδιά;
 
Back
Top