Ασθένειες Πρόβλημα με κοιλιά καναρινιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να το πας και σε δεύτερο γιατρό αλλά μέχρι την Τρίτη ακόλουθα τις οδηγίες του κτηνίατρου και άστο ήσυχο. Πολλές φορές ανησυχούμε τα πιάνουμε και τα βλέπουμε συνέχεια και αντί για καλό τελικά κάνουμε κακό και τα στρεσαρουμε περισσότερο.
 
Καλημέρα!
Σήμερα το πρωί ξύπνησε λίγο αργά(09:10)...Απ'την ώρα όμως που ξύπνησε δεν σταμάτησε να κελαιδάει και γενικά σήμερα είναι πολύ πιο ζωηρός και δεν κάθεται συχνά στο ένα πόδι. Εύχομαι να γίνει καλύτερα και να μην χρειαστεί τίποτε άλλο! 🙂
 
Μπραβο Ευα μου! Αντε θα δεις καθε μερα θα ειναι καλυτερα!
Σ'ευχαριστώ πολύ Βάσια μου! Καλά αν δεν είχα και εσάς, δεν θα κατάφερνα τίποτα.. Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας.
 
Περαστικά και χωρίς άλλα απρόοπτα!
Το ελπίζω αυτό και σ'ευχαριστώ. :)

Γιώργο,
Φωτεινό είναι, εννοείται! Τον έχω σε μέρος μέχρι και έξω για να βλέπει! Απλά ξύπνησε αργά γτ είναι έτσι, είπαμε είναι καλύτερα αλλά δεν το ξεπέρασε και τελείως... :)
 
Το ελπίζω αυτό και σ'ευχαριστώ. :)

Γιώργο,
Φωτεινό είναι, εννοείται! Τον έχω σε μέρος μέχρι και έξω για να βλέπει! Απλά ξύπνησε αργά γτ είναι έτσι, είπαμε είναι καλύτερα αλλά δεν το ξεπέρασε και τελείως... :)
Ααα ωραία, περαστικά του και πάλι.
 
Συνέχισε να τον παρατηρεις. Το ότι κελαιδαει είναι πολύ καλό σημάδι. Όσο για το ότι ξύπνησε αργά δεν μπορώ να πω ότι είναι αρνητικό. Ειδικά αν είναι κάτι που το κάνει καθημερινά. Έχω καναρινια που μισή ώρα πριν νυχτωσει έχουν κουρνιασει και κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου! 😛
 
Συνέχισε να τον παρατηρεις. Το ότι κελαιδαει είναι πολύ καλό σημάδι. Όσο για το ότι ξύπνησε αργά δεν μπορώ να πω ότι είναι αρνητικό. Ειδικά αν είναι κάτι που το κάνει καθημερινά. Έχω καναρινια που μισή ώρα πριν νυχτωσει έχουν κουρνιασει και κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου! 😛
Ουουουυυ απ'το πρωί δεν έχει κάτσει στα αυγά του που λέμε.😛 Φτου φτου φτου.
Μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό που λες γτ ο πουκης κοιμάται πιο αργά απ'τον νούνη. 😉
 
Πως ειναι σημερα το ζουζουνι μας; :D
Σήμερα κελαιδαει αλλά ενώ εχθές ήταν όλη την μέρα πέρα δώθε σήμερα πάλι κάθεται στο ένα πόδι. Τώρα πριν τον καθάρισα και τον έπιασα με ήρεμες κινήσεις να ξαναδώ την κοιλιά του,ξέρω πως δεν πρέπει να τον ανησυχώ αλλά ήθελα να δω μήπως χειροτέρεψε. Εκείνο το ελαφρύ πριξημο δεν υπάρχει πια αλλά τα μαύρα υπάρχουν και ήθελα να τα δείτε, στην φώτο θέλω να προσέξετε εκεί που έχω το βέλος, πως το μαύρο κατέβηκε κάτω κάτω που προφανώς είναι απτά σκουλήκια!IMG_20161024_140548.webp
 
Τελικά τί γίνεται με αυτήν την υπόθεση; Είναι σκουλήκια που κατεβαίνουν χαμηλότερα; Φαίνεται και το έντερο πιο πάνω; Αναρωτιέμαι. Αύριο που είναι Τρίτη, θα τον πας στον άλλον κτηνίατρο;
 
Τελικά τί γίνεται με αυτήν την υπόθεση; Είναι σκουλήκια που κατεβαίνουν χαμηλότερα; Φαίνεται και το έντερο πιο πάνω; Αναρωτιέμαι. Αύριο που είναι Τρίτη, θα τον πας στον άλλον κτηνίατρο;
Τι να σου πω Γιάννη μου!
Όχι τώρα που γυρίζει ο γιατρός απο άδεια τώρα εγώ δεν μπορώ να το παω.
 
Back
Top