Αναπαραγωγή H αναπαραγωγη των budgies μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μεγαλώνουμε, μεγαλώνουμε γίναμε μισο σε μήκος (χωρις την ουρα)απο τη μανα μας μάλλον είναι μοναχοπαίδι μιας και δεν έχει βγει κάποιο αλλο πουλί απο τα αυγά μολις μεγαλώσει και αλλο θα μπορέσω να παρω τα αυγά πιάνουν χώρο και μπορεί να σπάσει κανένα!
 
δεν ελεγχεις τη φωλια δλδ?
Οπως αναφερθεί παραπάνω η φωλιά ειναι ακατάλληλη και το κατάλαβα οταν ιχαν τρια αυγά τωρα με το μωρό σε τόσο μικρή ηλικία η μανα του δεν βγαίνει και πολύ ειναι μονο για κάνα 2λεπτο δυο-τρεις φορές την ημέρα και αμα τύχει και με πάρει είδηση την ωρα που ειναι έξω τρέχει να σκεπάσει το μικρό και τα αυγά οπότε δεν μπορώ να ελέγξω
 
Εγω προτεινω οτι εαν δεν εχουν σπασει μεσα σε 15 μερες ακομα να τα βγαλεις. Τωρα δεν ξερω για την περιπτωση σου περιμενε κι αλλες αποψεις. 😉
 
Εγω προτεινω οτι εαν δεν εχουν σπασει μεσα σε 15 μερες ακομα να τα βγαλεις. Τωρα δεν ξερω για την περιπτωση σου περιμενε κι αλλες αποψεις. 😉
Καλα δε θα βάλεις εσυ το χέρι στο διάβολο του δαγκωματος δεμ εχεις γνωρίσει τι θηλυκό εχω εγω
 
😀 ναι, αλλα δεν γινεται να μεινουν εκει για παντα! 🙄
(και επισης το δικο μου θηλυκο δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο μια αρκουδα μη νομιζεις)😛
 
Και λέγαμε οτι ημασταν μοναχοπαίδι πριν λιγο πηρα πρεφα και Ενα δεύτερο μπομπιρα και ειναι η μέρα με τη νύχτα με το αδερφάκι του το ενα τεράστιο σαν μπαλάκι που χοροπηδάει με κεφάλι και αλλο ούτε οδοντογλυφίδα (πρέπει να βγήκε χτες γιατί την ειδα να ψιλοδυσκολευεται η μάνα να σταθεί καλα)! Να δω ποτε θα καθαρίσω και θα τους αλλάξω φωλιά τώρα με το νεο μικρό σιγα μη φύγει η άλλη και εγω δεν βαζω το χερι μου μεσα στο στομα του λύκου για να την διώξω! Επίσης τωρα που ειδα τα μικρά το μεγαλύτερο έχει ή άσπρα ή κίτρινα μικρά φτερά θα δούμε τι θα μου βγει!
 
Με το καλό Βαγγέλη να σου ζήσουν, πρέπει να είσαι σε επιφυλακή λόγω διαφοράς μεγέθους.
Αν μιλάς για το θέμα τροφοδοσίας μια χαρά τα παει ως τώρα νομίζω δεν μπόρεσα να δω προβολους
 
Ναι αν την παλεύει στην διεκδίκηση της τροφής και μην τσαλαπατηθεί που είναι στενός και ο χώρος.
Είναι καλοί γονείς τα budgies, πιστεύω όλα θα σου πάνε καλά :)
 
Ναι αν την παλεύει στην διεκδίκηση της τροφής και μην τσαλαπατηθεί που είναι στενός και ο χώρος.
Είναι καλοί γονείς τα budgies, πιστεύω όλα θα σου πάνε καλά :)
Λιγο δύσκολο να το πατήσουν ειναι το ''φουσκωτό'' αδερφάκι του κοντά!
 
Εχω δει τη θηλυκια σήμερα το απόγευμα να κάθεται δυο τρείς φορές στην είσοδο της φωλιας να κλείνει τα ματια της και να παίρνει ανάσες ειναι κατι το ανησυχητικό μου θυμίζει κουρασμένο πουλί!
 
Εσύ που την βλέπεις ξέρεις καλύτερα. Έτσι όπως το περιγράφεις κι εμένα δεν μου αρέσει η εικόνα. Ο αρσενικός βοηθάει; Στο νερό της έβαλες ασβέστιο μετά την ωοτοκία; Ο ήλιος την βλέπει καθόλου; Αυγό έχεις μέσα; Από καθαριότητα φαντάζομαι δεν μπορείς να παρέμβεις ε;
 
Εσύ που την βλέπεις ξέρεις καλύτερα. Έτσι όπως το περιγράφεις κι εμένα δεν μου αρέσει η εικόνα. Ο αρσενικός βοηθάει; Στο νερό της έβαλες ασβέστιο μετά την ωοτοκία; Ο ήλιος την βλέπει καθόλου; Αυγό έχεις μέσα; Από καθαριότητα φαντάζομαι δεν μπορείς να παρέμβεις ε;
Ο αρσενικός βοηθάει την ταΐζει στο νερό δεν ειχα βάλει ασβέστιο σουπιοκοκαλο και σουσάμι ειχα ο ήλιος δεν τη βλέπει μιας τα πρωινά ειναι στη φωλιά και ούτος σι άλλος το κλουβί ο ήλιος το βλέπει νωρίς το πρωι και εγω κοιμάμαι οπότε αυτα ειναι σκεπασμένα! Το. ''περίεργο'' σύμπτωμα το εμφάνισε σήμερα απο χθες ο χαλινος της αρχίζει να φεύγει το καφέ σαν να ξεφλουδιζει μιας και το πουλι οταν ηταν καφε ο χαλινος ειχε διογκωθεί
 
Θα έλεγα να της βάλεις τώρα 3 μέρες ασβέστιο στο νερό και μετά ένα πολυβιταμινούχο.
 
Back
Top