Γενικά Άρρωστο παπαγαλάκι σε πετ σοπ

@Irene chatzimichail Ναι γιατί οι παπαγάλοι από την φύση τους ροκανιζουν τα κλαδιά των δέντρων ως απασχόληση. Επίσης με αυτό λιματουν και το ράμφος τους. Γι αυτό πρέπει να έχουμε παιχνίδια από ξύλο και φυσικά υλικά για να τα ροκανιζουν και να τα τεμαχισουν κάτι που θα έκαναν στη φύση.
 
@Ledagcc απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί τα μπατζι και τα λαβμπερντς που είχα παλιότερα δεν το έκαναν ποτέ..και νόμισα ότι ίσως του λείπει κάποιο ιχνοστοιχείο πχ
 
@Ledagcc είναι εκεί που του αξίζει ,όπως και όλα τα πουλάκια! Τραγουδάει όλη μέρα και επειδή τον έχω τσακίσει στα φιλιά λέγοντας του φιλάκι κάθε φορά τώρα χαμηλώνει το κεφάλι να τον φιλήσω🤣
 
Θα καταλάβεις σε λίγο καιρό ότι θα δοκιμάσει να ροκανισει και ότι άλλο βρεθεί στο δρόμο του...
Αυτιά,κουρτίνες,ρούχα...
Ακόμη και τα μαλλιά σου! Προσωπικά, όλες οι μπλούζες μου έχουν το λιγότερο 5 - 6 μικρές τρυπούλες 😅
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
μόλις σηκώθηκε όρθιος στη πατηθρα !!!! Είμαι βαθιά συγκινημένη 😅
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
μόλις σηκώθηκε όρθιος στη πατηθρα !!!! Είμαι βαθιά συγκινημένη 😅
Συγχαρητήρια!! Όρθιος και καμαρωτος!! 😘
Σε λίγο θα αρχίσει να δεις και τα Σκαρφαλωματα 😉
 
@meniam είναι μαχητής ο γλυκούλης ♥️
[automerge]1662376093[/automerge]
@Anna Maria Mp σκαρφαλώνει αλλά ελάχιστα λεπτά μες τη μέρα και μόνο στα κάγκελα 😅😅😅 στη κούνια και στα κρεμαστά παιχνίδια δεν έχει πάει ακόμη 😅
 
Καλησπέρα παιδιά ,πριν λίγο ενώ καθόμουν στο σαλόνι άκουσα το ζελεδακι να χτυπάει τα κάγκελα(00:30) ,το πήρα στο χέρι και αποκοιμήθηκε,θέλει συνεχώς να το έχω στο χέρι ,εκεί ηρεμεί πολύ . Σκέφτομαι να παρω ένα μικρούτσικο πάρκο να κάθεται εκεί γιατί μου είναι αδυνατο να το κρατάω στα χέρια με τις ώρες. Ζητάει συνέχεια επαφη
 

Συνημμένα

  • IMG_20220912_004251.webp
    IMG_20220912_004251.webp
    109,5 KB · Προβολές: 24
@Irene chatzimichail η θεραπεία προχωράει; Πώς πάει; Στο θέμα της παρέας δεν ξέρω τι να σου προτείνω αλήθεια... Ούτε φίλο του ίδιου είδους προτείνω αφού έχει τραβήξει ζόρια αλλά και εσύ συνεχώς δίπλα δεν γίνεται
 
@meniam είναι στη φάση που παίρνει βιταμίνες αφού τελείωσε η αγωγή του .. άλλο πουλάκι μέσα δεν θα έβαζα με τίποτα ,θα στρεσσαριστει πολύ Μ αυτά που τράβηξε,σκέφτηκα μήπως του έβαζα κάτι λούτρινο να πηγαίνει να χώνει τα μουτρακια του 🤷‍♀️😔
 
@Irene chatzimichail μπορείς να βάλεις αυτές τις υφασμάτινες φωλιές σαν σκηνές που είναι. Γενικά δεν τις συστήνω αλλά νομίζω το ζελεδακι είναι εξαίρεση. Ελπίζω η Λήδα να μην με φάει 😆 γιατί γενικά δεν συμφωνεί με την χρήση τους
 
@Irene chatzimichail , μήπως συζητήσατε με το εργαστήριο να κάνετε επαναληπτικές εξετάσεις; Απ' ό,τι καταλαβαίνω η κινησιολογία και η ισορροπία του βελτιώθηκαν μεν, αλλά δεν αποκαταστάθηκαν πλήρως. Σου είχαν πει ότι μπορεί το όλο ζήτημα να έχει να κάνει με τις ασκαρίδες, αν έχω καταλάβει σωστά από προηγούμενο μήνυμά σου και ότι είχε ασυνήθιστα μεγάλο αριθμό από τα εν΄ λόγω παράσιτα, συμπεριλαμβανομένων των κοκκιδίων. Το ερώτημά μου είναι ότι αν πράγματι οι δυνατότητές του αυξήθηκαν, μήπως τελικά η μόλυνση δεν έχει αντιμετωπιστεί πλήρως. Για τις ασκαρίδες βέβαια, μπορείς να επαναλάβεις άφοβα και το σχήμα από μόνη σου...
 
Back
Top