Γενικά Barney (Yellow Crowned Amazon)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σίσσυ μου σε έχει καταλάβει ο πονηρός Λόρδος Barney. Ξέρει ότι είναι η αδυναμία σου κ θέλει να επιβληθεί. Τιμωρία χωρίς χάδια εσύ; Ε, τιμωρία με νέα κουπ αυτός! Ξεροσφύρι στο κλουβί χωρίς τα γουτσου γουτσου σας; Τα ύστερα του κόσμου! Ζαμέ!
Πάντως είναι συγκινητική η αγάπη που σου έχει κ πόσο έχει δεθεί μαζί σου. Κ πόσο μπράβο σου που ο γλυκός μας Barney είναι ένα ξένοιαστο κ ευτυχισμένο πουλάκι δίπλα σου. 🥰
Υπέροχες οι εικόνες από τις Σπέτσες! Πώς αντέδρασε όταν είδε τις γίδες (γίδες ήταν σωστά;) κ τα προβατάκια;
 
Τελευταία επεξεργασία:
.... Πώς αντέδρασε όταν είδε τις γίδες (γίδες ήταν σωστά;) κ τα προβατάκια;
Τους φώναζε Έλα Έλα, μόνο μια φορά ακούγεται στο βίντεο, δεν κατάφερα να τον "πιάσω" άλλη.
 
@Sissy
Καλημέρα.😊
Συγνώμη, αλλά δεν μπορεί να μείνει έτσι χωρίς κανένα σχόλιο...
Συμφωνώ και επαυξάνω!!!🤣🤣
Μη ζητάς συγνώμη, το απολαμβάνουμε και οι δυο, χωρίς να μας ενδιαφέρουν τα...σχόλια (τα οποία μάλλον θα γίνονται).😉
Σιγά σιγά θα τον εξοικειώσω και θα πηγαίνουμε με την μηχανή, 😍έχω πολλά όνειρα γι αυτόν, αρκεί να σταματήσει τις ύπουλες επιθέσεις.
 
περνώντας δίπλα από το σταντ πέταξε και γραπώθηκε πάνω μου στο ύψος του στομάχου (ευτυχώς αν και εκανε ζέστη έτυχε να φοράω κάτι χοντρό).
Χθες επίσης μετά από εναέρια επίθεση (απόστασης 4 μ) γραπώθηκε στο κεφάλι μου, με ξεμάλλιαζε με λύσσα και δεν έλεγε να με αφήσει.
Διαβάζω τα παραπάνω και είδα και τα βίντεο που ανέβασες πρόσφατα....την ώρα που σηκώνει το κεφάλι του και ανοίγει το κίτρινο μάτι, μου θύμισε τη σκηνή από την "ερημιά του Νοσφιστή" που εκεί που ο δράκος κοιμόταν μέσα στα χρυσά νομίσματα, ένιωσε το χόμπιτ και άνοιξε το μάτι του. Τα δε μάτια τους είναι ακριβώς τα ίδια.
Τους φώναζε Έλα Έλα,
ελπίζω να μην τους αφήσεις να πλησιάσουν....εκτός κι αν πρόκειται για άτομα που είναι έτοιμα είτε για να κάνουν εγχείρηση μείωσης στομάχου (άντε δακτύλιο) είτε να πάνε για φαντάροι....χαχαχα....πραγματικά δεν μπορώ ούτε να διανοηθώ ότι θα μπορούσα να είμαι χωρίς κράνος και πανοπλία με αυτό το κατά τα άλλα αξιαγάπητο (και προπάντων φιλειρηνικό) πλάσμα
 
@ianos το έλα έλα του Barney ήταν πρόσκληση στα προβατάκια!
Αλλά μου έκανες εικόνα: μπροστά τα προβατάκια να τρέχουν σε ρυθμό run for your life, πίσω ο Barney με όλο το μεγαλοπρεπές άνοιγμα των φτερών του να τα κηνυγαει κ από πίσω η sissy με κράνος κ πανοπλία να προσπαθεί να τον πιάσει με τον πλάστη! Σκηνή αξία για monty pythons ! 🤣
 
