Γενικά Τα μωρά της Myra!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πολύ παρακινδυνευμένο... ειδικά αν δεν το έχεις ξανακάνει... Θα σου πρότεινα πρώτα να ανοίξουν ματάκια και μετά... όταν είναι λίγων ημερών εύκολα σου πνίγονται καθώς δεν μπορούν να κρατήσουν φαγητό στο λαιμό με αποτέλεσμα να πνίγονται εύκολα και το εγχείρημα του ταίσματος να θέλει μεγάλη εμπειρία... Δε θα ήθελες να σου πνιγεί κάποιο μικρό από δικό σου φταίξιμο... Εγώ δοκιμάζω να τα ταίσω μόλις ψιλοανοίγουν ματάκια.. σφυράω και ανοίγουν στοματάρες! :D
Στα πρηγουμενα σχεδον αμεσως μολις ανοιξαν ματια αρχισαν να μην τα σηκωνουν οταν σφυραγα, ισως επειδη δεν τα ταιζα και δεν συνεδεσαν το σφυριγμα με... μαμ! Δεν ξερω θα το ψαξω πολυ, προτιμω να εχω "αγρια" πουλακια, παρα να μην εχω πουλακια!
 
Σε περιπετειες με βαλατε! Και εγω ημουν ησυχη με τα απλα μου μικρακια!


Εριξα ενα σφυριγμα και σηκωθηκαν 5 κεφαλια! Μεχρι ποτε πρεπει να περιμενω για να δω για το 6ο; Ειναι γλυκουλιααα!
Κάνε κράτει.. Έτσι που το πας σε λίγο θα κοιμάσαι έξω εσύ γιατί μέσα στο σπίτι δεν θα χωράς...
Καλοκλάρωτα όλα!
 
μια θυλικια για την μιραντα πολυ ευχαριστως υπαρχουν κιτρινες μωζαικ ακομα τυχερη.. Μην χαλασεις το πουλακι με αλλη καναρα, αν θες σου δινω εγω μια κυρια.. Και πολυ ωραιο πουλι ο πικα πικαα..
 
χααα ήμουν τόσο σίγουρη! Ααα ρε Παναγιώτη!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Θα καλοπεράσει η μωσαικούλα! 😉 :D 👍
 
Ειναι... Παρθενος μην εχετε μεγαλα σχεδια!
Ευχαριστω πολυ παντως για την προθεση και την προθυμια :)
 
Βλεπω 4! Εχει αλλα 2 αυγα!

Να και φωτο!

http://prntscr.com/6h7fah

Αχ τι χαρααα

Να σου ζησουν κοριτσακι μου τα μωρα μου. Με το καλο να μεγαλωσουν κ ξερεις μετα όταν μεγαλωσουν ε; πολλα μακια😛[/dls]
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Οσοι λενε για τις μαγικες στιγμες που βλεπεις και τους δυο γονεις μονο σε εσωτερικες φωλιες να ταιζουν. ΛΑΘΟΣ!

Μολις ειδα τη μαμα μεσα στη φωλια και το μπαμπα στην εισοδο, να την ταιζει ο μπαμπας στο στομα και μετα να σκυβουν και οι δυο να ταιζουν τα μικρα! Οταν υπαρχει αγαπη, δεν εχουν προβλημα στις φωλιες! Μαγικες στιγμες και εμεις..

ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ 6οο!
 
Όλα τέλεια κυλάνε! Να ζήσουν όλα και να μεγαλώσουν με το καλό! :D
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Το μονο που φοβαμαι ειναι η σωστη αναπτυξη τους..4 βγηκαν Κυριακη, ενα χτες και ενα σημερα... Και απο οτι ειδα το πρωι παιδια... Τα 4 ειναι μαυραδια και το ενα ανοιχτοχρωμο παλι.. ΕΛΕΟΣ αυτος ο σπουργιτομπαμπας!
 
Πολυ στριμωγμενα ομως και με ανησυχει... Πρεπει ν προσεξω κατι με το μικρουλι λετε;
 
Back
Top