Γενικά Άρρωστο παπαγαλάκι σε πετ σοπ

Καλησπέρα παιδιά ,πριν λίγο ενώ καθόμουν στο σαλόνι άκουσα το ζελεδακι να χτυπάει τα κάγκελα(00:30) ,το πήρα στο χέρι και αποκοιμήθηκε,θέλει συνεχώς να το έχω στο χέρι ,εκεί ηρεμεί πολύ . Σκέφτομαι να παρω ένα μικρούτσικο πάρκο να κάθεται εκεί γιατί μου είναι αδυνατο να το κρατάω στα χέρια με τις ώρες. Ζητάει συνέχεια επαφη

Είναι ένας γλυκας!! Με το θέμα της αστάθειας πως παει?? Σκαρφαλώνει μπορεί να σταθεί??
Επειδη και εγω εχω το ίδιο θέμα με τον Πίτερ, οχι στον βαθμό που το έχεις εσυ, αλλά έχει μια εξάρτηση όταν βγαίνει από το κλουβί θέλει να είναι επάνω μου συνέχεια αποφάσισα να του φτιάξω ενα παρκο να απασχολείται!!
Το παρκο το θεωρώ Καλη λυση για το ζελεδάκι και από άποψη εξάσκησης και για ψυχολογικούς λόγους!!
Αν θελεις να παρεις κάποιο έτοιμο καλώς, αν έχεις διάθεση και χρόνο να φτιάξεις εγω εχω στα σκαριά το δικό μου και συντομα θα ανεβάσω αναλυτικές οδηγίες με τα υλικά και τις οδηγίες κατασκευής, ώστε να μπορεί κάποιος που θέλει να το φτιάξει ευκολα!!
 
@meniam νομίζω πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική,το ζελεδακι μονίμως θέλει να κουρνιάζει,να κρύβει τα μουτρακια του ,έτσι νιώθει ασφαλής..γι αυτό και το σκέφτηκα ως λύση 🤷‍♀️😏
[automerge]1663009722[/automerge]
@ianos ναι φυσικά και θα του κάνω επαναληπτικες ,περιμένω να τελειώσει με τη βιταμίνη Β ,μετά μου είπε να τον δώσω για την πτερορροια..θα στείλω πάλι κουτσουλια να δούμε τι γίνεται..βελτιώθηκε πολύ αλλά δεν είναι ένα φυσιολογικό παπαγαλάκι,επίσης η αστάθεια πιστεύω είναι και απ' τα ποδαράκια του που είναι λίγο πιο ανοιχτά απ' το κανονικό..
[automerge]1663009837[/automerge]
@Anna Maria Mp είναι καλύτερα αλλά πιστεύω ότι ευθύνονται και τα ποδαράκια του που είναι λίγο πιο ανοιχτά απ' το φυσιολογικό... σκαρφαλώνει αλλά σχεδόν όλη την ημέρα την περναει στο έδαφος..θα ήταν πολύ ωραίο να κάνεις μια παρουσίαση να πάρουμε καμιά ιδέα αν δεν βρω έτοιμο που να Μ αρέσει 😁
 
@Ledagcc και αυτός έτσι αποκοιμαται,έχω το βίντεο δευτερόλεπτα πριν κοιμηθεί,θα το ανεβάσω τώρα 🤣
[automerge]1663075868[/automerge]
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
να τος😅😅😅
 
@meniam μπα όχι ,παίζει λίγο καμια φορά ,με το σταυρουδάκι μου έχει μανια😅
[automerge]1663100803[/automerge]
@Anna6 τον πήρα 22 γραμμάρια 20 Αυγούστου ,τώρα είναι 25... Είναι όντως μικροσκοπικός ,ο συγκεκριμένος έχει και σακατεμενα φτερά ,η ουριτσα τώρα φυτρώνει οπότε φαίνεται ακόμη περισσότερο..
 
@MARY58 αρακά δίνω σ όλα τα υπόλοιπα γιατί έχει πολλή πρωτεινη,αύριο θα δοκιμάσω και σ αυτόν 😅😅 όχι να σου πω την αλήθεια δεν είχα πολύ χρόνο να ψάξω ,θα το κάνω σε λιγακι στη δουλειά αν δεν έχω συνέχεια πελάτες 😅
[automerge]1663335388[/automerge]
@Niva99 καλησπερα! Το δίνουν ώμο ,εγώ το έδωσα βρασμένο καθώς είχα βρασει για εμενα...λογικά το σωστό είναι ώμο 😅
[automerge]1663335412[/automerge]
@Ledagcc είναι παναθεμα τον 😅
 
Back
Top