Γενικά Άρρωστο παπαγαλάκι σε πετ σοπ

Άρα στο ζελεδακι δεν είχαν κάνει ποτέ αποπατασιτωση κ κάποιος του ψαλίδισε κ τα φτερά. Μην ξεχάσεις Ειρήνη, ο κτηνίατρος στο πετ σοπ θέλει να ενημερωθεί από τον δικό σου κτηνίατρο. Είναι κρίμα να μην μάθουν τι καλή δουλειά κάνουν εκεί. Τέλος πάντων, περαστικά στον Παναγιωτάκη. Αυτός ο μήνας είναι ο μήνας του. Κ είμαι σίγουρη ότι θα θεραπευτεί αλλά θα σου κάνει τον ανήμπορο για να τον παίρνεις αγκαλιά. Κουράγιο κ σε σένα που χρειάζεται ακόμα πιο ιδιαίτερη φροντίδα στην απολύμανση κ την καθαριότητα του κλουβιού κ των αξεσουάρ του. Ελπίζω σύντομα η βελτίωση κ η ανάρρωση του. 🤞🥰
 
@MARY58 α ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ,το ελπίζω κι εγώ! Σήμερα πήρα τα φάρμακα του ,το πρωί ξεκιναμε..στο πετ εκείνο θα πάω από κοντά να ενημερώσω να ξέρουν. Ααααν τους νοιάζει όντως.Σημερα είχε αρκετά νεύρα έξω απ' το κλουβί ,με δάγκωσε πρώτη φορά οπότε τον έβαλα πάλι μέσα να του δώσω χρόνο και όποτε θέλει να ξαναέρθει κοντά..
 
@Ledagcc ίσως γιατί είχε απόλυτη ησυχία ,ήμουν μόνη,δεν έπαιζε ούτε τηλεόραση ούτε τίποτα ,ακούγονταν μόνο οι φωνές των γκουλντιαν στο μπαλκόνι.και ξαφνικά έδωσε μια γερη στο δάχτυλο και το έπιασε ταχυκαρδία
 
α ρε Ειρηνη ψυχαρα εισαι! τωρα διαβασα την παρουσιαση σου και επαθα πλακα! τυχερος ο Παναγιωτακης μαζι σου-τουλαχιστον εχει καποιον που θα κανει ο,τι το καλυτερο για αυτη τη γλυκεια φατσουλα!
 
@kika σ ευχαριστω πολύ κορίτσι μου.. σήμερα ξεκίνησε θεραπεία,δεν του δίνω καθόλου φρούτα και λαχανικά μέχρι να τελειώσει ,έχει ενθουσιαστεί με το αυγό και την αυγοτροφη..με βλέπει με το πιατακι και περιμένει ♥️
 
Τι ωραία τα χρώματα του τώρα που φαίνονται. Κ μεγάλωσε το ζελεδακι. Κ φαίνεται τόσο καλύτερα τώρα που είναι σπίτι του. Όπως πάντα ζελεδακι ζάχαρη, ζελεδακι μέλι🥰
 
Το ζελεδακι όντως μεγαλώνει ,μακραίνουν τα φτεράκια στην ουριτσα κ έχει βγάλει τόσο ωραία χρώματα ! Είναι πολύ πιο ενεργητικό ,έχει μαγκεψει και χτες άκουσα πρώτη φορά τη φωνουλα του🥳🥳🥳 ήμουν στον πάνω όροφο και ακούω φωνές παπαγάλου,λέω ωχ μάλλον έχουμε επισκεπτη...τρέχω κάτω και βλέπω το ζελεδακι να λέει τραγούδι! 🤣Το τράβηξα βίντεο αλλά δεν ανεβαίνει 🙄
 
Back
Top