Αναπαραγωγή H αναπαραγωγη των budgies μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τις βρίσκεις παντού περίπου 6-7 ευρώ. Αλλά τώρα μην κάνεις καμία αλλαγή στην φωλιά. έχουν αυγά!
Πρεπει να ειμαι κατακόρυφες ή οριζόντιες; (Δεν θα κανω αλλαγή αλλα αμα ειναι την επόμενη φορά να γινουν ολα οσο πιο σωστά γίνεται!)
 
Όχι, στο ύψος του κεφαλιού, πάνω στον τοίχο, είναι η καλύτερη θέση.





Δεν έχει σημασία, Βάλε και μια δεύτερη ταΐστρα, δεν κοστίζει κάτι. έχει και ψυχολογικό αντίκτυπο στα προς αναπαραγωγή πουλιά.

Βάλε σήτα ή πλέγμα, τα πανιά δεν είναι λύση εξάλλου μπορεί να συμβεί κάτι όσο είσαι εκεί.
Τη σητα δεν μπορούν να την σκισουν; Τι πλέγμα; Μαρια τα προστατευτικα μπορω να τα βρω σε μαγαζιά ή πρέπει να το παραγγείλω;
 
Μαρια τα προστατευτικα μπορω να τα βρω σε μαγαζιά ή πρέπει να το παραγγείλω;
Ναι μπορείς να βρεις.
Επιμήκης είναι των budgies η φωλιά. Κατακόρυφη είναι των lovebirds.
 
Τη σητα δεν μπορούν να την σκισουν; Τι πλέγμα; Μαρια τα προστατευτικα μπορω να τα βρω σε μαγαζιά ή πρέπει να το παραγγείλω;

Υπαρχει και σιτα συρματινη και δουλευετε ευκολα!
 
Για τα αρπακτικα αναφεροταν... Δεν νομιζω οτι εχουν μεγαλα περιθωρια σκισιματος.
 
ΕΙδα που εκανε ερωτηση για το αν θα την σκισουν.. Εμενα διαολια ειναι τα παπαγαλακια 😛
έχεις δίκιο...
Πολύ πιθανόν αν βρουν το σημείο που πρέπει θα την διαλύσουν...
Είναι όμως δυσανάλογα μικρό το κόστος και δε θα πειράξει κανέναν.
Για τα αρπακτικα αναφεροταν... Δεν νομιζω οτι εχουν μεγαλα περιθωρια σκισιματος.
Σωστή!
 
ΕΙδα που εκανε ερωτηση για το αν θα την σκισουν.. Εμενα διαολια ειναι τα παπαγαλακια 😛
Και εμενα η θηλυκια δεν αφηνει τιποτα εδω εχει ανοιξει τρυπα σε πανι θεοχοντρο😕 στη σητα θα σταματησει;:D
Για τα αρπακτικα αναφεροταν... Δεν νομιζω οτι εχουν μεγαλα περιθωρια σκισιματος.
Εχουν νυχια γιατι να μην μπορουν να τη σκισουν, επειδη δεν θα εχει ανοιγμα για να μπορουν να πιαστουν;
 
Γιατι πιστευω θα ψαξουν για πιο ευκολο μεζεδακι απο το να καταστρωνουν σχεδια σκισιματος.
 
...ότι και να βάλεις θα πρέπει να έχει μία απόσταση από το κλουβί περίπου 5 εκατοστά. Έτσι δεν θα μπορούν να δαγκώσουν τα παπαγαλάκια και αυξάνεται η ασφάλεια από έξω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
...ότι και να βάλεις θα πρέπει να έχει μία απόσταση από το κλουβί περίπου 5 εκατοστά. Έτσι δεν θα μπορούν να δαγκώσουν τα παπαγαλάκια και αυξάνεται η ασφάλεια από έξω
Αυτο θα ειναι δύσκολο οταν πρόκειται για σητα!
 
Λοιπόν... Πηρα την κατάλληλη φωλιά θα ανεβάσω φώτο μετα θα την εχω για μελλοντική γεννα (ποιος ξέρει μπορεί να χρησιμεύσει αν βγουν πολλα μικρά) μπαίνει και η δεύτερη ταιστρα μετα απο συμβουλή του @YannisK👍
 
Επίσης η σητα για τα κουνούπια και γενικώς έντομα μπαίνει σε εφαρμογή απο αυριο και θα εφαρμοστεί σε ολα τα κλουβιά! Για το πλέγμα δεν ειμαι σίγουρος για το ποτε!
 
Back
Top