Γενικά Ringneck 1,5 μηνών

Τι προσφέρει; Έχεις δει Μαρία κάποιο αποτέλεσμα στο πεντικιουρ?
Μπααα τίποτα, έτσι θύμα της διαφήμισης κι εγώ, απλά δεν την θεωρώ επιβλαβή, δεν διαπίστωσα τουλάχιστον κάτι αρνητικό.
 
image.webp
Γεια σας παιδια. Όλα μια χαρα με το πουλί. Εχω αυτη την σκαλα. Αλλα οταν του την βάζω την δαγκώνει. Να του την αφησω μεσα ή υπαρχει προβλημα να την δαγκωνει;
 
Οκ παιδια. Μίλησα με τον εκτροφέα και μου είπε να το ταιζω 2 φορες την μερα 12-15ml. είναι καλα να το ταιζω στις 10 το πρωι και στις 7 το απογευμα καθε μέρα;
 
Καλές ώρες είναι γι' αυτή την εποχή. Τρώει και σπόρους, χορταρικά επίσης;
 
Οχι ο εκτροφέας του μου είπε σε καμια βδομαδα. Αμα το ταισω τωρα για τριτη φορα για σήμερα και η επομενη φορα να είναι αυριο στις 10 το πρωι είναι κάλα; Ουτε νερο μου είπε ακομα.
 
Ό,τι σου λέει ο εκτροφέας σου προς το παρόν. Αυτός ξέρει το πρόγραμμα του πουλιού. Σπόρους δεν τρώει; Όλη η διατροφή του είναι αυτή; Τι κρέμα του δίνεις;
 
Μονο κρεμα τρωει όλη μερα. Τίποτα αλλο. Μου είπε τα υπολοιπα σε καμια βδομαδα
 
Το πουλί δείχνει χορτάτο ή ζητάει παραπάνω τροφή; Αν ζητάει, πρέπει να τον ενημερώσεις για πιθανή μεγαλύτερη ποσότητα.
 
Μου είπε τωρα 2 φορες την μερα και οτι θα μου ζηταει αν θέλει περισσοτερη ποσοτητα
 
2 φορες λιγο το βλεπω, ειδικα αν τρωει τιποτα αλλο! Ο δικος μας φωναζε οταν πειναγε,ωσπου να το παρουμε χαμπαρι εμεινε νηστικος 2 γευματα, μετα τα καναμε 3 κρεμες απο 2 ωσπου να παρει μπροστα η ορεξη του
 
Σημερα εφαγε πρωι και μεσημερι και τωρα ειχε τρελλάνει την γειτονια γιατι πειναγε. Και του εδωσα γυρω στα 15ml και μπήκε μόνος μεσα στο κλουβι οταν χορτασε, ανεβηκε στην πατήθρα του και εκλεισε λίγο τα ματακια του. Θα το ταισω πάλι αυριο στις 9-10 το πρωι παλι
 
Το θέμα όμως τώρα θα λείψω μεχρι το πρωι απο το σπιτι και θα παω γύρω στις 9-10 να το ταισω. Λέτε να υπάρξει προβλημα;
 
Back
Top