Γενικά Ringneck 1,5 μηνών

Η αλήθεια είναι πως δεν πρέπει να μένει πάνω από 7-8 ώρες νηστικό. Όσο πιο νωρίς μπορείς το πρωί.
 
Αστο να κοιμαται με κλειστα τα φωτα γνωμη μου! Αν ξυπνησει,θα θυμηθει το φαι! Εχετου και κανα σπορακι
 
Γεια σας παιδια. Μια χαρα με το πουλι. Μεγαλώνει.. Μου τελειωσε η κρεμα και μου έφερε κουτί ο εκτροφεας. Μου είπε οταν τελειωσει όλο το κουτι να αρχισει να τρωει και αλλα πραγματα. Και τον ρωτησα να μην του βαλω κατι αλλο; Και μου απαντησε αν θες βαλε του αλλα δεν θα καταφερει να φαει.. Αυτο μου είπε.. Το αρνητικό είναι οτι απο χθες το πουλλι αρχισε να αγριευει και να δαγκωνει όταν βαζω το χερι μου να το χαιδεψω. Δεν ξερω αν είναι που το μετακινησα για ενα βραδυ με το αμαξι.
 
Δεν υπαρχει περίπτωση να πνιγει ετσι; Το μήλο καθαρίζω την φλουδα και τα κουκουτσια ετσι; Δεν παθαινει τιποτα αμα φαει μήλο; Αν του δωσω το πρωι είναι οκ;
 
Το ταισα πριν καμια ωρα και μου κραζει συνεχεια αλλα χαμηλοφωνα. Δεν καταλαβαινω τι θελει
 
15ml του εδωσα. Δεν μπορει να σκασει ο προλοβος του και να πεθανει απο το πολλη φαι; Εται μου είχε πει καποιος.
 
Δώσε του πολύ λίγο απλώς για να ησυχάσει. Ίσως είναι ώρα να αρχίσει να τρώει και άλλα πράγματα για να το κρατάνε.
Προσέχεις την υφή να είναι σωστή; Ούτε πολύ πηχτή ούτε νερουλή η κρέμα;
 
Στο περιπου.. Εχει σημασία;
Ναι ιδίως η πολύ πηχτή μπορεί να του δημιουργήσει πρόβλημα με μύκητες ή πονόκοιλο. Επίσης να προσέχεις ακόμα και την θερμοκρασία. Μην ξεθαρρεύεις επειδή το βλέπεις και μεγαλώνει. Διατηρείς όλες τις προφυλάξεις.
 
Back
Top