Ασθένειες Προβλήματα μετά τις διακοπές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι Αλίκη αλλά αν δεν πάει καλά και φύγει το πουλάκι τότε μπορεί να το πάρουνε πολλοί ότι έφταιγε ο γιατρός.Αλλά ο γιατρός τί να φταίει στην παρούσα φάση;Γιαυτό σου λέω θα τα πούμε αργότερα αυτά 😉
Σωστός! Κάποιοι όντως μπορεί να το δουν διαφορετικά.. Μακάρι να γίνει καλά το πουλάκι και μετά θα μας πεις και το όνομά του! 😉
 
Σήμερα ήτανε καλύτερα απλά έχει αρχίσει και τσιμπάει τη γάζα σαν τρελό.
Της έχεις βάλει κανένα σχοινάκι χοντρό μέσα στο κλουβί να ασχολείται;
 
Λες θα κάνει δουλειά;
Πιστεύω θα την απασχολήσει.. Δηλαδή αν ασχολείται τώρα 5 ώρες την ημέρα με τα φτερά της, βάζοντας της το σχοινί και μπάνιο κάθε μέρα πιστεύω θα πειράζει λιγότερο τα φτερά της. Δοκίμασέ το! Δεν χάνεις κάτι! 😉
 
Σήμερα ήτανε καλύτερα απλά έχει αρχίσει και τσιμπάει τη γάζα σαν τρελό.
Συνεπώς πάμε καλά...
Καλή συνέχεια με την περιπέτεια...
Μήπως Λάμπρο πριν την αλλαγή της γάζας να έκανε το απαραίτητο για την εποχή μπανάκι...
Να περιποιηθεί λίγο και το φτέρωμα.
 
Συγνώμη Γιάννη αλλά από φτέρωμα τα μαύρα του τα χάλια έχει. Συνεπώς όλα τα έχει η μαριορή ο φερετζές της έλειπε 😀.Ίσως αύριο μεθαύριο την πάω μια βόλτα στο γιατρό γιατί την έχει κάνει χάλια τη γάζα.
 
Συγνώμη Γιάννη αλλά από φτέρωμα τα μαύρα του τα χάλια έχει. Συνεπώς όλα τα έχει η μαριορή ο φερετζές της έλειπε 😀.Ίσως αύριο μεθαύριο την πάω μια βόλτα στο γιατρό γιατί την έχει κάνει χάλια τη γάζα.
Λάμπρο... ένας λόγος παραπάνω να μπει νεράκι για μπάνιο.
Νομίζω πω πρέπει οπωσδήποτε να του βάλεις να κάνει.
Εγώ τουλάχιστο... αυτό θα έκανα.
 
Αν τελικά αποφασίσεις να την κάνεις μπάνιο ίσως είναι προτιμότερο με ψεκαστήρι γιατί γνωρίζουμε πως κάτω από τον επίδεσμο, παπαριάζει το σώμα μετά το βρέξιμο και δεν γνωρίζουμε σε τι φάση επούλωσης είναι το τραύμα.
 
Αν τελικά αποφασίσεις να την κάνεις μπάνιο ίσως είναι προτιμότερο με ψεκαστήρι γιατί γνωρίζουμε πως κάτω από τον επίδεσμο, παπαριάζει το σώμα μετά το βρέξιμο και δεν γνωρίζουμε σε τι φάση επούλωσης είναι το τραύμα.
Αν πρέπει να κάνει μπάνιο-βραχεί το πουλάκι, γνώμη μου είναι: μόνο με ψέκασμα
 
Αν πρέπει να κάνει μπάνιο-βραχεί το πουλάκι, γνώμη μου είναι: μόνο με ψέκασμα
Σίσσυ αν το καναρίνι δε θέλει να κάνει μπάνιο θα μείνει μούσκεμα και θα περιμένει να στεγνώσει κι αυτό στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν το θέλουμε.
Αν έχει μπανιέρα... Θα μπει μόνο αν θέλει να κάνει μπάνιο.
Για τον επίδεσμο... ας μπει η μπανιέρα πριν την αλλαγή του... ή όσο ο επίδεσμος απουσιάζει..
 
Σίσσυ* αν το καναρίνι δε θέλει να κάνει μπάνιο θα μείνει μούσκεμα και θα περιμένει να στεγνώσει κι αυτό στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν το θέλουμε.
Αν έχει μπανιέρα... Θα μπει μόνο αν θέλει να κάνει μπάνιο.
Για τον επίδεσμο... **ας μπει η μπανιέρα πριν την αλλαγή του... ή όσο ο επίδεσμος απουσιάζει..
*Απόλυτα σωστή παρατήρηση!
**μα ο γιατρός δεν θα πρέπει να βγάλει τον επίδεσμο;
 
Μα τώρα έχει επίδεσμο Γιάννη. Το φτέρωμα είχε γίνει χάλια από τα μαδήματα.
 
Back
Top