Γενικά Τα μωρά της Myra!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
εκεί στην εξοχή που μένεις να βρείς ένα ωραίο κλαδάκι και να φτιάξεις μόνη σου, να μας την εκθέσεις στο φόρουμ να σου πούμε τη γνώμη μας ε και να σε "πειράξουμε"
 
Φοβαμαι τα μαμουνια, αλλιως θα χα φτιαξει κατι μυρωδατα κλαρακια απο λεμονιες!
 
Φοβαμαι τα μαμουνια, αλλιως θα χα φτιαξει κατι μυρωδατα κλαρακια απο λεμονιες!

Συγνώμη, για να καταλάβω... , έχεις κλαράκια από λεμονιά και το στερείς από τα πουλάκια σου;!
(που είσαι Alicedros να ακούσεις :) )
Λοιπόν άκου:
1. Για πολούς λόγους δεν νομίζω ότι τα δικά σου πουλιά κινδυνεύουν από "μαμούνια" τη δεδομένη στιγμή.
2. Αν φοβάσαι ότι τα κλαράκια της λεμονιάς αυτή τη στιγμή είναι φορέας "μαμουνιών", πλύνε τα
καλά με σαπουνάκι και ξυδάκι και βάλτα σε προθερμασμένο φούρνο στους 130 για 10 λεπτά.
Αν είναι αρκετά χλωρά εναλλακτικά κάνει και ο φουρνος μικροκυμάτων για 3 λεπτά.
3. Μαζί με το καναρινάκι που μου έχεις υποσχεθεί ότι θα μου πουλήσεις κράτα μου και μερικά
κλαδάκια από λεμονιά :)
 
Καλα να με δει η μανα μου απο καμια γωνια να βαζω κλαρια στο φουρνο να γινει το ελα να δεις!

Ναι εχω λεμονιες μανταρινιες πορτοκαλιες, με λιγα κλαρια γιατι τις κλαδεψαμε πολυ φετος. Η ελια δεν κανει; :)

Κατσε εσυ οπως το πας θα μου αυξανεις τη λιστα :Ρ
 
Ναι εχω λεμονιες μανταρινιες πορτοκαλιες, με λιγα κλαρια γιατι τις κλαδεψαμε πολυ φετος. Η ελια δεν κανει; :)
Όλα όσα αναφέρεις είναι ασφαλή Ασφαλή και τοξικά ξύλα για πατήθρες και παιχνίδια .
Πρέπει βέβαια να προηγηθεί διαδικασία αποξήρανσης και σε κάποια λείανσης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Καλα να με δει η μανα μου απο καμια γωνια να βαζω κλαρια στο φουρνο να γινει το ελα να δεις!

Πες της ότι μαγειρεύεις αρνάκι στις κλιματόβεργες

Ναι εχω λεμονιες μανταρινιες πορτοκαλιες, με λιγα κλαρια γιατι τις κλαδεψαμε πολυ φετος. Η ελια δεν κανει;

Και η ελιά κάνει αλλά προσωπικά τα κλαράκια από εσπεριοειδή τα θεωρώ super :)

Κατσε εσυ οπως το πας θα μου αυξανεις τη λιστα

Η αλήθεια είναι ότι εκμεταλεύομαι την καλοσύνη σου και νιώθω άβολα με αυτό 😉
 
Όλα όσα αναφέρεις είναι ασφαλή Ασφαλή και τοξικά ξύλα για πατήθρες και παιχνίδια .
Πρέπει βέβαια να προηγηθεί διαδικασία αποξήρανσης και σε κάποια λείανσης.
Θα το μελετησω νομιζω μπορω να κανω πολλα πραγματα :)

Πες της ότι μαγειρεύεις αρνάκι στις κλιματόβεργες
Και η ελιά κάνει αλλά προσωπικά τα κλαράκια από εσπεριοειδή τα θεωρώ super :)
Η αλήθεια είναι ότι εκμεταλεύομαι την καλοσύνη σου και νιώθω άβολα με αυτό 😉
Αν της πω κατι τετοιο δεν θα νευριασει, θα μου βαλει ασπρα ρουχαλακια που δενουν πισω τα χερακια!

