Γενικά Ringneck 1,5 μηνών

Παιδια γεια σας. Πως μπορω να ασφαλίσω αυτες τις ταιστρες για να μην μαπινει μεσα το πουλι;
 
Νομίζω, γιατί δεν φαίνεται καλά, πως το κλουβί εξωτερικά έχει καπάκι που καλύπτει την ταΐστρα; Αν ναι, βγάζεις την ταΐστρα, κλείνεις το καπάκι και έχεις αγοράσει λίγα μέτρα ανοξείδωτο σύρμα και την δένεις κιόλας περνώντας το από τα κάγκελα.
 
Νομίζω, γιατί δεν φαίνεται καλά, πως το κλουβί εξωτερικά έχει καπάκι που καλύπτει την ταΐστρα; Αν ναι, βγάζεις την ταΐστρα, κλείνεις το καπάκι και έχεις αγοράσει λίγα μέτρα ανοξείδωτο σύρμα και την δένεις κιόλας περνώντας το από τα κάγκελα.
Νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο ομως να δεθει
 
Εφόσον το κλουβί είναι προσωρινό καθότι μικρό, δέσε το προχείρως με πράσινο μεταλλικό νήμα λουλουδιών. Προσοχή μην το δαγκώνει και το καταπίνει.
 
Εφόσον το κλουβί είναι προσωρινό καθότι μικρό, δέσε το προχείρως με πράσινο μεταλλικό νήμα λουλουδιών. Προσοχή μην το δαγκώνει και το καταπίνει.
Οκ ευχαριστω
 
Γεια σας παιδιά. Όλα μια χαρα με το πουλακι. Ειναι παρα πολυ καλύτερο. Κράζει συνεχως. Του αγορασα μια ξυλινη πατήθρα και μια ασβεστιου. Η ασβεστίου είναι μικρη και βιδώνει. Που να τις τοποθετήσω στο κλουβι;
 
Θα διατηρήσεις κάποια από τις παλιές; Το κλαδί ίσως;
 
Βάλε αυτές τις δύο μόνο μία χαμηλά και μία ψηλά σε διαφορετική πλευρά και βάλε μια φωτογραφία να δούμε.
 
Αυτήν την μεσαία που κάθεται, μετακίνησέ την λίγο δεξιότερα να μην την κουτσουλάει όταν κάθεται στην από πάνω.
 
Προσωπικά δεν θα έβαζα την πατήθρα άμμου καθώς μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα στα πέλματα ενός πουλιού στο παρελθόν και το δικό σου έχει κ πολύ μαλακά πέλματα καθότι μωρό. Επίσης ποτέ δεν παρατήρησα φυσικό λιμάρισμα στα νύχια τους λόγω της πατήθρας αυτής.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Έχω την εντύπωση πως είναι ίδιας σαγρέ υφής.​
Είναι λίγο σαν ριγέ αλλά καμία σχέση με τις άλλες που είναι σαν γυαλόχαρτο. Βέβαια εγώ την έχω βάλει στις ροζέλες που είναι μεγάλης ηλικίας, δεν έχουν μαλακά πέλματα αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο άγριες, επειδή την βγάζω και την πλένω κιόλας. Τι να πω δεν επιμένω γιατί δεν έχω ακούσει άλλες γνώμες επ αυτού.
 
Back
Top