Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγη των κονουρων μου 2014

Τελεια τα μικρα σου! Δεν ανοιξε ακομη καλα τα ματακια του ο μεγαλος ε; Με το δαχτυλιδι του τι εκανες;

... αλλα ας σκεφτουμαι αισιοδοξα!
αυτο το λες για να τ'ακους ο ιδιος μαλλον 🙄😛
 
να σαι καλα σε ευχαριστω!
ο μεγαλος εχει ανοιξει κανονκα τα ματια του αλλα δεν τα κραταει ολη την ωρα ανοιχτα τα κλεινει κπως κανονικα ομως οχι!

😀 οντως για εμενα το λεω αλλα πειτε κατι κι εσεις ρε παιδια να το πιστεψω ακομη περισσοτερο!

τι λες εσυ ανεστη αντι για 1 ταισμα 2 ταισματα για να τα βλεπω περισσοτερο κλπ?
ή να περνανε μαζι μου περισσοτερη ωρα κλπ?
ο μεγλος με εχει λατρεψει κι οπως λεει και η μαρια θελει να μορφωθει 😀
 
Βγαζε τα απο τη φωλια 2-3 φορες την ημερα, δεν εχουν προβλημα αν προσεχεις, τωρα για ταισμα εξαρταται απο το αν χρειζονται οταν τα πιανεις. Αν ειναι γεματος ο ο προλοβος και δεν ζητανε δεν υπαρχει λογος.
 
Ωραιαα πολυ ωραια!
λογικα αν εχουν φουσκωμενο προλοβο θα εχουν ξαναταιστει ετσι;
ποση ωρα αντεχουν χωρις φαγητο. Ανα ποσες ωρες ταιζονται απο τους γονεις;
 
😀 αν δεν ταισουν οι γονεις εννοω;
εγω ακουω μεσα απο την φωλια δεν βλεπω και δε ξερω αν τις ωρες που ακουγονται ταιζουν λογικα ανα 1,5-2 ωρες το πολυ τρωνεπολυ τ ατιμα!
 
Ναι όλα τα βρέφη κάθε τόσο τρώνε. Δίνε εσύ στους γονείς και ξέρουν αυτοί.
 
δινω δινω τ παντααα ομως αυγοτροφες φρουτα σαλατα κλππ
ειδα τον αρσενικο μπηκε μεσα στην ποτιστρ να τους βαλω μια μπανιερα ή οχι μηπως μπουνε στην φωλια και παγωσουν τ μικρα;

υ/γ Ανέστη ξεχασα να σου απαντησω ναι εβαλα κανονικα το δακτυλιδι του μικρου και δεν το εχουν βγαλει μεχρι στιγμης ολα οκ!
 
Περίμενε να σου πει και ο Ανέστης ή όποιος άλλος ξέρει, πάντως όσο έχουμε μωρά γενικά γνωρίζω πως δεν βάζουμε μπανιέρες στο κλουβί.
Τώρα αυτά δεν είναι πουλιά είναι ανθρωπάκια μπορεί να θέλουν το ντουζάκι τους.
 
Αν βάλεις τωρα μπανιερά το μονο σίγουρο ειναι οτι οι γονείς θα κάνουν μπάνιο. Θεμα να παγώσουν τα μικρά δεν υπάρχει. ΟΜΩΣ, δεν ειναι οτι καλυτερο μ αυτές τις θερμοκρασίες να μπει υγρασία μέσα στην φωλιά που θα ειναι και πολυ βρώμικη. Θα αναπτυχθούν πολλα μικρόβια σίγουρα, θα μυρίσει παρα πολυ άσχημα και ενδεχεται(το χω πάθει) να βγάλει και μούχλα το ξύλο στα σημεία που χει πολλές κουτσουλιες κι εχει "ποτίσει" κάπως.
 
Αν βάλεις τωρα μπανιερά το μονο σίγουρο ειναι οτι οι γονείς θα κάνουν μπάνιο. Θεμα να παγώσουν τα μικρά δεν υπάρχει. ΟΜΩΣ, δεν ειναι οτι καλυτερο μ αυτές τις θερμοκρασίες να μπει υγρασία μέσα στην φωλιά που θα ειναι και πολυ βρώμικη. Θα αναπτυχθούν πολλα μικρόβια σίγουρα, θα μυρίσει παρα πολυ άσχημα και ενδεχεται(το χω πάθει) να βγάλει και μούχλα το ξύλο στα σημεία που χει πολλές κουτσουλιες κι εχει "ποτίσει" κάπως.

Συμφωνω ακριβως με ο,τι ειπε ο Φωτης. 😉
 
Ναι τα μικρά μου όντως σαν ανθρωπάκια είναι!
Οκ δεν θα βάλω μπανιερά κλπ εγώ για καλό το έλεγα αλλά πάνω από όλα η υγιεινή των πουλιών!
Να στε καλά!
 
Μενελαε ζεις; :D Που χαθηκες; Τι κανουν τα μωρα, μεγαλωνουν;

Ζω ζω εγω σας οδηγώ!
Δυστηχως δεν ανανέωσα με πληροφορίες και φωτογραφίες διότι δούλευα λόγω διακοπών διπλάσια
Ευτυχώς τωρα που ηρέμησα θα έχετε νεα μου και φωτογραφίες αύριο η μεθαύριο να χαλαρωσω λιγο γιατι πολυ πιεσηη..
Τα νεα μου τωρα
Τα μικρά ειναι τέλεια μεγαλώνουν ταΐζονται καθημερινά απο εμένα 2 φορές εχουν ημερέψει αφάνταστα και έχω δεθει όπως έχω πει νε τον πρώτο μικρό το οποίο ειναι οτι καλύτερο για μενα!
Το φτερωματους αναπτύσσεται και γίνεται πραγματικά πολυ όμορφο
Θα έχετε σύντομα και αλλα νεα μου με λεπτομέρειες και φωτογραφίες :)
 
Άντε παιδάκι μου, ανησυχήσαμε!
Ή του ύψους ή του βάθους είσαι :)
 
😀 οχι ολα καλα
Να κανω μια ερώτηση τωρα μιας κι έχω καιρό και σίγουρα θα σας έλειψα 😛
Οταν ταΐζω πέφτει λίγη κρέμα στο πουλί στον προλοβο κάτω και μετα μένει αυτο πως μπορω να το αποφύγω αυτο η τι να κανω για να φύγει;
 
Back
Top