Καλα εκμεταλλευσου το αμα θες, αμα εχω να δωσω δεν με νοιαζει 😉
 
Ασε που μπορείς να τη βγάλεις γιατί δεν βλέπω να χρησιμεύει σε τίποτα εκεί που είναι 😉
εκεί στην εξοχή που μένεις να βρείς ένα ωραίο κλαδάκι και να φτιάξεις μόνη σου, να μας την εκθέσεις στο φόρουμ να σου πούμε τη γνώμη μας ε και να σε "πειράξουμε"
Συγνώμη, για να καταλάβω... , έχεις κλαράκια από λεμονιά και το στερείς από τα πουλάκια σου;!
(που είσαι Alicedros να ακούσεις :) )
Λοιπόν άκου:
1. Για πολούς λόγους δεν νομίζω ότι τα δικά σου πουλιά κινδυνεύουν από "μαμούνια" τη δεδομένη στιγμή.
2. Αν φοβάσαι ότι τα κλαράκια της λεμονιάς αυτή τη στιγμή είναι φορέας "μαμουνιών", πλύνε τα
καλά με σαπουνάκι και ξυδάκι και βάλτα σε προθερμασμένο φούρνο στους 130 για 10 λεπτά.
Αν είναι αρκετά χλωρά εναλλακτικά κάνει και ο φουρνος μικροκυμάτων για 3 λεπτά.
3. Μαζί με το καναρινάκι που μου έχεις υποσχεθεί ότι θα μου πουλήσεις κράτα μου και μερικά
κλαδάκια από λεμονιά :)
😀 Τάκη θα με καλύπτεις όταν εγώ θα λείπω! Τα πες όλα! Και επειδή αυτά που λες πολύ μου αρέσουν και φαίνεται πόσο αγαπάς και φροντιζεις τα πουλάκια ποτέ θα βρεθούμε να σου δώσω καναρίνι; Στο δίνω από τώρα! 😉
 
😀 Τάκη θα με καλύπτεις όταν εγώ θα λείπω! Τα πες όλα! Και επειδή αυτά που λες πολύ μου αρέσουν και φαίνεται πόσο αγαπάς και φροντιζεις τα πουλάκια ποτέ θα βρεθούμε να σου δώσω καναρίνι; Στο δίνω από τώρα! 😉

Οποτε μου πείς θα έρθω... Πετώντας :)

Ειπαμε Αλικη, ενα εγω ενα εσυ!

Ενα από την κάθε μία, να δούμε το φύλο γιατί προορίζοντε για ζευγάρι :)

ΥΓ : Μου δίνετε μεγάλη χαρά κορίτσια
 
Τάκη σου στέλνω pm να μη χαλάμε το όμορφο θέμα της Μύρας μας!
 
Να μου το χαλασετε δεν πειραζει!

Να ενημερωσω και εγω οτι χωρισα τα μικρα μου. Εβαλα σπασμενα σπορια (το μουλτι εκανε δουλεια) σε κομμενο χαρτονι απο καρτελα με αυγα την οποια εχω στο πατωμα. Τα δυο εχουν πεσει με τα μουτρα και παλευουν να φανε, ο τριτος ειναι σε κανονικη ταιστρα και που και που τσιμπαει, και ο στραβος βοσκαει κανονικα τα αυγα, γιατι τα αδερφια του ειναι απασχολημενα να σπανε σπορακια!

Επισης μαλλον εκανα βλακεια, ειπα να τους βαλω μπανιο γιατι το ενα κουτσουλουσε το αλλο, και μεχρι να επιστρεψω στο δωματιο 4 φατσουλες μουσκεμενες με κοιταγαν... Οποτε τα εβαλα γυρω στο μισο μετρο απο τη σομπα γιατι δεν ξερουν πως να στεγνωσουν.. Μαλλον δεν ηταν και πολυ καλη η ιδεα μου με το μπανιο, αλλα με εντυπωσιασε πως πεσανε και τα 4 μεσα στη μπανιερα...

Επισης τα βλεπω σαν να φιλιουνται μεταξυ τους, ψαχνουν το μπαμπα τους ή προσπαθουν να ταιστουν;
 
Επισης τα βλεπω σαν να φιλιουνται μεταξυ τους, ψαχνουν το μπαμπα τους ή προσπαθουν να ταιστουν;
Προσπαθούν να ταιστούν! Σχετικά σπάνιο φαινόμενο και δείχνει ότι θα γίνουν πολύ καλοί γονείς! 👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Προσπαθούν να ταιστούν! Σχετικά σπάνιο φαινόμενο και δείχνει ότι θα γίνουν πολύ καλοί γονείς! 👍
Ουαου φοβερο! Νομιζα οτι το κανουν σαν υποκαταστατο του μπαμπα, αλλα κοιτα να δεις!
 
Παιδια αν ειναι ετσι... Δεν χορταινω να τα βλεπω ειναι φοβερα!
(Αλικη πριν πεις για πατηθρες παμε για γενικο ανεφοδιασμο αυριο μεθαυριο, περιμενω χρηματοδοτηση!)
Δειτε:
DSC02591.webp DSC02592.webp DSC02593.webp

Αναμεταξυ τους ταιζονται, δεν ειναι καποιο συγκεκριμενο!
 
Back
Top