Ασθένειες Πρόβλημα με κοιλιά καναρινιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημέρα παιδιά!
Μέχρι τώρα δεν είδα άλλη βελτίωση με το πουλί ίσα ίσα το αντίθετο. Θα πάρω αύριο έναν άλλον γιατρό του απθ, για να κλείσω ραντεβού για την Τρίτη... Ελπίζω μ'αυτόν να βγει κάποια άκρη γιατί άλλες δυνατότητες να τα παω αλλού δεν έχω. Μακάρι να είχα αλλά δεν έχω... Να φανταστείτε δεν θα πάω εγώ σε έναν γιατρό που πρέπει να πάω επείγοντος για μένα, για να πάω τα πουλιά,τι να κάνω τα αγαπάω.
Απλά φοβάμαι μην μου πει δεν ξέρω τι έχουν η δεν βρίσκω κάτι γτ αν γίνει κάτι τέτοιο δεν ξέρω μετά τι θα κάνω...Ας ελπίσω πως αυτήν την φορά θα καταφέρω να το σώσω και όχι να μου δώσει θεραπεία στην τύχη. Όταν τα πάω και έχω νεα θα σας ενημερώσω...
Καλή Κυριακή... 🙂
 
Καλημερα Ευακι μου! Τι εννοεις οτι δεν ειδες βελτιωση; Η κοιλια του πως ειναι;
Πιο πολύ πριστηκε Βασια μου...
Θα τα παω στο γιατρό και τα δυο Πάντος και άντε να δούμε τι θα γίνει.
 
... Να φανταστείτε δεν θα πάω εγώ σε έναν γιατρό που πρέπει να πάω επείγοντος για μένα, για να πάω τα πουλιά,

Να πας Εύα μου (εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό), μην κάνεις βλακίες! Αν δεν είσαι εσύ καλά, δεν θα είναι ούτε τα πουλάκια σου!
 
Εντάξει βρε παιδιά θα παω την Τρίτη στον γιατρό για τα πουλιά και μετά θα πάω και για μένα! 🙂
Ναι τρώει, πίνει αλλά κάθεται πολύ στο ένα πόδι και όχι δεν το έπιασα, χθες έκανε μπάνιο και φάνηκε η κοιλιά του που πριστηκε.
 
Παντως η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι λογικα δε θα ειναι κατι το σοβαρο
Με την εννοια οτι αν ηταν κατι το σοβαρο δε θα αντεχε το πουλακι 11 μερες...
 
Παντως η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι λογικα δε θα ειναι κατι το σοβαρο
Με την εννοια οτι αν ηταν κατι το σοβαρο δε θα αντεχε το πουλακι 11 μερες...
Ένα μήνα πες καλύτερα! Μπορεί να έχεις δίκιο, η ίσως να ειναι νωρίς ακόμα αλλά θα δούμε μεθαύριο.
Σας ευχαριστώ όλους.
 
Αν είσαι άρρωστη να πας στο γιατρό πάντως. Δεν γίνετε να τρέχουμε τα πουλιά και να αμελούμε την ανθρώπινη υγεία. Και δεν νομίζω να είναι τόσο σοβαρή η κατάσταση του πουλιού πάντως. Όπως είχε γράψει κάποιο μέλος παλιότερα 'μπορεί να την έχει δει πελαργός' :D. Τα πόδια του τα έχεις δει και από κάτω στις πατούσες;
 
Αν είσαι άρρωστη να πας στο γιατρό πάντως. Δεν γίνετε να τρέχουμε τα πουλιά και να αμελούμε την ανθρώπινη υγεία. Και δεν νομίζω να είναι τόσο σοβαρή η κατάσταση του πουλιού πάντως. Όπως είχε γράψει κάποιο μέλος παλιότερα 'μπορεί να την έχει δει πελαργός' :D. Τα πόδια του τα έχεις δει και από κάτω στις πατούσες;
Θα παω και για εμένα βρε. 🙂
Τα πόδια του είναι μια χαρά απο κάτω Λάμπρο μου.
 
Θα περιμενουμε νεα Ευα μου.
Μην αφηνεις τον εαυτο σου. Για να μπορεις να τα φροντισεις πρεπει πρωτα απο ολα να εισαι εσυ καλα.
Ευχομαι ολα καλα και στους 3 σας!
Να σαι Καλά Ηλέκτρα μου.Αλλά άκυρο το αυριανό. Ο γιατρός δεν πάει πια στην κλινική που είναι κοντά μου και έτσι θα τα πάω την Πέμπτη σε ένα ιατρείο που δουλεύει, εως τότε υπομονή. 🙂
 
Το έντερό του φαίνεται Εύα, ή απλά η κοιλιά του ειναι πρησμένη ισομερώς;
Σε ένα σημείο είναι που φαίνονται έντονα μαύρα σε άλλο σημείο έχει κάτι άσπρο που φαίνεται πρησμένο ε σχεδόν σε όλη την κοιλιά.
 
Back
Top