Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγη των κονουρων μου 2014

😀 και κοστίζουν τα άτιμα 😀
Ελπίζω να τα παμε τέλεια με τα Πουλάκια αυριο λεω ανά κανω ενα ταισματακι στον μεγάλο τι λετε;
 
Κάνε και πρόσεχε την θερμοκρασία ούτε καυτό, ούτε κρύο. Και την αποστείρωση των εργαλείων, γάντια στα χέρια κτλ. Όπως ένα νεογέννητο μωρό.
 
Θα μέτρησω με το θερμόμετρο να ειναι ακριβώς στους 40βαθμους!
´Εχω πάρε σύριγγες δεν τις ´εχω ανοίξει καν ειναι πεντακαθαρες γάντια καινούργια συσκευασία αλλα αν πλύνω τα χέρια μου τα αφήσω. Α στεγνώνουν δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα αλλα οκ!
 
Όχι με γυμνά χέρια όσο είναι τόσο μικρά, αργότερα.
 
Αα οκ θα τα ζυγίσω τώρα να δώ πως πανε και ανάλογα αν ειναι θα ταισω γιατι ειναι μικρά ακόμη και φοβάμαι!
Περιμένετε νέα μου για το ζύγισμα..
 
Μπετάρα, τόσες ώρες και τόσες αγωνίες που περνάμε μαζί σου, θα πρέπει να αναλάβεις να βοηθάς άλλους για τουλάχιστον 5 χρόνια :)
 
😀 μόνο 5; 25 😀
Λοιπόν τον πρώτο νεοσσο δεν τον είχαν ταΐσει το είδα και απο τον πρόλοβο κι εχει πάρει μόνο 1 γραμμάριο απο εχθές δηλαδή 45γρ
Ποια να ταισω τι λετε; σίγουρα τον πρώτο!
 
Ε ναι από αυτόν. Γιατί όμως δεν τον τάισαν; Εννοείται έχεις πάρει κρέμα ε;
 
Εννοείται ´εχω πάρει την εξακτ!
Δεν ξέρω γιατι δεν τον τάισαν επισης δεν είχε το δάκτυλο του το έχασε
Οπότε μόνο τον 1ο ταιζω;
 
Δακτυλιδι ειναι το οτοκορεκτ και τα χαλάει ολα
Γιατι λες να μην ταΐστηκε;
 
Δεν ξέρω, μαλακή τροφή τους έχεις αρκετή; Το πουλάκι όμως είναι ζωηρό ε;
 
Ναι πολυ ζωηρό μια χαρα ειναι!
Μπορεί να μην πρόλαβαν ξέρω γω;
Ναι τα παντα ειχα απο ολα!
 
😀 την κρέμα φτιάχνω την εκανα 45 βαθμούς και πριμενω να κρυώσεικρυώσει
 
Νταξει τάισα τέλεια πήγαν ολα έφαγε λεμαργα η κρέμα ήταν ακριβώς στους 40 βαθμούς και ολα πήγαν καλα!
´Εχω τραβήξει και κάποιες φωτογραφιες 2-3 τις οποίες θα σας ανεβάσω σε λιγο! Πάντως ολα καλα πήγαν!
 
Αντε περιμενουμε να δουμε, ολο λογια εισαι και καθολου εργα. :D

Ξαναβαλε το δαχτυλιδι και κανε οπως σου ειπα. 😉
 
χαχα δεν ´εχω προλάβει λόγω δουλειάς δυστυχώς!
Σημερα ζύγισα μόνο τον μεγάλο και ήταν στα 56 γραμμάρια ολα ήταν ταισμενα τάισα λιγο τον μεγάλο κι ολα καλα!
η φωλιά εχει τρυπησει σε 2 σημεία και γρατζουνισε το μικρο ελάχιστα λιγο πανω απο την μύτη τίποτα σοβαρό!
μεσα σε 1 ώρα του είχε φύγει λετε να δημιουργήσει καποιο πρόβλημα; Μπααα
 
καλησπερα οπως ειπα την φωλια την τρυπησανε τις κανανε 2 μικρες τρυπιτσες!
ο νεοσσος τραυματιστηκε εχθες ηταν κοκκινο σημερα δεν ειναι σας παραθετω τις φωτογραφιες να δειτε γιατι εχω αγχωθει πολυ!
εχει παθει κατι;
τι να κάνω;
και τι να κανωω με την φωλια για επιδιορθωση προσωρινα τουλαχιστον;

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10405634_738324049563379_5902326834203702663_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10494610_738324046230046_5456894123729835690_n.jpg

να προσθεσω ο νεοσσος ειναι υγιεστατος τρωεει κανονικα και ειναι ενεργητικοτατος ρωτα απλα για αυτο πυ προκαλεσε η φωλια..?

τι λετε;
 
Δεν είσαι σίγουρος ότι προήλθε από την τρύπα όμως;
Βάλε και μια φωτογραφία την τρύπα αν μπορείς. Ή έστω δεν μπορείς να την κλείσεις με λίγο χαρτί κουζίνας; Γιατί μερεμέτι δεν σηκώνει στην φωλιά.
 
Back
Top