Γενικά Τα μωρά της Myra!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Βρε Μαρια μου, δεν ξερω σημερα για καποιο λογο τη λυπηθηκα με τοσα αυγα περιμενα πως και πως να σηκωθει να βεβαιωθω οτι τελειωσαμε στα 4... ηδη εκανε 4 μωρα, αν γινει και μου βγουνε και τα 5 τωρα με τοσο βατεμα; Οτι πουλακι δεν δωσω σε δικους μου θα το χαρισω εδω σε παιδια που μπορει να θελουν, αλλα δεν θα την αφησω να κανει αλλη γεννα, νομιζω θα εξανλτηθει πολυ...

Ειναι ενα μικρο θαυμα που δεν χορταινω να βιωνω (μετα την πρωτη φορα κολλησα μου φαινεται), αλλα νομιζω θα ειναι ταλαιπωρια να την αφησω παλι..
 
νομιζω θα ειναι ταλαιπωρια να την αφησω παλι..
Ναι κι εγώ δεν θα την άφηνα τρίτη φορά, γιατί άλλωστε; Δεν είσαι επαγγελματίας. Μετά, μπανάκια, φαγάκια και καλή ζωή. Και του χρόνου πάλι :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Λυπαμαι να χαλαω φωλιες και να παιρνω αυγα, αλλα πρεπει να γινει, πραγματικα δεν πιστευα οτι θα γινοταν ντομινο αναπαραγωγων, και ως ερασιτεχνης με κοινα καναρινια δεν γινεται να διαχειριστω τοσα πουλια, θα ειναι κριμα και γι αυτα και για εμενα. Πανω απο ολα δεν ειναι ο ενθουσιασμος, αλλα να υπολογισεις και να ξερεις τι θα κανεις με αυτα τα πουλια... Μακαρι να βγουνε ολα, δωρο θεου, αλλα θα πεσει χαρισμα...
 
Μιράντα.. Είναι πολύ καλό να θέλεις να χαρίσεις...Αλλά υπάρχει και η λύση να τα δώσεις σε κάποιο πετ σόπ (αν έχεις κανένα που σου ψιλογεμίζει το μάτι) και να πάρεις τροφές και αξεσουάρ η κλουβί (-ια).
 
Δεν ξερω κατα ποσο γινεται, και δεν ειμαι σιγουρη οτι θα καλοπερασουν... Ας δουμε αν θα πανε ολα καλα και το συζηταμε που θα πανε..
 
Μιράντα συγχαρητήρια για τα πουλάκια, αν σκεφτείς να τα δώσεις εγω θα ήθελα να αγοράσω ένα η δύο, δεν με ενδιαφέρει
το φύλο
 
Βεβαιως τακη, θα σε εχω υποψιν μου αλλα δεν τα πουλαω, αν ειναι θα τα δωσω ετσι!
 
Βεβαιως τακη, θα σε εχω υποψιν μου αλλα δεν τα πουλαω, αν ειναι θα τα δωσω ετσι!

Σε ευχαριστώ πολύ! Με τιμάς αλλά έστω ένα συμβολικό αντίτιμο θα σου το δώσω με μεγάλη ευχαρίστηση, άλωστε υποθέτω οτι θα "πιάσει τόπο" με τόσα ζωάκια που φροντίζεις. Οταν αποφασίσεις λοιπόν και αν περισσέψει έχε με υπόψη σου
 
Καλα αν επιμενεις, θα ερθεις να διαλεξεις οταν ειναι, και αν θες αφηνεις λιγη τροφη, σιγουρα χαμενη δεν θα παει!
 
Καλα αν επιμενεις, θα ερθεις να διαλεξεις οταν ειναι, και αν θες αφηνεις λιγη τροφη, σιγουρα χαμενη δεν θα παει!

Ευχαριστώ! Θα σου αφήσω μια επιταγή με κενό νούμερο να τη συμπληρώσεις εσύ :)

Οταν έρθει η στιγμή ειδοποιησέ με με pm :)
 
😀 βεβαιως... εισαι πολυ large με κενες επιταγες... Ετσι!

θα πάρω πουλί απο καλό σπίτι και καλή οικογένεια οπότε πρέπει να δώσω προίκα :)
και υπόσχομαι να το έχω στα... Πούπουλα 😉
 
@Myra συγχαρητήρια για τον τρόπο που σκέφτεσαι! Μακάρι να σκεφτονταν όλοι έτσι! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα (νομίζω το κατάλαβες από τα Like μου χεχεχεχε)! Αλλά εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να τα δίνω γαμωτο... Θα προσπαθήσω να χαρίσω τα φετινά! 😉

θα πάρω πουλί απο καλό σπίτι και καλή οικογένεια οπότε πρέπει να δώσω προίκα :)
και υπόσχομαι να το έχω στα... Πούπουλα 😉
Το ένα από μένα θα το πάρεις και το άλλο από την Μύρα! 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Θα κρατησω το στραβο μου, και αν ειναι και ενα αλλο ακομα δεν αποφασισα να πω την αληθεια...
Επισης Αλικη, ξεκινησα ηδη να λεω οτι δεν τα θελω, γιατι ξερω οτι θα δεθω μαζι τους και στο τελος δε θα με χωραει το σπιτι...

Τακη σε βλεπω ηδη με 2 πεθερες στα πουλια σου...
 
Με την ώρα τους :)
Νομίζω καλύτερα να έχουν διαφορά μεταξύ τους.
 
Back
Top