Αναρρίχησεις!!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

κτλ
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τα φαινόμενα απατούν!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Κατά τ' άλλα μου έχει αδυναμία αυτός *ο υπέροχος και πανέμορφος παπαγάλος!!
(τον αποκαλώ σωστά @Φοίβος ? )
 
Σαν γάτα γουργουριζει στο χάδι σου!!!! Αν και για να είμαι ειλικρινής έβλεπα το βίντεο και περίμενα ποτέ θα συμβει το plot twist και θα γυρίσει να σου δαγκώσει το δάχτυλο! 😂🤣😅
 
@anna 🙂Ποτέ δεν μ' έχει δαγκώσει όταν βρίσκεται πίσω απο τα κάγκελα και ειδικά όταν δίνω εντολή για " γούτσου γούτσου". Έρχεται τρέχοντας σκύβει και γυρίζει ανάποδα το κεφάλι του!
Όσο για το γουργούρισμα δεν το συζητώ ξεσηκώνει τον κόσμο!!😁
Και στο σταντ δέχεται χαδάκια χωρίς ποτέ να έχει επιθετικές τάσεις (φυσικά δεν τον πιέζω ώστε ν' αναγκαστεί να αντιδράσει).
Τσιμπιές έχω δεχτεί στα χέρια ενώ (συνήθως) βρίσκεται σε πατήθρα που χρησιμοποιώ για τις μεταφορές του και πάντα ύπουλα...
δηλ Τον έχω πιάσει να κοιτάζει στιγμιαία το χέρι μου, μετά αδιάφορα να γυρίζει για να κοιτάξει αλλού και αστραπιαία να επιτίθεται με μανία, κρατώντας στο ράμφος το χέρι μου (για όσο μπορώ προσπαθώ να παριστάνω την αδιάφορη).
Ποτέ μα ποτέ δεν άφησε μόνος του το χέρι μου από το ράμφος του.
Σε σημείο μια φορά λόγω πόνου, ν" αναγκαστώ να τινάξω το χέρι μου ώστε να φύγει, αλλά αυτός έφτασε να κρέμεται απ' αυτό μέχρι να βρω τρόπο να τον διώξω ώστε να με αφήσει...

Όταν χρειάζεται να καθαρίσω το κλουβί κτλ πάντα τον βγάζω γιατί επιτίθεται.
 
@Sissy η αγάπη μου γλυκιά πως γουργουρίζει! 😍 Πιο χαδιάρης από γάτα ο Barney ! Τι όμορφο μωρό είναι αυτό! Κ πονηρό κ πανέξυπνο από αυτά που σου κάνει Σίσσυ!
δηλ Τον έχω πιάσει να κοιτάζει στιγμιαία το χέρι μου, μετά αδιάφορα να γυρίζει για να κοιτάξει αλλού
Χαχαχα Θεϊκό! 🤭
 
@MARY58 Το γούτσου γούτσου είναι το πρώτο που έμαθε στο 6μηνο της κοινής μας ζωής.
Πανέξυπνος ο πεντάμορφος!
Τώρα τελευταία το σκέφτηκα, μέσα σε μια βδομάδα αντελήφθη τα ωφέλη της συγκεκριμένης εντολής και το απολαμβάνει πια γουργουρίζοντας.
Αυτό που προβλέπω είναι ότι στο άμεσο μέλλον θα δέχομαι εγώ την εντολή του.... πανέξυπνου, πεντάμορφου για γούτσου γούτσου!!!😁🤣🤣

@Sissy Mια χαρά τον αποκαλείς τον κούκλο μου! 😍
Μου, Σου, Του το καλοκαίρι θα τα....πούμε!🤣🤣🤣
 
Back
Top