Αναπαραγωγή 2η προσπάθεια αναπαραγωγής κοκατίλ

Βγηκανε το ιδιο 24ωρα! 😍Καλο αυτο να μην εχουν και διαφπρα ηλικιας.Θελω να φωτα σας αν θα πρεπει να βγαλει το σπορο γαιδουραγκαθου της αρεσει πολυ να τον ξεφλουδιζει και να τον τρωει αλλα αν ειναι θεμα να τον βγαλω.Τα αλλα 2 ειναι ασπορα αλλα τα κραταω για της πρωτες μερες για την στηριξη των μωρων😁

y.webp
 
Γιάννη, καλορίζικα! Το γαιδουράγκαθο δεν θα πειράξει τα μικρά. Πώς και της το δίνεις έξτρα όμως? Σε τι ποσότητα το τρώει? Αν πέφτει με τα μούτρα και δεν τρώει τίποτε άλλο θα το απέφευγα μόνο και μόνο για να παίρνουν περισσότερα θρεπτικά στοιχεία τα μικρά. Δώσε αυγό και κρέμα νεοσσών σε μπολ για να τρώει εύκολα και αρκετά η θηλυκιά. Έχει αρκετή δουλειά να κάνει μόνη της.
 
@Φοίβος Της το εβγαλα και το αντικατέστησα με εξτρα κεχρι,οταν της εβαζα ειναι αληθεια οτι εβαζα αρκετο μονο και μονο για την λιπαροτητα καθως ειναι αναγκαια να την εχει αυτη την περιοδο!
Σε δοση μια ταϊστρα γεματη και σε 2 μερες τελειωνε ολο.
Οχι τα τρωει ολα μα ολα οχι μονο αυτο αποκλειστικα.Αυγο της βαζω ενα την μερα ολοκληρο και το εξαφανιζει(λογικο).Οταν μεγαλωσουν λιγο θα βοηθησω με co parenting για βοηθεια.Παντως σε προηγούμενη αναπαραγωγή σε αυτη την φαση δεν ηταν καλα τωρα ειναι και παχουλουλα! 😍😁
 
Σημερα πηγαίνοντας να δω τα μωρακια μου,αντίκρισα νεο αυγο μεσα που δε νομιζω να ειναι γονιμο μετα απο τοσες μερες.Εβαλα τον αρσενικο καθως εχουν μεγαλωσει τα μωρα θα τον εχω το νου μου βεβαια.Ας ελπισω να μη συνεχισει ωοτοκια...😕
 
Εβαλα τον αρσενικο

Γιάννη, με τα μικρά σε αυτό το στάδιο δεν γίνεται να γίνει δεύτερη παράλληλη αναπαραγωγή εκτός κι αν τα πάρεις. Φοβάμαι μην αναστατώσεις και τη θηλυκιά κι αρχίσει κι αυτή καμιά ιστορία με τα μικρά σου θέλοντας να κάνει άλλη γέννα. Γενικά θα άφηνα τα πράγματα όπως είχαν και θα έδινα βάση στο να μεγαλώσουν σωστά αυτά τα δύο. Τα αυγά σε αυτή τη φάση θα τα πετούσα.
 
Αυτό θελω και γω απλα το να κανει αυγα και να χει μωρα ταυτοχρονα θα την κουρασει , γι αυτο και έδρασα ετσι.Τον εβγαλα βεβαια γιατι φοβόμουν μη τους κανει τιποτα αλλα δε ξερω πολυ στεναχωρεθηκα ππυ εκανε αυγουλακι...Θεωρω οτι δε προκειται να τους κανει κατι αυτη,η τζουελ ειναι εξαιρετικό πουλακι αλλα δε πάει να ειναι στη φυση τους αυτα!Οποτε τα αφηνω ετσι και ο θεος βοηθος θα κανει λογικα και αλλα αυγουλακια.😕
 
Τα μωρα μου μεγαλώνουν:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Βγήκαμε λιγο για να καθαρίσουμε την φωλιτσα μας😍

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top